bugün

edep, ahlak algısının timsalidir. olmayanlar özgürdür(!).
(bkz: ar damarının çatlaması)
çatlayınca yerini cıvıklığa bırakan damardır. yapış yapış. çok kötü.
(bkz: müjde ar damarı)
o artık bir efsane...
çatladığı halde pompaladığı kan ahlaka ulaşamadığı için ahlaksızlığa sebep olan olgudur.
her insanda bulunmayandır.
ekvator çizgisi gibidir. olduğu var sayılandır.
ar damarı, ar damarı şimdi olmuş kar damarı,
ar damarı çatlayanlar bir gün elbet yer şamarı !
çatlayınca çatlatır insanı.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/hain-192557/
bir kere çatladı mı insanı iflah etmeyecek damar.
türk toplumunun ve sözlük milletinin son seçimlerde de görüldüğü üzere çatlayan organıdır. (bkz: sulanan en güzel organ)

açılan başlık aritmetiği ve modların desteklediği başlıklar bu çatlamanın en bariz göstergesidir. (bkz: amlı götlü muhabbetleri seven yazarlar)

sonra ''vay efendim sözlüğe kim saldırıyor''. saldırırlar tabi.

cenabet (bkz: zall) git önce bi abdest al !!!
Türkiye nin yüzde 13.2 lik kısmının ne yazik ki çatlayan damarıdır.
günümüzde pek de önemsenmeyen edep, haya utanma duygusudur. hatta tam tersi bu duyguda olanlar toplumda işe yaramaz, sinik bireyler olarak yaftalanmaktadır. elbette ne çok içine kapanık ne de aşırıya kaçıp insanlıktan çıkmak hoş değildir.

hala toplumda ar damarı çatlamamış edep timsali kadınlarımız ve bunların yüzüne bile bakmaktan haya eden kardeşlerimiz mevcuttur. fakat bir ondan fazla sizi her ortamda onlar adına utandıracak insanlar da vardır. kimi yazdığı yazıyla utandırır sizi kimisi de sokakta duyduğunuz konuşmalarıyla. genç kardeşlerimiz şunu unutmamalı ben dahil tabii, eğer gerçekten edep çizgisini geçersek hayat bunu bizim aleyhimize kullanacaktır. üzülen yine biz olacağızdır. ana babaya, akrabaya ve tüm insanlara hürmet etmek ve onların haklarına saygı gösterip yaşamak hem toplumsal hem bireysel olarak bizi daha iyi yerlere getirir diye düşünüyorum.
Bazılarının ki çatlak ya da enfeksiyon akut halde.
Ne yazık ki ar kelimesinin manasını bilmeyen bir genlik bulunmakta.