bugün

çiğneyerek yutuldugunda sakıncalı olabilen bir agri kesici
kanser tedavilerinde de ağrı kesici niyetine kullanıldığı göz önünde bulundurulduğunda, çok da sık tercih edilmemesi, her ağrıda çakayım bi apranax da geçsin denmemesi gereken ağır bi ilaç.
migren hastalığı bulunanların ecza dolabından eksik etmemeleri gereken ilaç.
alıntı : APRANAX Arkadaşın biri, hafta sonu kız arkadaşının evine
gidiyor.
Çok başı ağrıdığından, kız ona bir Apranax veriyor. Çocuk yutmadan
önce ilacı ağzında çiğniyor bir kaç dk. sonra şuurunu kaybediyor.
Çevresindekileri tanımamaya başlıyor. Apar topar hastaneye kaldırıyorlar ve orada anlaşılıyor ki; sebep beyin kanaması. Doktorların açıklamaları da,
ağrı kesicilerin özellikle Apranax ve türevlerinin çiğnenmesi. (agızda
bekletilmemeli) apranax, aprol, aprowell, naprosyn, napradol,
kapnax, apraljin, aleve, synax, oprax kısaca etken maddesi naproksen
sodyum olanlar) Çiğnenince; beyne çok hızlı nüfuz etmesine ve ölümcül
sonuçlara yol açabiliyormuş.
adet sancılarını anında geçiren ama aynı zamanda çok zararlı yan etkileri olan ilaç.
Fazla kullanımında en kötü tabiriyle mideyi deler...aç karna alınırsa daha çabuk deler.
mucizevi ilaç.Suan uykusuz kaldıgım ıcın ciddi bir baş ağrısı cektıgımden bu arkadasa basvurdum sağolsn derdimden anladı.
bide bunun fordu vardır.ister beyin kanaması ister mide kanaması baş arısını geciriyo ya ben ona bakarım
sizlere açıklamalı yazmak istedim ki daha iyi anlayasanız diye.apranaxla ilk tanşmam şöyle oldu..
birgün hastayım ve doktora gittim,
lumbe:doktor bey benim hem başım hemde midem ağrıyor.normalmi?
doktor:yapma ya pek sık rastlamadığımız bir durum.
lumbe:hadii ciddi deseneze.ee ne yapmam gerekiyor.
doktor:şimdi bu iş biraz zahmetli ama hastalığına birebir.şimdi çorumun iskilip ilçesinde apranax vadisi diye bir yer var ve tabii ki başka hiçbir yerde bulunmayan apranax otu.
lumbe:hadi canım
doktor:valla
sizinde anladığınız gibi apranax çorumun iskilip ilçesinde yetişen bir ot olup mide ve baş ağrısına birebir çare.
Çoğu kimse bilmesede "aşk acısına" iyi geldiği söylenir.
Naproksen sodyum içeren piyasada 4 formu bulunan..Bol su ile alınması gereken ,mide yanmalarına ve devamlı kullanımlarda böbrek yetmezliğine neden olabilen ağrı kesici,antienflamatuar ilaç.
paracetamol alerjisi olan yazarın zorunlu olarak kullandığı analjezik ilaç.
yazılan entrylere bakıp da görülüyor ki faydasından çok, zararı olan bir illet.*****
üzerine sifon çekilince gitmeyen ilaç .**
abdi ibrahim çıkışı olan ilaç .
alındıgında agrı sızı bırakmayan, butun dunyevı dertlerden kurtulup rahat uyku cekmenızı saglayan ılac.
ahmet apranax adlı bir bilimadamı tarafından bulunmuştur.

(bkz: ruhu şad olsun)
agri basladiktan sonra bir halta yaramayan agri kesici. ozellikle migren hastalari agrinin gelecegini hissedince kullanmalari gerekiyor. yoksa agri basladiktan sonra is isten gecmis oluyor. hatta agriyi daha da azdirdigini soyleyebilirim rahatlikla.
etkili bir ağrı kesici, ancak basit ağrılarda kullanıldığı zaman başka ilaçların etki etmesine olanak tanımayan dolayısıyla bağımlılık yapan, kullanım sıklığı arttırıldığında mide kanamasına yol açacak kadar etkili..
ağrı kesici bu olsa gerek dedirten ilaç.
saç telinden ayak tırnaklarına kadar süper etkili.
ancak alındıktan bir saat sonra mide ağrısını kesmek için başka ilaç aldırıyor adama.
fayda eden tek ağrı kesici.
kalite kokuyosun iyki varsın fort.
mide ağrısı şikayetiyle doktora giden birine (doktor tarafından) verilip ağrısını ikiye üçe katlayan ilaçtır.
syntex lisansı ile üretilen analjezik ve antienflamatuar etkili ağrı kesici.
dozu aştığınızda acayip kafa yapan ağrı kesici. çok ağrınız olsa bile günde bir taneden fazla içilmemeli yoksa bildiğin leyla oluyorsun.
ağrılarınıza kesin çözüm, için ve ölün asla ağrılarınız olmasın.