bugün

Satanizmin kurucusu sayılan ve önemli ölçüde günümüz Satanist anlayışını temsil eden , düşüncelerini yayarken müziği ( metal ve rock ) kullanan , müzikli eğlenceler tertipleyerek etrafında oluşturduğu büyük kalabalıklara müzik vasıtasıyla Şeytani düşüncelerini empoze eden , asılsız yaptırımının ne kadar saçma ve mantıksız olduğunu anlamamak için çok şeyi bilmeye gerek yoktur . ergen insanları tuzagına düşürmekten büyük zevk alan ne idüğü belirsiz kişilik .
1930 yılında doğup, 1997 yılında ölmüştür.
"Her şeyden önce dürüst olalım! Tanrı diye bir şey yoktur. insanın kaderi konusunda hüküm verecek veya lanet okuyacak hiçbir ilah da yoktur. Bu 'Yeryüzü' dışında cennet veya cehennem de yoktur.Yalnız bir kurtarıcı vardır. O da: Sizin kendi aklınız, bedeniniz ve ruhunuzdur. Şeytanî Asır üzerimize gelip çatmıştır. Bunu kabul edin, onun avantajından yararlanın ve 'Yaşayın', ki kötü olan geçmişte kalmıştır". demiştir.
uzun süre hristiyanlığın emrinde çalışıp, zamanla yaptığı dine aykırı işler ile bu görevinden alınan, savunma mekanizması olarak hristiyanlığı ve diğer dinleri reddeden bir dini yani satanizmi kuran adam. satanizm dinini kabul ettirmek ve yaygınlaştırmak için birçok eğlenceli parti düzenlemiş ve kendi dinini kendi misyonerliğini yapmıştır. başlarda ciddiye alınmayan bu sapkın din, zamanla birçok taraftar toplamıştır. ikna kabiliyeti çok güçlü olan bu adam aynı zamanda satanizmin kutsal (!) kitabını da yazmıştır. yani bir dinin hem kurucusu, hem yaratıcısı (!), hem de yazarıdır.
adının üç kere tekrarlandığında uğursuzluk getirdiği rivayet edilen kişi.
(bkz: evladım olsa sevmezdim)
hakkında doğru çok az şey bilinen adam. aleister crowley' den aşağı gösteriliyor ya, ona kızıyorum ben.

-sen çok biliyosun
-evet çok biliyorum
marilyn manson'ın yakın arkadaşı ve onu bir konserde kutsamış olan, satanist rahip...
yaygın ve cahil kanının aksine "öldürün kesin biçin rööarghbrutalvokal" diye bir şey söylemeyen, şeytanperesti bırakın ateist olan(ki tanrıya zaten inanmıyor, şeytana neden inansın) "dinler insana kötüyü öğütler, o yüzden onların karşıt olduğu kavram -şeytan-iyidir" diyen, en azından kendi felsefi düşüncesi olduğundan saygıyı hakeden bir insan. ha tabi felsefeler yanlış anlaşılmaya mahkumdur orası ayrı.
(bkz: church of satan)
kafkasya kökenlidir.
church of satan'ın kurucusu ve öldüğü zamana kadar başkanı, yüce insan.
saçma-salak, teatrikal işlere girmeseydi büyük bir filozof olarak anılabilecek(hoş, komformist medyayla ve köle olmak için doğmuş, beyni yıkandığı için bu adama kötü diyen insanlarla nereye kadar, orası ayrı) lakin, felsefe işinin ciddiyetini, kanımca biraz t.şşağa vurarak, yani kendi felsefesinin anlamlılığını ciddiye almayarak(iyi yada kötüdür demiyorum, anlamlıdır diyorum) yazık etmiş bir adamdır.
aynı zamanda sıkı bir misantropik. insanların iqlarına göre çok sıkı bir ayrıma tabii tutulması gerektiğine(ki buna ekstermine etmek de dahil!) inanan insan. lakin, önceden de bahsettiğim gibi, şov amaçlı değil de, ciddiyetle bu felsefesinin arkasında dursaydı keşke.
yerini peter gilmore'a bırakmış kişilik.

(bkz: you are the center of the universe)
satanizmin kurucusu olmayan, hatta satanizmin kuyusunu kazan adam. abd'deki ilk şeytan kilisesinin kurucusudur aynı zamanda. fakat pozisyonu itibariyle ruhani bir lideri değil daha çok bir tüccarı andırır. etkileyici üslubuyla katlanılamaz reform adamıdır.
dünyanın en boş adamı olan şahsiyet.
The Satanic Bible adlı eserine sahip olduğum ve öğretisini şu anda burada yazamayacağım;Nietzche,Montaigne,Turgenyev,Erasmus ve en çok da Niccolo Machiavelli'nin ardılı olmuş düşünce adamı ve metafizik olay yorumlayıcısı.Benim gözümde bir Karl Marx bir Engels ve Lenin kadar değerlidir.
ilginç şekilde lenin e tıpa tıp benzemektedir.

görsel
http://www.enternasyonaltr.com/resimler/Lenin.jpg
Aslında dinlere özellikle bir zamanlar mensubu olduğu hristiyanlığa karşı büyük bir felsefi söylem geliştirmiş ancak bir süre sonra etrafına toplananlarında etkisiyle iş felsefeden çıkıp ticarete ve sekse vurulmuştur. Bazı yerlerde kapitalizmin Markx'ı olarak görülen Ayn Rand'ın etkisinde kaldığını yazarlar. iş o kadar büyümüşki özellikle iskandinav satanistleri gemi azıya almış ve son on yılda bir kaç kilise yakmışlardır ki bunlardan biri yaklaşık bin yıllık bir ahşap kilisedir. Burada herife öykünenler var ancak öykünenlerin olduğu yerlerde de bunlardan nasıl kurtulacağız diye uğraşanlar var.
yanlış anlaşılmış bir düşünürdür.
modern satanizmin kurucusu.
(bkz: anton szandor lavey)
satanistlerin lideri ve öncüsü imiş.

http://pilgrimcem.tumblr....-led-zeppelin-dinliyor-mu
satanist olmasına rağmen doğaüstü olaylara inanmayan bir adamdır. ve müritlerine de bunu öğütler. yazdığı kitap çeşitli din tarihi alıntıları ve metaforlarla şeytanlardan türlü türlü metafizik yaratıklardan bahsetse de aslında hepsi bir şeylerin sembolüdür anlatmak istedikleri çok farklıdır.