bugün

merkezi sinir sisteminin salgıladığı dopamin, serotonin gibi mutluluk hormonlarının geri emilimini "kısmen" engelleyen ilaç türü.

http://www.milliyet.com.t...detay-ruhsagligi-2067676/
zihni ve bedeni uyusturmaktan başka hiçbir yararı olmayan dandik ilaçlar topluluğun genel ismi. Kullanmayın, kendi ilaciniz kendiniz olun.
Bazıları yasal uyuşturucusur. Antidepresanını aldıktan sonra 10 dk aralıksız gülen insan gördüm. iştah düzenleyici olanlarından almak isterdim.
Bilindiği gibi sizi iyi etmez. Sizi bir sazan yerine koyar yasal uyuşturucu gibi değildir Yani uyusturmuyor bile sizin uyuşturulacak bir yanınızi bırakmıyor. Uzak durun.
Milletin elinde folloş olmuş ilaç. Herkeste var.
Mutluluk hormonunu attırmak amacıyla üretilen ilaç ve türevlerine verilen ad.
Sevgiliden ayrılınca alınmıyor yanii.
Tüm vücut sistemini alt üst eder. Kullanmayın gerekmedikçe.
migren hastalarına verilen saçma ilaç. reçetede araç kullanmamayınız yazarken bu nöroglar neyin kafasındalar.

uyuşturup bırakır, her an kıskançlıktan dır dır, cır cır kavga ettiğiniz sevgilinize, naber gülüm, haa hüseyinle mi yattın dersiniz.
En fazla bir aylık gideri var sonra insan durup düşünüyor sahte mutlulukla mutlu mu olunur yaa diye yani bırakın, insanın psikoloğu kendisidir kendinizi keşfedin ve uzak durun bu saçma ilaçtan.
kullanmalı mıyım sözlük?
Hayatımın bir döneminde kullanıp çok da faydasını gördüğüm ilaç. Belki de ben yararı olacağı fikrine kendimi çok inandirmis, başka çarem olmadığını düşünmüştüm. Ama saç tarama isteğinin bile olmayışı, uykusuzluk hayata karşı agresyon vs vs derken kayış koymak üzereydi.ve enteresandir ki artık iyilestigimi, ilacın faydali olduğunu anladigim olay, topuklu ayakkabı giyme istegimin geri gelisiydi.

Edit: eksileyen arkadasim; benim kullandığım antidepresan Nerene battı söyler misin?
Birde bunu gülümsemesi vardır.
ülkede peynir ekmek gibi tüketilen, bazılarının prospektüsünde yan etkisinde ''karaciğer yetmezliği'' dahi yazabilen, geçiçi rahatlama sağlayan zehirlere antidepresan denir.
Ben bundan iki yil once doktora gittim psikiyatra testler falan yaptilar yaklasik yedi sekiz ay kullandim su an boyle umursamazsam rahatsam o ilaclar yuzundendir:)) hakikatten ya ben onceden oyle degildim simdi ben normal insansam siz degilsiniz:). (bkz: lustral).
Gençlerin fazlaca kullanmak istediği, kullanması gerekenin tedavi basında kesinlikle istemediği ilaçtır.
serotonin geri alım için kullanılır. Yapay mutluluk da denilebilir. Birçok Yan etkisi vardır. Önce depresyonu dibe vurudurur sonraki iki hafta içerisinde iyileşme gerçekleşir, bazen bir aya kadar hasta iyileşme yönünde direnç gösterebilir.

Eğer antidepresanı birden kesip alkol alışkanlığınız yüzünden tekrar alkol almaya başlarsınız yan etki olarak "taşkınlık" gibi sevimsiz ve insanı intihara kadar sürükleyecek bir takım hatalar yapmanıza sebep olur. Durduk yere sorun çıkarıp her şeyi mahvedebilirsiniz.

Şahsen uludağ Sözlük'ten silinmeme neden olan da bu sebeptir.
(bkz: Cymbalta) seviyoruz... bildigin duygu durum baltasu
Allah bin türlü belasını versin herbir türlüsünün. özellikle (bkz: clymbalta) şiyatlerimin tamamı bu melanetin yan etkisi zaten. 2 gün içtim çöpü boyladı mendebur. aynı gün hayata döndüm.
Antidepresan, tedavi etmez, sorunlarınızı çözmez, beynin algısını değiştirmez...
Sadece, size, yeni kararlar, yeni pencereler, yeni hayat tarzı, yeni bakış açısı kazanmanız için, zaman tanır...
Sinirlerinizi gevşetir, daha iyi uyumanızı sağlar ki, daha iyi düşünebilesiniz, kendinize çözümler üretebilesiniz diye...
Yoksa antidepresan, tek başına, sihirli bir değnek değildir!
Çare, sizsiniz, şifa da siz de...
Antidepresan, yardımcıdır...Önemli ekip arkadaşlarınızdan biridir, iyiliğinizi isteyen...O kadar...
Cannabistir. %100 doğal hemde.
(bkz: antidepresan gülümsemesi)
Depresyon teşhisi konularak doktor tarafından verilen ilaçtır ilk bir ay bişey hissetmezsiniz ikinci ay bu neden beni Mutlu etmiyor diye düşünürsünüz işte olay orda aslında onu düşünmeyi unuttuğunuz anda iyileşiyorsunuz kullanılmaması muhakkak ki daha iyidir fakat tedaviye ihtiyacı olan insanların kullanması da gerekir mutlu olmak için sorunlarından kurtulmak için onlarca yolu denemiş insanın başka çaresi yoktur çünkü.
Antidepresan :

kullandığım kadarıyla size aktarayım : eğer sizin bakış açınız bir kartalın göz bebeği ise bu onu kapatmaz, çünkü bir sürü ön yargı var. Size kimyasal polyannalık yapar o kadar bir çok şeye sakin bakarsınız.

Ayrıca eğer depresyon gibi bir şey görüyorsanız basit bir örnek vereyim : gözleriniz normal de burnunuzu görüyor ama bunu yok sayıyor beyin, antidepresanın size yaptığı birnevi bu burnu ( depresyonu ) yoksayma görevi görüyor.

Ayrıca bana da bir sürü ön yargı ile yaklaşıldı anti depresan kullandığım zamanlar da bence ön yargı ise hapşurmak gibi bir şey nasıl kalp duruyor 1-2 saniyeliğine bu da insaniyetten 1-2 saniyeliğine uzaklaşmak yine çok yaşa diyecek kişi ön yargı gösterilen kişi bence.

ayrıca ilaçların sizi düzeltmesi imkansız gözükebilir, cezayirli gazi hasan paşa aslan ile geziyormuş, insanların algısı da bu aslana dönüşebilir.
Cinsel isteğinizi kırmak için:
Cipralex... lakin en iyi antidepresan ise:
Insanol.
Soruna 1 senede degil de,1 ayda alistiracak ilaclar.dikkat,unutturmuyor,sadece alistiriyor.
(bkz: prozac) nam-ı diğer; mutluluk hapı.