bugün

(bkz: antidepresanların getirdiği mutluluk sanrısı)
(bkz: xanax)
(bkz: prozac)
depresyondayken yapılacak yöntemlerden biridir. bir diğeri için (bkz: bilişsel davranışçı terapi)
Şu sıralarda ergenlerin tamamen özenti ve dikkati kendine çekme amacıyla kullandığı ilaçlardır.
(bkz: Ben merkezcilik)
antidepresan uyuşturucu değildir. hani xanax falan yazanlar olmuş o nedenle belirtiyorum.

ilaç formunda yani film tablet olarak üretilen tüm ilaçlar kimyasal proseslerden geçer. böylece raf ömrü uzar. bu tip prosesler nedeniyle haplar böbreklerde süzülürken böbrekleri yorar. ayrıca düzenli kullanımda karaciğer değerleri yükselir.

antidepresan kullanmayın demiyorum bunu ben diyemem ama mesela sarı kantaron gibi bitkiler var ben sigarayı bırakınca doktor vermişti. zira sinirden elime pompalı alıp etrafa saldırmak istiyordum. hani işe yarıyor tecrübe ettim.

ayrıca spor yapın ki yorulun uykunuz gelsin. düzenli beslenin. en önemlisi insanlardan kaçmayın eve tıkılmayın. hayat gerçek internet yalan.
Bazen normalleşme adına gerekli tedavi yöntemi.
kızların amının kurumasına neden olan şey.
Prozac kullananlar bir bir kenara ayrılsın şöyle.
En guzeli de misol. Ayrica aptal gibi gulumseme garantili.
depresif hastaların kullandığı ilaçlardır. ilerde bağımlısı olmamanız dileğiyle.
eğer kullanmanız gerekli görülüyorsa, antidepresan kullanmamak kadar normal bi durumdur.
hissizleştirdiğini düşünüyorum. eğer çok uçlarda yaşıyorsanız kullanın ama basit şeyler için beyninizle oynamayın.
Icinde alkol var diye atarax surup un yarisini icmistim oluyodum aq mutis kalp carpintisi sonrasi 14 saat uyanamadim aman dikkat.
Leondaki Norman Stansfield triplerine girmektir.
Gerçekten almak istiyorum. Annem alınca uçuyor. Kafasını merak ediyorum.
yasayan zombiler üretir.

ilac sanayisini kalkindirmak icin uygulanan bir yöntemmis gibi geliyor bana. dünya üzerinde en fazla antidepresan kullanan halk türkiye halki. hayir, soruyorum kendi kendime dertleri ne de bunlar bu haplara gömülüyorlar. bir kere cevap veren biri oldu agzinin ortasina koymak istedim. cevap suydu:

- borcluyum, cok borcluyum.
+peki borclari calisip ödemeye ne dersin?
- is yok, kimse bana is vermiyor.
+ borclari ne icin yapmistin?
- elbise aldim, disarida yemek ismarladim, yemegi evde yemedim vs vs...
+ neyine güvendin?
- kredi karti...

herkes borclu. herkes gecim sikintisi icerisinde. herkesin derdi var ve en önemlisi de herkes lüks yasam pesinde.

sana yasayamadigin hayati antidepresanla yasatiyorlar ama gercekte bir hint fukarasindan farksiz degilsin ve üstelik o ilaclara bagimlisin. uyku, bas agrisi vb.problemler yani sira bir de böbrek ve karacigeri tahris edecek yeteneklere sahip maddeler iceriyor.

yasayan zombiler. yasamdan zevk almayan kisiler. psikolojik olarak kendi kendilerini cökertmis ve ufacik bir cikmaza düstüklerinde cözüm üretmeyi ögrenmek yerine, antidepresanla sorunlari oldugu gibi birakip, hic yokmus gibi davranmak. ilac etkisini gecirdiginde sorunlarla tekrar yüzlesmenin yani sira bir de ilaca bagimli olup ayri bir problemin daha olustugunun farkina da varamamak.

yakinda bütün halka bu ilaci birden yasakladiklarini düsünsenize;
türkiye´de %50´sinin üzerinde antidepresan kullanan bir topluluk var ve ilac alamiyorlar. ic isyan mi? hayir, bildigin zombi baskinlari gerceklesir.

+ doktor bey cok problemim var.
- alin anti depresan

eskiden fitil veriliyordu artik icerigi anti dolu ilaclar veriliyor. antidepresan, antibiotik, anti-aiging (yaslanmayi geciktiriyormus sözde hanimlar yumulun hemen)...
böyle seyleri yutan adam da icinde antili bisey oldugu icin kendisinin de anti oldugunu düsünüyor ama zombi oldugunun farkinda degil.

hayir, gercekten ihtiyaci olanlar olabilir ama bu kullananlar arasindan toplasan yüzde 2 yada yüzde 5´i kadari icin gecerli.
Ergenlerimiz arasında son yıllarda oldukça moda olmuş ilaç.
Ergenlerin dikkat çekmek amacıyla başvurdukları yöntemlerden birisidir.
Bu sıcak havalarda daha da kasılmanıza neden olur.
Benimdir. Her türlü fikir öneri ve tavsiye verilir.

Not: kullanacaginiz en son sey antidepresan olsun.
Şu zamanda düşünen duyarlı insanların yapmazsa delireceği eylem gerçi yaparsa da deliriyor ama üzülmeden. Kötü yanı bülbülü öttürmeme olayları falan var. Bunun dışında doktor kontrolünde başlanmalı ama kendinizi iyi hissedince doktor artır dese bile artırmamalı dozu. Hatta en düşük doz iyi geliyorsa öyle almalı daha sonra gün aşırı almalı falan. Yoksa doktora kalsa ekmek arası verecek en düşük dozu bırakmak bile hadım ediyorken insanı en yüksek dozu bırakmak öldürür heralde.
selectra.
Saçma sapan yorumlar okudum. Bu konuda çok araştırdım psikiyatriye de psikolağa da gittim. Arkadaşlar eğer depresyon sizi ele geçirmişse intihar düşüncesi baş göstermişse ve bu durum sizde bedensel olarak etkisini gösteriyorsa( kalp çarpıntısı, yeme bozukluğu,odaklanamama vs gibi) bir tedavi yöntemi olabilecek şeydir. Önerip önermemek doktorlar hariç kimseye düşmez.Kullanıp yararını gören tanıdıklarım var.1 haftadır kullanıyorum yan etkilerinin çoğunu görmedim. Uyuklama, uyuşma ve mide bulantısı bile olmadı.Herkeste aynı olacak diye birşey yok ama sırf insanların kötü yorumlarını okuyup gerçekten ihtiyacınız varsa bu durumu ertelemeyin. Etkisini uzun sürede gösteren ilaçlardır yeni başladıysanızda kafanıza göre bırakmayın bence(ben öyle yapmıştım).insanların yorumlarını önemsemeyin(ben de dahil).insanların kahve içerken bacak bacak üstüne atıp halinizi sağlık durumunuzu bilmeden önyargılarla yaptığı yorumlar hayatınızı etkilememeli.Doktorlar var psikologlar var. Yardım alın ve bu durumdan utanmayın.
Bir zamanlar kullanmıştım. Nöroloji doktoru vermişti. (bkz: seroquel) öyle bir ilaçtı ki, uyku yapıyordu içer içmez hemen etki yapıyordu anestezi vermişler gibi hemen uyuyordunuz. Dünya yansa umurunuzda olmazdı. içmediniz mi uykusuzluk, ağlama krizi yapıyordu. ilacın bağımlılığını vucudumdan atmak istedim. Uykusuz kaldığım günler oldu. Ramazanda ilacın bağımlılığını attım.