bugün

https://www.google.com/am...-siyanur-suphesi-41370023

Fatih’te gerçekleşen olaydan sonra Antalya’da olan durumdur. Siyanür şüphesi var diyorlar. Denecek pek bir şey yok yazık gerçekten. Evet.
istanbuldaki olay bir cinayettir. 3 kardeşini siyanürle öldürüp intihar etmistir kadın.

vucut sicaklik oranlarinda bir kişinin daha sonra öldüğü anlaşılmış yapılan incelemede.

birden cok kişiyi intihar ederken gormek imkansiza yakındır.

ayrıca adam kadını vuruyor sonra kafasina sıkıyor bu mantıkta buda toplu intihar. az değilsiniz.
Memleketçe sıyırdık.
--spoiler--
çocuklarım yurtlarda sürünmesin, karım orospuluk yapmasın diye onuruyla ailesini katleden bir baba

--spoiler--

senin ben zihniyetini sikeyim beyin fukarası. hangi cinayet böyle kutsanabilir aklım almıyor. ulan o kadın senin anan gibi iffetsiz mi kocası ölünce orospu olsun, o yurtlarda kimsesiz kaç tane çocuk var, büyüyüp adam olmuş da şu ülkeye senin kattığın değerin milyon katını kazandırmış. dangalak herif.

çabuk sil o entryi, suçu ve suçluyu övme, ceset hele ki bebek cesedi üzerinden prim yapma, ben de senin ağzına sıçtığım bu entry i sileceğim. sik kafalı internet yalaması seni.

sabahtan beri tanrı öldü yok tanrı öldü benim için. insanların acısı üzerinden romantik varoluş fantazilerini sikerler senin.

salak.
Ülkeyi ne hale getirdiler insanlar perişan halde
(bkz: haim nahum doktrini)
Türkleri aç bırakacaksınız, işsiz bırakacaksınız, borca esir edeceksiniz, dini inancını yeniden şekillendireceksiniz
siyasal islam denen terörizmin sonuçlarıdır. sorumluların allah belasını gani gani verir inşallah.
intihar ya da cinayetin bulaşıcı etkisi olduğunu düşünüyorum.
Televizyonda görüp, etkilenip sonrasında normalleştiriyor yatkınlığı olan insanlar.

Misal, Mehmet pişkin, nasıl da etkilemiştir intihara meyyali olanları.
Sonra, bu istanbul'daki intihar mı cinayet mi belli olmayan son olay... Ve ayrıca, kadın cinayetleri.

insanlar sanki insanın kendine ya da başka bir insana zarar vermeye muktedir olduğunu keşfediyor bu tip vahşet içeren olaylarda.

Bir gerçek var ki, günden güne daha da hastalıklı bir toplum haline geliyoruz.
Ülke ekonomisi içinden çıkılmaz bir hal aldı.

Olay çaresiz insanlara maalesef örnek oluşturuyor,cesaret veriyor.

Toplum böyledir.

Bazen kıvılcım yeter...

Katiller “ülkeyi yönetenler” değildir.

Katiller “ülkeyi yönetemeyenleri” inatla başımızda tutanlardır.
Gaziantep te olmuştu yillar once 20 li yaşlarda 4 kardeş annelerinin ölümü üzerine birlikte karar verip intihar etmişti. Annelerine çok bağlı dış dünya ile iletişimi az olan kardeşler annenin ölümü üzerine kendilerini asmıştı.
Yine bazi gazetelerde evlerinde Richard dawkins kitabi bulundu Haberi cikmasi muhtemeldir. Halk artık tepki olarak yazar kasa firlatmiyor, kendini olduruyor.
iç savaş için toplumu hazırlamaya yöneliktir bu olanlar.
Çok üzüldüm çok. Özellikle o güzel yavrulara daha da çok üzüldüm. Bu olayın bir açıklaması yok. Nedeni de aslında olmamalı. Ölüm tek çare olmamalı. Borcun varsa gider içerde paşa paşa yatar cezanı ödersin. O güzel çocukların ne günahı vardı? Millet olarak kronik ruh hastası haline geldik. Mücadele etmekten yoksunuz. Hep en kolayı seçer hale geldik. Ölmek isteyen kişi sadece kendine zarar vermeli, etrafındakileri de peşinden süreklememeli.
insanlar parasızlıktan intihar ediyor. Bunun dışında yazılan her şey boştur. Nokta, bitti, bu kadar.
20 senenin özeti ;

-500 milyar dolar borç

-7 milyon suri

-gerçek işsizlik oranı %25

-yol yabdım, köbrü neyin yabdım

-heeerrrrkeş bizi gısganiiiyyyyyy

diyen bir kütle.

bu kadar.
20.
Haberi okudum ve şaşkınım. açıkçası yavrucaklar için gözyaşlarımı tutamadım.

biri 9, diğeri 2,5 yaşında iki evladım var. Uzun süre işsiz kaldım (1 sene - eşim esnaf ve işleri tamamen durmuş olduğu bir dönemdi). Eşim de ben de çaresiz olduğumuzu düşündüğümüz anları yaşadık.

Hatta itiraf etmek gerekirse kendi adıma ölümü düşündüğüm de oldu. Ama beni tutan evlatlarımın varlığının verdiği umuttu.

hele hele onları öldürmeyi hiç aklıma getirmedim. Onların saçının teline bir şey olsa mahvolurum. bir gülücüklerine, tek bir nefeslerine kurban olurum onların. ben nasıl kıyarım?

o çocukların doğmasına sen sebep oldun. yaşamalarını da sen sağlayacaksın. kuşlar bile yuvadan uçana kadar yavruları için bunu becerebiliyorsa dünyada düşünme yetisine sahip olan tek canlı olan insan ırkı bunu başaramaz mı?

bu ne büyük bir vebal?