bugün

an itibarı ile bilgi yarışmasında yarışan kız yarışmacının durumu.
allah sayınızı artırsın.amin.
Benim onlar için üzüldüğüm kızlardır.
Tercih yahu tercihlerinden sizene bir gün size saygıyı öğretirken ölüp gideceğim.
Bazıları için görülmesi işkence gibi gelen, aslında özgür bir seçimin olduğunu ifade eden bir eylemdir.
Konunun bu yönüyle, Bizleri, zerre kadar ilgilendirmemesi gereken kızdır.
Ne annesinin açık, ne de kızının türbanlı olması bize nedir, kime nedir?!
Annesi kapalı kızı açık kızdan farksızdır.
Sevgilisi kocası olan kırmançinin zorlamasıyla takmıştır muhtemelen.
Laik bir aileden gelmesine rağmen ıslami bulup tercih eden kızdır. Allah'ın ikramıdır bu ona.
vah vah, yazık olmuş kıza. annesi kim bilir ne hayallerle yetiştirdi kızcağızı.
hür irade ile yapılan seçim.
illa özentilik, cemaat, ablalar, dinci sevgili öyle mi? Çok yakın bir arkadaşım var ailesinde din hiçbir zaman ön planda olmadı. Hatta babası ateist, islamla alakalı evlerinde hiçbir yönlendirme yapan da yoktu. Ama kendisi 22 yaşından sonra örtünmeyi seçti ve öylesine değil dindar biri. Aile bu karara saygı duydu. Annesi ben mini etek ve askılı ile gezerken sen neden her tarafını sarıp örtündün demedi. Önyargıyla bakmadılar kızlarına. Mandakafa insanlar değilmiş. Böyle beyinsiz bir ailede yetişmediği için çok şanslı. Basmakalıp fikirlerle önyargıyla yaklaşan insanların çocuklarına üzülüyorum.
üniversite de ya da lisede cemaatçi ablaların etkilediği kız.
şimdi herkes özgürdür herkes istediğini giyebilir diyecekken bu yavşak ağızlı çomarların. Küpeli gençlere, sokakta el ele dolaşan sevgililere, mini etek giymiş kızlara saldırmasını hatırlayınca siee diyorum.

Olay kendilerine gelince özgürlük. Başkasına gelince Türk örf afet gelenek anane sizin ben ikiyüzlüğünüze attırayım.

Bu arada saçlarını erkekler tahrik olmasın diye kapatan bir beyin ne kadar özgürdür o da ayrı konu.
Hayatının bir bölümünde bok çukuru fetöye rastlamış bir kız olabilir. Onun dışında hangi kadın ikna olur ki hayatını ve kendini kapatmaya perdelemeye. Erkeğin malı yerine konmaya.
Annesi cehenneme kendisi cennete gider.
Açık ne demek ya, çerez mi bu açığı olsun poşetlisi olsun.
Ayrıca hem anası hem kızı, ne giyeceklerini hiç kimseye soracak değildir.
kişinin varoluşu anayasa güvencesi altındadır.
Arkadaşımdır. Gayet de normaldir. Annesi de onu desteklemiştir hep. Onların taktığı sorun ettiği bi şey yok. Bi sizsiniz sorun yapan.