bugün

sabah sabah şukela bi anket başlık açmanın umuduyla yanıp tutuşuyor deli gönül. hani azıcık tahsilli olsam aşık veysele erinip yürek sızlatan şeyler yazabilirim belki.

annelerin, kıymetli pederlerimizin beynini yemek suretiyle sonunda aldırdığı fakat "aman bozulmasın", "dur ya bugün değil de yarın kullanırım", "en mantıklısı ağır misafir geldiğinde ortaya çıkarmak", "mesudenin oğlu tam bir haylaz hemen bozar kesin" gibi düşüncelerle bir türlü kullanmadığı ev aletleridir.

misal halı yıkama makinesi. o ilk çıktığı yıllar gözümün önünden gitmiyor. valide ufak ilkokul bebesinin karne hediyesi olarak bisiklet istediği gibi halı yıkama makinesi istiyordu.

- zekiiiiii! artık her yerim tutuluyor. eskisi gibi genç değilim ki. halıyı yıkamak ayrı dert kurutmak ayrı dert. halı yıkanacağı günler evde kimse yok; tek başıma kalıyorum. sen rakı içmeye gidiyosun, oğlun elin kevaşelerinin peşinde koşuyor. eee babasına çekmiş benim akılsız oğlum. (bu ben oluyorum hehee)
+ hanım halı yıkamadan girdin bize giydire giydire çıkıyorsun. tamam kafamı siktin artık alacam lan!
- sus zeki evde küfür etme evin bereketi kaçıyor.
+ ne bereketi arkadaş bereket mi kaldı kafa bırakmadın adamda. hadi gidip alalım.

ve hacı abi o makine 3 kere ya kullanıldı ya kullanılmadı. ben, annemi balkona halıyı yatırıp tellak gibi sabunladığını görmeye; annem babamı rakı sofralarına uğurlamaya; peşinde koştuğum kızlar beni reddetmeye devam ettik. istikrarlı bir ailenin bireyi olmaktan kıvanç duyuyorum aga.

bir başka örnek için (bkz: katı meyve sıkacağı)

bunu yapmazsam beni siksinler notu: fakiiiiir havzgereytee!
(bkz: feda olsun)
(bkz: halı yıkama robotu)

+ ayy çok yoruldum...
- n'oldu annee...
+ halılardı kırlentlerdi derken... huffff...
- e robot aldık yaa...
+ ben ondan daha iyi temizliyorum oğlum...
- !''^++%+
tost makinesi. *
portakal sıkacağı. *
(bkz: oylama butonu)

artıya eksiye bi basın la sabah sabah anket doldurup gidiyorsunuz.

edit: hahaa artı ya da eksi dedik ya sosyopatın biri de eh işte basmış. koptum amk, ehişte de kullanabilirsiniz gençler yeter ki alışkanlık edinin.
dikiş makinesi.
Çay makinesi.
O nedir ya?
Evdeki çaydanlıklar mı kayboldu?
Ocak mı bozuldu?
Çayı dolaptan alsa, suyunu kendi koysa, demlenince bardaklara doldursa, boşalan bardakları tekrar doldursa, bir de bulaşıkları yıkasa anlarım. Ama çaydanlıktan farkı yok ki o para tuzağının.
güncel Önemli Başlıklar