bugün

pek can yakmaz. genelde terlikle saldırıya geçerler ya da en fazla tokat falan atarlar, çok gaza gelirse ısırırlar. bir baba dayağı değildir kanımca.
her eve lazımdır. dayak cennetten çıkmadır.
ne de tatlıdır. terlik, hortum, merdane, oklava, kumanda, şiş, tığı, bu nesnelerin kullanımında profesyonelleşmişlerdir.
şekil olarak tercih edilesi dayaktır. en merhametlisidir.
anne dayağı 4 yıl öne 79 yaşında vefat etti. hani tabiri caizse erkek gibi kadın derler ya aynen öyle. öyle bir dayak atardı rahmetli bir hafta kendime gelemezdim. çocuğuz bir gün dedi yürü banyoya seni bir güzel yıkayayım, hava soğuk ben dedim banyo yapmam üşüyorum, o zamanlar, doğal gaz yok her evde kömür sobası var. olmaz o zaman dedim sobanın yanında yıkanırım.

annem hayır banyoda yıkanacaksın derken ben evin bir yerine saklandım. yaklaşık olarak beni 10 dakika sonra buldu, süpürgenin sapıyla öyle bir vuruyor ki neredeyse bayılacaktım. her tarafım morarmıştı. keşke şuan aramızda olsa da tekrar dayak atsa. dayağını bile özledim.
tatlıdır. ama unutulmaz.
popoma vurdugu saplaklari hic unutamam. o kadar uzulurdum ki aglarken uyuya kalirdim. sonra unutulur tabii ki.
dönemin en heyecanlı anlarıdır. bu korku , ilk kez bir kıza açılmak gibi bir şey. ikisinin de acıyla sonuçlanma ihtimali olsa da , yürek acısı en ağır olanı galiba. o yüzden annem vuracakken hep göğüs kafesimi korumuşumdur. ehe
hep "sevimli" gösterilmeye çalışılır. "ne var yani? biz de yedik zamanında." bak bak "ben normalim" demeye çalışıyor. he amk çok normalsin.

ne travma dolu insanlar olduğumuzun farkında bile değiliz.
avuç ayası yerini terlik taban altının aldığı dayaktır.
Genellikle atış menzili geniş olup kaçmanıza gerek yoktur o sizi bulur.
hiçbir zaman yememiş olduğumdur.
Bazen unutulmaz. Küçükken büyük bir yaramazlık yapmıştım herhalde. Annem beni dövmeden önce -ki neredeyse hiç dövmezdi- Erzurum ağzıyla kargış edip büyük laf etmişti: "Vurucun vura! Sürünesen gııız! Baban gelende desem seni goruyacah. Gızına heç laf söylemir bahtavar! Gıncıyasan seni! (Gıncımak şey, hani saç birbirine dolaşır ya. Karmakarışık olur. Öyle bir şey.) Ben de seni döymezsem Ermeni gızıyam!" Ooooo lafa bak lafa. Bunun üstüne dövmemesi imkansız. Tatlı tatlı dayağımı yedim oturdum. Akşam babam "Urus mu dövdün bu ne hal? Benim kızıma bir daha vurma." demişti. Zaten babam fanatik taraftarımdır her zaman. Bir Fenerbahçe, bir ben. "Garslı balası (Erzurum-Kars rekabeti iması), çiçeğim, maralım" der bana hep. Ana fikir: Baba-kız aşkı emsalsizdir.
Hemen arkasından uyku gelir ve dünyanın en lezzetli uykusudur.
Terlik izi az cikmamisti elimde. Cok fenaydi cok. Kucukken hep terlikleri saklardim bu yuzden.
bazen çok büyük hınçla dövünce insanı derinden sarsar. Travmadır.
Yaşlandığı zaman geri iade edeceğim dayaktır.
keşke bir güzel dövseymiş kıyıp. belki daha iyi bir bölüm okumuş olurdum. mesleğim olurdu. bunu istiyordu yalnızca. yapmadım,çalışmadım.
Ooo pazarda yemişliğimiz var vesselam.

Her gördüğünü isteyen ben velede kadın dayanamadı

Teeeeeğt deyip tombul cüzdanıyla ağzıma yapıştırdıydı.

Çap diye oturtmuşta valla.
rahmetliyle ne kavga ederdik ya şimdi böyle başlıkları görünce aklıma geliyor. Kavgaları da özledim, hatırladıkça gülüyoruz şimdi.
--spoiler--
ooo pazarda yemişliğimiz var vesselam.

her gördüğünü isteyen ben velede kadın dayanamadı

teeeeeğt deyip tombul cüzdanıyla ağzıma yapıştırdıydı.

çap diye oturtmuşta valla.

04.02.2024 00:49
ebudacehil
--spoiler--

O tokat aslında çocuğunun isteklerini yerine getiremeyişine olan kızgınlığınadır büyük ihtimalle.
Oklava ile soba maşası ile terlik ile hepsinden yedim şükür.
Yok tamamen benim itliğimdendi o dayak.
güncel Önemli Başlıklar