bugün

Kibir taşıyan kafada,akıla rastlayamazsınız.
başkalarının yanında seni çekiştiren, senin bulunmadığın yerde de seni çekiştirir.
Sizde olmayan meziyetlerle sizi metheden kimsenin,sizde olmayan kötülüklerle de bir gün kötüleyeceğini unutmayınız * * *
hukukun ve genel ahlak kurallarının izin verdiği ölçüde insanların şahsiyetlerine saygı duymam (ilber ortaylı). söz ilk bakışta kötü bir anlam ifade ediyor gibi görünüyorsa da, insan ilişkilerinde kişi göreceği saygıyı kendisi belirlerden daha kötü bir anlam içermemektedir.
senin iyi olduğunu bilmen önemli değil , karşındakine ne kadar yansıtabildiğin önemli. * * *
(bkz: ya çaresizsiniz ya da çare sizsiniz)
(bkz: seversen sikerler sikersen severler)
Üzüntü kendi kendini giderir, ama mutluluğun tam zevkini çıkarmak için onu paylaşacağınız birinin olması gerekir.
zaman; çeşmeden akan bir su, hayat; ellerin yıkanacağı bir sabundur.birileri gelir sürekli ellerini yıkar ve hayatınız çeşmeden akan su * ile beraber usulca eriyip gider.* *
(bkz: kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma)
seni seviyorum
nasreddin hoca'ya sormuşlar. "Hocam ne bilelim, neyi bilmemiz gerekir?"
"Haddinizi bilin" demiş hoca...
gol makinesi diye aldık , çamaşır makinesi çıktı
M.Ali Yılmaz
Köpek var, taş yok!..Taş var, köpek yok!..Taş var, köpek var!..Köpek kralın malı...Sıkıysa at taşı...
"herkes her gün en azından küçük bir şarkı duymalı, iyi bir şiir okumalı, hoş bir resim görmeli ve eğer mümkünse birkaç mantıklı kelime söyleyebilmelidir."
goethe.
yatakta ve batakta esleri iyi olmayanlar herzaman ellerine mahkumdur...
her seçim aslında bir vazgeçiştir.
en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir.
kaderde varsa ezilmek neye yarar üzülmek!
(bkz: ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)
"Bataklıkta boğulanın ne yuttuğunu araştırmaya gerek yok."
umut acıların en kötüsüdür işkenceyi uzatır.
Ne zaman doğru yapsam kimse hatırlamaz. Ne zaman yanlış yapsam kimse unutmaz.
hayatı degil, ilk önce kendini tanımla...
ben sana ıssız adam olamazsın demedim, adam olamazsın dedim.
"nescafe bile 3 bir arada ben halen yanlızım" yurdum insanı.
ağaçlar toprağa acı vererek büyürler.(yılmaz erdpğan)