bugün

okulda hiç bir öğrencinin söylemek istemediği, şahsen benim dilimden bir kere bile çıkmamış olan kelime. anlamamış olmak demektir.
bazen zaman kazanma kelimesidir. 3 saniye kadar kazandığını sanırsın, aslında 3 sene battığını bilerek.
idrak edememe durumunu anlatan kelime. *
yatagina yuzustu yatip telefonda konusan kiz'ın, vodafone kerim'e verdiği süper cevap.

ayrıca;
(bkz: sen hiç ofsayt oldun mu kerim)

http://www.youtube.com/watch?v=5PrfViY2gLc
http://www.vidivodo.com/213558/vodafone-ofsayt
bazense anlamak istememektir . anlamamazlıktan gelme fakat durumu karşıdakine belli etmemedir.
sen ne dediğinin farkında mısın? cümlesinin tek kelimelik halidir. öyle bir vurgu ile söylersiniz ki; aslında ne söylendiği gayet net anlaşılmıştır, ancak karşınızdakine söylediğini bir kez daha düşünüp, gözden geçirip, düzelterek tekrar söylemesi için verilen zamandır.
Çok karışık bir durumda ,artık durumun kavgaya meillenmesi halinde söylenen kibarca " kavga edelimmi " sözcüğü olmasiyla beraber çözüm üretememe halidir.
(bkz: anlayamazsınız)
Uzun zaman oldu gelmeyeli o , gittikçe de uzuyor zaman , onun olmadığı bir zaman , kimine göre gelecek kimine göre hiç dönmeyecek . Beklemek mi lazım bir gelmeyeni yoksa geçip gitmek mi ? Sorular var böyle , anlamsız, karışık , cevapsız ... bazisinin cevabı çoktan belli olmuş da dillendirmeye cesaret edemiyor insan , yuzlesmeye korkuyor . Ama kaderden kacilir mi ? Onun yazdigindan başka yaşanır mi ? Anlamadı insan , anlamak da istemedi hiç bir zaman...
anlamadım arkadaş.. iyi davrandığım insanların umrunda neden olmadığımı anlamadım. güvenilir olmak için her şeyi yaptığım halde insanların neden bana değilde kendilerine bok gibi davrananlara güvendiğini anlamadım. bugünün nasıl geçtiğini yarının gelmek bilmez olduğunu, zaman kavramını anlamadım. Bir kelebeğin kanat çırpmasıyla Amerika da bir hortumun oluşmasını tetiklemesini anlamadım. sevgi gösterip karşılığını hep az veya hiç almayı anlamadım. insanların egolarının neden bu kadar yüksekte olduğunu, bunların sonunda nereye varacağını anlamadım. Ne sonsuza kadar mutluca yaşamayı, ne de sonsuza kadar cayır cayır yanmayı, cenneti cehennemi anlamadım. insanların dilinden düşmeyen konuların benim neden ilgimi çekmediğini anlamadım. Ne kaderimi nasıl şekillendirdiğimi, ne de tanrının planını anlamadım. insanların nasıl oluyorda bu kadar umursamadan yaşayabilmelerini anlamadım. Ne açın halini, ne de zenginin sefasını anlamadım. Yıllar sonra, belkide şimdi silinip gidebilme ihtimalimi anlamadım. Ne ölümü anladım ne de ölümün getirdiklerini. Bütün bunların amacını anlamadım, bizi nereye sürüklediğini. Yok arkadaş.. Anlamadım.
Bir erkek diyorsa, bir daha anlatın, çünkü sahiden anlamamıştır.
Bir kadın diyorsa, bir daha anlatmaya kalkmayın.
Bir öneri!