bugün

" ee anlat bakalım okul nasıl gidiyor bu sene mezun olabilecek misin? " diye soran misafirin yanında babanın " bundan bi bok olmaz milletin çocuğu 4 sene de bitirir bizimkisi 6. senesi hala gidip geliyor şerefsiz.. vb ile devam eden cümleler öbeği
yazarlık öğrencilerinin kendi kendilerine konuşup üstüne üstlük mimik vermeleri. kiminle konuşuyorlar ne anlatıyorlar bu kadar hararetli
uludağ sözlüğü inci sözlükle karıştıran, 2 olup ayar vermeye çalışan yazarları görmek.
Anneni mi daha çok seviyorsun yoksa babanı mı. Küçüklüğümden beri bu duruma anlam veremem. Önüne gelen herkes sorar ya. Ne açma bir soru o öyle.
ev de ekmek olmadığı halde hiç mi yok diye sorulan soru. ev telefonundan arayıp karşıdaki kişinin evde misin demesi.
Sibirya kurdunun istanbul sokaklarında başıboş gezmesi. O güzel yaratık sokaklara bırakılır mı arkadaş?
Kocaman adamın korkunca anne diye bağırması. ya anne acil durumlar için biçilmiş bir parola yada gerçekten annenin kutsallığı ve merhameti bilinç altımıza yerleştirilmiş Allah tarafından.
sigara üstündeki uyarılar.
telefon numaralarının hepsinin başında ''0'' olması
etsiz çiğköfte
köpüksüz kahve
asitsiz kola
düşeş gelmeden biten tavla
kalbi olan tek kızın kız kupa olması gerçeği
1000 sayfadan sorumlu oldugumuz bir sınav
sayısal loto gibi 49u geçmeyen ders notları
hayat...
konuşulan kişiye memleket söylenilince cevap vermemesi..

o değilde ne oluyo lan?
''seni seviyorum'' diyip gitmek.
Durup dururken dişi cinsiyetin sen beni sevmiyorsun demesi. Ulan beni benden iyi mi biliyorsun kahin misin? Ömür törpüler, ikna da edemezsiniz yavaş yavaş ölürsünüz.
hayatım boyunca anlam veremediğim veremeyeceğim asla sırrını çözemeyeceğim tek olay 'metrobüs' tür. nasıl olur da günün her saati her dakikası dolu olur. bir arkadaşım metrobüsleri üretirken bunlara binecek insanları da beraberinde üretmişlerdir demişti. gittikçe daha bir inanasım geliyor. yoksa başka açıklaması olamaz.
vallahi çok direngendim, yok dedim yani, bu anlamı veremem bu ne idüğü belirsiz duruma, ay vermem, no vermem.anlam alama maln malna malan ...(he he, yabancılaştım anlama, böylece durum karşısında görünümüm pozitife döndü ! yoksa durum götürdü götüreceğini, anlasan ne fayda çekik gözlü ceki ? *
orospu ruhlular maddi ve manevi sponsoru kolayca bulurken namusluların yalnız olması.

öğretilip kanına işleyen edebin adabın ben taaa yedi sülalesinin amına koyayım.

devir o devir değil ki? yaradan da değiştirmiş sanki günahıyla sevabının ödüllerini.

devir orospu ki kime kızıyorsun ey kendim?

orospuluğu öğrenemedinse mum yak yan sen derdine.
'seni arkadaş olarak görüyorum . ' demesiyle reddedilmek .
orgazm sonrası mutsuzluk, pişmanlık.

vallahi anlam veremiyorum.. neden lan? neden böyle bir şey olsun ki.
beni seven bi insan cok cabuk benden vazgecip baska birine kapikabiliyor. Ama ayni seyi ben yaptiramiyorum. Vazgecirtip kendime ceviremiyorum.
Ek olarak mesela ben bi sakiz istesem goze batar, cok gelir ama baskasi altinlar gumusler ister hemen tamam derler. Kiymetsizim amk.
sen nasıl arkadaşına aşık olursun demeleri ve aşık olduğum kızın da buna yakın bişeyler demesidir. gerizekalılar yaa sanki isteyerek olduk. var ya cahil cühelanın önde gideni geride kalmayanı bunlar valla. nedenmiş, elinin körü anasını satayım.
halen "ülke eyiye gidiyo" diyebilen insanların varolmasıdır.
Dila hanim, popstar gibi abuk programların izleniyor olmasi.
negatif olmak. yok böyle iğrenç bir duygu. neden negatif olunur anlam verilmez. mutlu olup pozitif olmak kadar güzel bir şey var sen gidip çatık kaşla negatif negatif bisiklet sürüyorsun olmuyor ama.
31 çektikten sonra pişman olunması.
Durduk yere canının çok sıkılması, moralinin bozulması, bu gün bende bir şeyler var demek.
sevilen kızın sizi sevmesine rağmen sizden çekinip kaçması.gözlerine bile bakmaya cesareti olmaması.bende seviyorum ulan neyden çekiniyorsun?
dengesiz insanlar ve davranışları.