bugün

doktorluk mesleğinin birincil amacı olan hayat kurtarmak gayesinin önüne geçen ve kendisinin de bizzat faillerinden olduğu ermeni soykırımını sorduklarında türklüğüm doktorluğumun üstünde diyen dr. reşit galip'in yazmış olduğu, her sabah küçücük çocukların anlamadan okumak zorunda kaldığı bir nevi askeri üstünlük simgesiydi. http://akunq.net/tr/?p=6069
sonradan uydurulmuş, anayasada yeri olmayan, kafatasçı, kemalist söylemleri ahlaki öğeler arasına sıkıştıran, şiir desem değil, düz yazı desem -tövbe haşa- bir cümleler bütünüdür. andınız desek daha yerinde.
Okullardan kaldırılmış lakin, hala bazı okullarda okunuyor. Tartışılması gereklidir.
her sabah okutulan çogunlukla kimsenin okumadıgı saçma bir olaydır.
bir zamanlar ilkokullarda okutulan yemin. yazarı yerli yalaka popülasyonunun bariz tiplerinden olan ve "her şeyi ben bilirim" havasındaki dr.reşit galib'dir. kendisinden beklenmeyecek üslubta ve güzellikte bir metindir. "varlığım türk varlığına armağan olsun" dediğimiz zaman tüylerimiz diken diken olurdu.
saçmalığı büyüyünce anlaşılan nasıl her gün okumuşuz lan denilen ajdar şarkısından hallice şiir.
faşist yemini.

edit:yörüğüm yani çoğunuzdan daha türküm ama faşiste faşist derim.
milliyetçi hareket partisinin iktidarında geri getirilecek metindir. metnin faşistlikle uzaktan yakından alakası yoktur. türk milletinin küçük fertlerine her ne kadar tam olarak anlamasalarda milli bilinci aşılamak amacıyla okutulmuştur. hoş okuyanlar bilinçleneceği yerde ülkeyi kaosa götüren partiyi savunuyorlar ama olsun. bu metine faşitst yemini diyenler kendi yaptıkları orospu çocukluğuna baksındır.
Ne mutlu Türküm diyene.
TURKUMLE BASLAR, DOGRUYUM, CALISKANIMLA DEVAM EDER, KUCUKLERI KORUMUKTAN BUYUKLERE SAYGIDAN BAHSEDER. BU FASIZIMIS.
Küçüklüğümde her sabah seslendirdiğim, şimdilerde ise unutulmaya yüz tutmuş metindir.
Birileri "türk'üm" lafından rahatsız olacak diye türklüğümü gizleyecek değilim.
Varlığım türk varlığına armağan olsun!
öncelikle akp nin götüne koyayım. yazıma başlıyorum.
tamamen tarafsız gözden bakınca bu metnin her gün derslere girmeden önce okunmasının hiç bir mantıklı açıklaması yoktu.
bence iyi oldu bu olayın kalkması. ben afyonda yaşamıştım 3-4 sene hatırlarım o soğukta kışın fakir gariban ayağında ayakkabısı
olmayan çocuklar bunu okuycam diye bekleşirlerdi.
metnin içeriğine geçince ise sanki bu coğrafyada sadece türk yaşıyormuşçasına yazılmış bir metin. sen kürde de laza da
varlığım türk varlığına armağan olsun dedirtiyorsun. neyse bunlar zaten bilinen bin kere tartışılmış konular.
velhasıl bence iyi oldu bunun kalkması. ben olsam ben de sanırım bu ne la der kaldırtırdım. vatanını milletini de gayet çok seven bir insanım. ama angaryayı sevmem.
(bkz: abd bağlılık yemini)
Hümanist ilerici uygulamadır, sevgiyi-saygıyı öğretir!
Böyle hümanist sevgiyi-saygıyı, özgürlüğü öğreten uygulamanın kaldırılması tarihe kara leke, zulüm ve ahlaksızlık olarak geçmiştir!kimileri adına yazık tabi! içimizdeki onurlu duruşun adıdır!
Yasaklanmasıyla birlikte, içimizdeki onurun sesi sayın bakanımız, andımız'ın yazarı reşit galiplere hakaret edilince daha fazla üzüldük! Reşit galibimize yapılan zulümle, haksızlık dedik.
Andımız yasağı, bir hakkın hukukun gasp edilmeye çalışılması, girişimidir !
Bir boka yaramayan bir şeydi ve çok şükür bitti. Ulan pezevenkler sanki yıllarca okudunuz da adam oldunuz. Sadece sabah ayazında veya öğlen sıcağında 10 dakika eziyet çektin hergün. Ulan bir de bunun için bile yürüdüler ya şu statükocular çok işsiz vesselam.
Devrim yasaklanabilinir mi dedik, andımız için yürüdük! Hala daha yürünüyor!
öncelikle belirtmek isterimki aşagida degistirilen andımızın benimle alaksı yok ve sosyal medyada gòrdüm.
türk olmayı bu kadar mı unuttuk ya da eski andımız bize kafir olmayı mı öğretiyordu. eğitime dini alet etmeden ülkemize faydalı gençler yetişsin istiyordu sadece atamız. amacım dini kötülemek deil ama cidden yazık. türküz biz tamam din olarak %97 müslùmanız ama türklüğümüzü niye bu kadar öldürüyoruz. kaldırdınız ama buraya kadar gelecegini kim tahmin ediyordu.
türküm doğruyum çalışkanım.........ne mutlu türküm diyene. başlangıcı yeter. sen zaten bunu 8 sene ilk okullulara aşıla ne yoldan çıkar ne kafir olur memleketine hayırlı olur zaten.
--spoiler--
ANDIMIZ Müslümanım ,doğruyum ,Namaz kılarım, Gayem Dinimi yüceltmek, tağutu redetmektir, KURANI anlamak, VE onunla amel etmektir. hedefim Müslüman gibi yaşayıp MÜSLÜMAN gibi ölmektir.VATANIMI DiNiMi özümden çok sevmektir. EYYY BÜYÜK RESULULLAH. açtığın yola, anlattığın DiNE sonuna kadar inanıp onu yücelteceğime and içerim. NE MUTLU MÜSLÜMANIM DiYENE. ALLAHUEKBER
--spoiler--
amacım islamı kötülemek deil anlayan anlar zaten demek istedimi.
ilkokul 3.sınıfta babamın bana ve kardeşlerime ezberlettiğidir. o zamanlar çok zor geliyordu ezberlemek. şimdi düşünüyorum da iyi ki ezberletmiş.
içinde türklük duyguları geçebilir fakat ilkem küçüklerimi korumak büyüklerimi saymak gibi şehvetle okunan cümlelerden sonra okul çıkışı öğretmenlerine küfür eden, küçüklerini döven, ahlaksız bir neslin ironisinden ötemeye gidememiştir.... doğruyum çalışkanım haydi şevkle bir daha... sonra o çocukların çoğu yalancı, tembel, boş işlerde koşan bir asalak olmaktan öteye gidemedi.. ha şimdi şevkle varlığım türk varlığına armağan olsun desen nolur demesen nolur!!
Andimiz kaldırıldı çünkü ;

Türküm (Türk diye bir ırk yok)
Dogruyum (ooo paralelci)
Caliskanim (torpil var sorun yok)
Ilkem;
Kucuklerimi korumak (tecavuzden bir şey olmaz)
Büyüklerimi saymaktir (Reza bizim de abimiz)
Yurdumu (sarayimi), milletimi (anasını da alıp gitseler keske) özümden çok sevmektir.
Ülküm (aha mhp li)
Yükselmek (avmlere kaçak kat yapariz)
ileri gitmektir.
Ey büyük Atatürk (ahanda siyasi söylem )
Açtığı yolda (sanki duble yol yaptı)
Gosterdigin hedefe (white sea yi kastediyor)
durmadan yuruyecegime (Marmaray yaptık ya)
ant içerim.
Varlığım Türk varlığına armağan olsun ( bol bol şehit var )
Ne mutlu Türküm diyene (ahanda bölücü soylem)
Çocuk ken k*çmz donsada buz gibi havada okuduğumuz bir nevi yemin ... ne kadar mantıklı olduğu tartışılır...
Turk ve t.c düşmanı arap uşaklarina batmış ve kaldırmışlardır.