bugün

recep tayyip erdoğan'ın bu söz hakkındaki pişmanlık duygusu hissedip hissetmediğinde verdiği cevap. hiç küfür olur mu canım benim, o olsa olsa küfürcüktür.
(bkz: küfür etkisi yaratan sözler)
ha ayrıca;
(bkz: yalarım sözü bir küfür mü ki)
"küfür değilse dilediğimi söylerim" manasına gelen savunma.
burada önemli olan nokta; küfür olup olmaması değildir. bu sözün kişi de uyandırdığı ilk çağrışımdır. bu da hemen herkes için son derece çirkin bi çağrışımdır. üstelik burada bu sözü kimin söylediğinden daha da ötesi ''hangi kimlikle'' söylenmiş olduğu da çok önemlidir.
efendim akp'nin çelişkilerle dolu mizacının başka bir göstergesi. ananı da al git küfür mü ki ? diye soran rte'nin saygı anlayışı ortaya çıkıyor. ama şöyle birşey de söz konusu...

(bkz: bakanin elini sikmayan ogrencinin tutuklanmasi)

şimdi bakanın elini sıkmamak yada ayağa kalkmamak küfür mü ?
biraz daha dikkat edersek rte nin 'ananıda al git ''lan'' ' demis olduğunu kavrayabiliriz.
(bkz: ananıda al git) (bkz: lan)
(bkz: anani al git buradan/#1961472)
cümlenin tam metni şöyledir; (bkz: recep tayyip erdogan/#1960999)

rte bu öngörüsüyle göt kıvırmakta boyut atlamış, çok da güldürmüş, oy verenlerinin zeka katsayılarıyla en azından aklı selim güruha henüz bulaşamadıklarını kanıtlamıştır.

orijinal metin;

--spoiler--
Benim orada ona söylediğim bu ifadeyi kim duymuş, nasıl duymuş? Onu da bilemiyorum. Böyle bir ifade söylenmiş mi, söylenmemiş mi? Öyle söylediğimi ifade edelim, küfür mü? Böyle bir küfür var mı terminolojimiz içinde. Ananı da al git. Siyasetin içinde böyle sloganlar çok.
--spoiler--
garip karşılanmaması gereken bir rte açıklamasıdır. kasımpaşa jargonuna göre normal bir deyim olabilir tabi.
ama sen kasımpaşa muhtarı değil türkiye cumhuriyeti başbakanısın recebim. istanbul imamı olayım derken iş nerelere geldi bak!
rte nin bir tv programında; 'ananıda al git sözü için pişman mısınız?', sorusuna verdiği cevaptır. bu cevap ise rte nin ahlaki yapısını ve bu yapıyı nasıl savunduğunu gözler önüne sermektedir. bu sebepten ötürü bize düşen ise 22 temmuz seçimlerinde rte ye 'ananıda al git lan' demektir.
insanın bakışlarıyla bile küfür edebileceğini göz önüne aldığımzda, "küfür değilde ne?" denilebilecek söz.
akp mantığını 5 yılda zihinlere kazımış vatandaşlarımız için "ne alakası var yaa" olsada türkü halkı bu tür lafları söyleyen başbakanlarına alışık değildir beyler.

(bkz: anket doldurmanin dayanilmaz hafifligi)
siyasi terbiyeden bihaber, kendini hala kasımpaşa sokaklarında yumurta topuk ayakkabı ile gezdiğini sanan başbakanın açıklaması.

kendisinin küfür normlarını bilemiyor olsak da şu açıklama ile üst sınırı olmadığını öğrenmiş olduk.

hakikaten ya, tayyip bey giderayak bir küfür etse de vatandaşa biz de küfürün ne olduğunu öğrensek.
başbakanın "siktir git"le "ananı da al git lan" arasındaki farkı belirtme cümlesidir.*
ayrıca
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
rca nin( evet burda adamin kisaltilmis ismi oldugunu ögrendim) kücüklügünü tasdik eden bir konusma, pot, hatta kendini aciga vurmasidir.
saçmalamakta tavan yapılan açıklama.
(bkz: tayyip bize küfür etsene)
dikkat edilmesi gereken bi husus .
- anamıda alıp nereye gideyim?
- hadi alıp gittim niye alıp gidiyorum?
sorularını sordurtan bir cümle

(bkz: anam avradım olsun)
(bkz: kufurcuk)
(bkz: adabı muaseret kuralları)
o sözün küfür olduğu söylenemez- düşünülemez.. şöyle olsaydı "ananı bana bırak git" işte bu küfür.
yani;
"ananıda al git" anana bişey olmasın kardeşim. bak burada yabancılar (elalem) var, onu koruyamamki.
"ananı bana bırak git" yani, ... yok bu çok ayıp olur, sözlük formatı falan.
imam osurursa cemaat sıcarmış sozune ornek gosterilecek olay. onemli bir mevkii sayibi bir insanın, ustelik bu zat cumhurba$kanı olmak istiyor, kahve agzıyla halkına hitap ediyorsa bu i$te bir carpıklık var demektir.
önemli olan küfür olup olmaması degil koskoca memleketin başının halkına davranış biçimidir, üslubudur.
seviyesizliğin görüntülü ve sesli örneği.
karşıyaka çarşı'nın rte'ye cevabı küfür mü peki?

http://fotogaleri.hurriye...mp;i=26&s#pagenumbers

bence adam olana çok bile. * *