bugün

(bkz: kemal kılıçdaroğlu)

evet efendim

bir ülkenin ana muhalefet partisi genel başkanın yaptıklarını bu insanlar daha ne kadar görmezden gelebilecek merak ediyorum doğrusu. medya özgür değil diyenler, baskı var diyenler medya bu olayların üstüne niye gitmiyor birde bunu düşünsün.

--

taa yerel seçimler zamanından beri genel başkanlıkta gözüm yok diye bas bas bağıran, deniz baykal istifa ettikten sonra 2 kere aday olmayacağım diyen ancak adaylığını koyup seçilen kemal kılıçdaroğlu bu ülkenin ana muhalefet partisi genel baskanı.

aynı şekilde;

dubai antlaşması için

önce: Dubai ile 1 milyar dolarlık hibe anlaşmasını neyin karşılığı imzaladınız. O imzayı sizin yakanıza asacağım. diyen

sonra: Madem Dubai ile hibe anlaşmasının ön koşulu yoktu siz milyar dolarlık bir hibeyi hangi gerekçeyle imzalamadınız. diyen kemal kılıçdaroğlu bu ülkenin ana muhalefet partisi genel başkanı.

aynı şekilde;

baş örtüsüne rahibe kıyafeti diyen afişleri kendilerinin asmadığını hatta kendilerine komplo olarak asıldığını bunu yapanların hükümet tarafından bulunmasını isteyen, yapılan araştırmalar sonunda chpli belediye baskanın astırdığı öğrenilen afişler için gerekeni yapacagız cezalandıracağız diye su üstüne çıkan kemal kılıçdaroğlu bu ülkenin ana muhalefet partisi genel baskanı.

aynı şekilde;

Referandum'da oy kullanamayacağı yönünde gazetelerde çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine Bu haberin iyi araştırılmadan yapılmış, doğru olmayan bir haber' olduğunu söyleyen. Milletvekillerinin her sandıkta oy kullanabileceğini belirten, "Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği bir form var. O formu doldurduktan sonra milletvekili kimliğinizi de göstererek istediğiniz sandıkta oyunuzu kullanırsınız diyen, ancak oy kullanamayan kemal kılıçdaroğlu bu ülkenin ana muhalefet partisi genel baskanı.

aynı şekilde;

Başörtülü kızların Üniversitelere girebilmesinin önününü açan Anayasa değişikliğinin iptali için Anayasa Mahkemesine yapılan başvurunun altına imza atıp, 'Başörtüsü Sorununu Ben Çözerim' diyen kemal kılıçdaroğlu bu ülkenin ana muhalefet partisi genel başkanı.

aynı şekilde;

Korumalarının acizliğine uğrayıp yürüyen merdivenden ters inen, ve bunu alay konusu yapan başbakana attan düştüğünü, arabada kilitli kaldığını, kablolara takılıp düşmek üzere olduğunu hatırlatan 8 yıllık bir başbakanı 8 aydır başbakan kadar göz önünde olmayan kendisiyle kıyaslayan kemal kılıçdaroğlu bu ülkenin ana muhalefet partisi genel baskanı.
deniz baykal' ın ghandi eşidir kendileri.