bugün

Gündemini bugünlerde çoğunlukla ırkçılık temalı entylerin oluşturduğunu düşündüğüm sözlük. Şöyle ki: sözlükte her 3 başlıktan birisi ne yazık ki farklı ırklara hakaret veya herhangi bir düşünceyi aşağılamak adına açılıyor. Bazı yazarlar bu konuya dikkat çekmek istese de, sanırım bu entryler gerekli mercilerce görülmüyor yada iplenmiyor. Sırf formata uygun diye diğer insanların vicdani ve milliyetçi duygularını aşağılayıcı entryler barınmamalı bence sözlükte. En basit örneğiyle, bir fenerli yada gsli(her neyse) farklı takımı tutan bir diğer yazarı kolayca aşağılayabiliyor. Keşke sorun sadece bununla sınırlı olsa. Açıkça belirtmek gerekirse artık sözlüğümüzde "kemalistler şöyle, şakirtler böyle, kürtler,araplar, türkler öyle" gibi başlıklar yerine aktüel ve daha çok bilgi içerikli entryler yer almalı. Lütfen gerekli merciler ve biz yazarlar olarak bu adımı atalım.

Saygılar...
2260 entry, 46 başlık, 784 online yazarlarıyla hizmetinizdedir efendim.

başka bir arzunuz? *
gün boyu marmaray'lı başlıkların da çok iyi iş yaptığı sözlük.
Biri beni seri eksiliyor birde halimi hatrımı soran da yok la artık.ben gidiyorum sözlük ühüü.
an itibariyle diğer sözlüklere oranla (ekşi, itü, inci) mükemmel olan sözlük.

emeği geçen bütün moderatörlere ve admine teşekkürlerimizi sunmak, buraya gelip ağlamaktan daha ulvi bir davranış olacaktır.
778 yazarı online olan sözlüktür.
Afedersiniz ama sözlük şu anda tabiri caizse cinsel içerikli ve trolllük amaçlı saçma sapan başlıklardan dolayı bok gibidir. Moderatörler de bu saçma başlıkları silmelidir.

Yani Yeter artık çocuklar burası oyun parkı değil sütünüzü içip yatın uyuyun hadi. * *
uludağ sözlük bilim şenliğine hoşgeldiniz.

izafiyet teorisinden integrale kadar her konuyu bu şenlikte tartışabilirsiniz.

hadi gidip tartışın.
gene sinir bozmayı başardı.
görsel