bugün

"Kahraman genç kadın ve erkek Amerikan askerlerinin, olabilecek en az kayıpla evlerine dönmeleri için dua ediyorum."

bu cümleyi bush söylemiş olsa yazdırgamazsın değil mi sevgili uuser? okkalı bir küfür dökülür dudaklarından. ırak'ta süren işgalin bilançosunu az çok duymuşsundur bir yerlerden. savaş değil, işgal. buradan başlayalım istersen.

bilançodan haberin yoksa birkaç başlık vereyim ben senin için:

6 yıllık işgalde 4,5 milyon kişi evsiz kaldı, 5 milyon yetim ve 1-2 milyon dul var.
dünya yetimlerinin 5'te biri ırak'ta
her ay ortalama 4 bin kişi ölüyor.

bu rakamlara iyi bak, her biri, o milyonların yüzbinlerin her biri birinin annesi, babası, sevgilisi, kardeşi.

hani okuyup okuyup hüzünleniyorsun ya anneyi kaybetmek, en yakın arkadaşının ölmesi, babanın ölmesi başlıklarını. işte burada milyonlar var.

"Kahraman genç kadın ve erkek Amerikan askerlerinin..."

hepsinin kafalarını s.kiyim, bana kimse onların da yapacak birşeyi yok işte ne yapsınlar, bush pezevengi yüzünden falan demesin. bir de vatanseverlikle, milliyetçilikle dolduruyorlar, gazlıyorlar bu salakları. bunlar da doluyor.

neyse ana fikre dönelim biz, çıkış noktamıza. bu kadar küfürlü bir entry sonrasında küfürlerin en okkalısını hakedene ama söyleyemediğime.

"Kahraman genç kadın ve erkek Amerikan askerlerinin, olabilecek en az kayıpla evlerine dönmeleri için dua ediyorum.."

bu duayı ettiğini söyleyen kişi, sözde ezilenin yanında, filistin'in haklarını sözde korumuş, kahraman recep tayyip erdoğan.

ırak'ta her gün çocukların ağlamasının nedeni amerikan askerleri için dua ediyor.

şeyhin dua ediyor akepeli. durma şimdi sen de, önce git oyunu ver 29 mart'ta, sonra uyumadan önce her gece üç kulhü bir elham oku. sıcağa, çöl şartlarına, kum fırtınalarına hatta çektikleri hasretlere aldırmadan, sivil halkı öldüren, tecavüz eden amerikan askerlerinin olabilecek en az kayıpla evlerine dönmeleri için dua et..
--spoiler--
"Kahraman genç kadın ve erkek Amerikan askerlerinin, olabilecek en az kayıpla evlerine dönmeleri için dua ediyorum.."

bu duayı ettiğini söyleyen kişi, sözde ezilenin yanında, filistin'in haklarını sözde korumuş, kahraman recep tayyip erdoğan.
--spoiler--

Söyleyeni belli olmayan cümlecik(ler) Varsayım , tahmin veya iddia üzerinden çemkirmenin anlamı yok. Haber bülteninde mi duydun , röportajını mı okudun , beyanatını mı duydun diye sorarlar adama. Mesnetsiz iddia da bulunup körü körüne düşmanlığın anlamı yok. Ha kaynak gösterirsin ve ispatlarsın RTE nin böyle bir şey dediğini , biz de Amerikan askerine kahramanlık yaftası yapıştıran o kişi * hakkında sözümüzü söyleriz. iddianızı ispatlayın öyle başlık açın.
biraz kafasını kullananlar için sözü edilen duada amerikan askerlerinin bir an önce eve dönmeleri için dua edildiğini anlamak çok basittir. yani nazikçe "defolup gidin" denmektedir esasında. tabi bunu anlamak için diplomatik dili bilmek ve biraz kafayı kullanabilmek lazımdır.
sayın başbakanın abd yandaşı oldugunu anlamak isteyenler için en güzel kanıt niteliğindeki cümle.
(bkz: zihniyet)
(bkz: bir kaynak olarak kıç)
sadece "van minut" demesini bilen bir basbakanin boylesine komplike bir yaziyi yazip yollamis olma ihtimalini zayif buluyorum.

kesin buzuktaslarina soyle talimat vermistir:

basbakan: egemen, acil yalamamiz gerekiyor. *: hayirdir basbakanim neyi.
basbakan: isler karisiyor, secimler yaklasti, tek basina iktidar zor gorunuyor, en azindan secimi kazansak bari...
egemen bagis: e ne yapalim basbakanim siz tak diye soyleyin ben sak diye yapayim.

basbakan: bir amerikan gazetesine diyorum, reklam falan versek, ben bir amerikan askerinin sirtini sivazlarken fotografim olsa, bence abd yonetimine karsi cok sicak bir hareket olur!

egemen bagis: affiniza siginiyorum basbakanim ama, abd de satin aldigimiz ya da yandaslarimiza peskes cekip borumuzu otturebildigimiz bir gazete yok. lakin soyle bir sey yapabiliriz. guncel konulardan bir yazi hazirlariz editore mektup hesabi, *swh~ ~, icin de irak, kurt, turkmen geciririz, baris demokrasi falan deriz. en sonunu da saglamina bir yalama faaliyetiyle baglariz. nasi fikir?

basbakan: hay aklinla bin yasa egemen, ver o alninin acilmaya baslayan yerinden opeyim. sorolops!!!!

egemen bagis: eksik olmayin basbakanim, ama basbakanim, herseyi yapariz, mektubu yollariz da sonunda bizi bir kac problem bekliyor. hadi bizim medyayi gec, onlar zaten asirlik uykusundan uyanip da bu mektupla ilgili laf soyleyecek kapasitede degiller, sayenizde o got de kalmadi kimsede. ancaaaak, sozluk diye bir sey var hic duydunuz mu daha once?

basbakan: hahaha, duymaz olur muyum ya, her aksam okuyoruz yatmadan once hayrunnisayla!. sey emineyle. cok guluyoruz, hele davos zirvesinden sonra beni bir tasaga sarmislar ki, okumaya doyamadik. hele morgece diye bir yazar var cok kral yaziyor, her yazisinda beni itin gotune sokuyor ama, uslubu iyi kizamiyorum da kerataya. sozlukle ilgili mesele ne, ne demeye calisiyorsun?

egemen bagis: ya basbakanim, iste beni en cok sozluk korkutuyor. satin alip kapatamiyorsunuz, kankaniza peskes cekip, yalama yazarlari dolduramiyorsunuz, basinda fehmi koru da yok. herkes herseyi yaziyor. saatli bomba gibi birsey valla. cekiniyorum. montaj elemani diye bir firlama var, kimse yazmasa o kesin yazar bu konuda.

basligi simdiden gorur gibiyim: amerikan askerleri için dua ediyorum imza tayyip.

ilhan selcukla, mustafa balbay la falan ugrasacagimiza bununla mi ugrassak naapsak. ben diyorum ki salalim ustune vergi memurlarini, ugrassin dursun. ne dersin basbakanim?

basbakan: van minut, ego, dusunmem lazim. ( bos teneke sesleri duyulur )

-yarin zall i ofisimde istiyorum. ( ozelden cevap vermiyor got, alin getirin)

egemen bagis: zall??! basbakanim siz nereden biliyorsunuz onu?

basbakan: sen de mi biliyorsun?

egemen bagis: anaaa! kacinci nesilsiniz basbakanim?

basbakan: 5 nci nesil... sen?

egemen bagis: 1 nci nesil ben. ama basbakanim siz gelene kadar sozlugun tadi tuzu yoktu serefsizim. her yerde soyluyorum gene soyliyim, besinci nesil geldi sozluk dirildi. bir seye benzedi. valla!!!1 * *
iktidar ve muhalefetin her türlü kendilerine yontabileceği ne tür bir çıkar için söylendiği belirsiz $imdiki ba$bakan'ın geçmi$teki aforizmalarından bir tanesi.
tayyip erdoğana göre; yüzbinlerce insanı öldürebilmek, binlerce kadına tecavüz edebilmek kahramanlıktır öyleyse..
amerikan askerleri için dua ediyorum; başınız dururken ayağınıza taş düşmesin inşaallah!
sözde müslüman,sözde dindar tayyip erdoğan ın uşaklığını belli etmek için kullandığı kelimedir.
hristiyan hayranı olan biri tarafından söylenebilecek söz.
ayrıca:
(bkz: şakirtlerin utanıp yazamadığı başlıklar)
yalakalık değil, içten yapılan duadır.
hadi şakirtler bunu da açıklayın
düdüt ; iki kelam yazamaz ancak eksileyip kaçarsınız amk.
ben de dua ediyorum. dünyadaki bütün askerler sağ salim evine dönsün, savaşa sürülen her asker. suçlu aranıyorsa hükümetlerdir, yönetimlerdir, bireyler değil. türkiye güçlendikçe çirkin olaylara da müdahale edecektir. size hikaye gibi gelen bu günler yakın olabilir. o gün de salak salak yazmaya devam edersiniz artık. salak olduğunuz için engel de olamayacaksınız.
Sonra yok efendim Elhamdulillah müslümanız.
son dönemdede muhtemelen "kahraman suriyeli muhalifler için dua ediyorum, o kadar silah gönderiyorum, adam başı 10 kişi vurmazlarsa haram zıkkım olsun" diyordur muhtemelen.

allah'a şükür kimsenin imanını sorgulamadım, öylede bir niyetim yok ama...

ama insan konuşamıyor ya, susuyor kalıyor işte.
Tanrı Türk ü korusun diye TÜRK e dua edenler faşist oluyor abd ye dua edenler ortadoğu fatihi.
Amerikan'ın Irak'ı işgali sırasında Tayyip Erdoğan'ın söylediği cümle.
ben de geçende israil ordusu için lokma döktürüp, yasin okuttum.

işte bunlar hep dostluktan dedirtmiştir.
Reis duaya devam ediyor mu merak konusu.
Amerika istese domalacak yazar beyanı.
Sayın rte'nin 31 mart 2003'te wall street journal'da yayınlanan makalesinde ırak'ı işgale giden abd askerleri için söylediği sözlerdir:
"kahraman genç kadın ve erkek amerikan askerlerinin, olabilecek en az kayıpla evlerine dönmeleri için dua ediyorum."
Makalenin orijinali wallstreetjournal web sitesinden okunabilir.
https://www.wsj.com/articles/SB104907941058746300

görsel
Tayyip cümlesi.
Dıjjj güçlerci akape seçmeni memnun.
Ümmetin lideri Tayyip tarafından söylenmiş söz.
Amerigan oyunları yeğenimci tayfa burada mı?
görsel

Başkan erdoğan'ın tarihi sözü.

Swh.

https://www.wsj.com/articles/SB104907941058746300

https://odatv4.com/medya/...-verdin--2908131200-43158
güncel Önemli Başlıklar