bugün

ahu tuğba'nın yaptığı açıklama.

https://www.milliyet.com....omsun-su-vermez-6181314/4

--spoiler--
Ahu Tuğba : Amerika'da paran yoksa sokakta ölüyor insanlar, sonra da yakıyorlar. Yandaki komşu hastaneye gitti arabasıyla. Kilise hastanesiymiş, bakmamışlar, 3 gün bekletmişler. Çarşamba sabahı bir daha gitmiş, ayakta bakmışlar, sonra da göndermişler.
Hastanede kalmadığı halde 17 bin dolar ücret ödemiş. Burada sigortan yoksa yandın! Bir hastalık halinde ambulans çağıracaksın. Ambulans almaya gelirken, polis arabası ve itfaiye arabası da geliyor, o zaman bakıyorlar. Sistem burada böyle.

Türkiye'deki şartları öven 64 yaşındaki oyuncu, "Amerikalı arkadaşlarıma 'Türkiye'de polis ve jandarma eve gidiyor, yardım ediyor. 65 yaş üstündeki emeklinin parasını evine götürüyor. Devlet hastanesine acilden gidince bakıyorlar hemen' dedim. inanamadılar. Burada 'açım' de, komşun su vermez" dedi.

Ahu Tuğba, Florida ve New York'ta çok kötü günler yaşandığını belirterek, "Burada herkes yağmalamaya karşı tahtayla camları kapatıyor. Hastanelerde şu an parası ve sigortası olanlar bile zor bakılıyor. Sokakta yatan evsizler çok fazla. Herkes silahlanıyor" şeklinde konuştu.

Ünlü oyuncu, "New York da bitti, bugün vali, 'Artık böyle bir New York olmayacak' açıklaması yaptı. Mahvolduk" dedi.
--spoiler--
Amerikalıların mantıklı olduğunu gösterir.

Açsan niye su versin yiyecek vermek varken?
Aç olana niye su versinler ki? sorusunu sordurtur.
Bilakis çifteyi alıp beyaz kıçınızı tekmelemeye kalkabilecekleri durum.
Aç olana su verilmez ki zaten ...
ı'm hungry demeyi denersen belki yardımcı olabilirler. türkçe bilmiyorlardır belki.
sanki bizde çok farklı önceden mahalle kültürü vardı onu geç semtte tanımadığımız insan yok gibiydi. şimdi otobüse biniyorum tanıdığım kimseye denk gelmiyorum. oturduğumuz apartmanda binayı geç kapı komşularımızı tanımıyoruz. selam veriyorsun anca zorlamayla selam veriyor asosyaller gibi evden işe işten eve olmuş millet.

önceden tanıdıkların ödünç şekeri geçtim arabayı verirlerdi ya da borç istedin hemen elinde kolunda ne varsa verirdi. şimdi rent a car bankanın yolunu gösteriyorlar. herkes bir havalarda önceden köyde bile ooo hasan emmi derlerdi yaşa bir hürmet vardı şimdi parası olan hasanda kimmiş diyor.
Geçen çok susadım birinden su istedim kebap ısmarladı vicdansız.
amerika'da christian thing denen şey vardır. yani dini inançları gereği yoksula yardım etme. sen amerika'da bir lokantadan (her yer değil tabi) karnım çok aç, yardım edin dersen verirler. adamlar bütün şehirlerin çoğu noktasında günde üç öğün yemek dağıtırlar.

amerikalıların yardım duygusu yüksektir.

sağlık açısından sigortanız yoksa ölün daha iyi o doğru. inanılmaz yüksek faturalarla karşılaşırsınız. ayrıca sağlık sistemi eğer çok zengin değilseniz, türkiye'de daha iyi işliyor.
He o yüzden herkes Green card peşinde şambriyele binip kapağı avrupaya atma peşinde bu usa lılar avrupalılar keriz demek ki türkiye diye güllük gülistanlık bir memleket varken iltica etmeyi deneyen hiç yok.
medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar.
Amerikadaki komsumla konustum.yok oyle bir sey dedi.

Hem begenmiyorsa ülkesine dönsün biz gideriz yerine evit.
aç olana neden su verecekler ki ?

aç olana yemek verilir.

kafalar kırık mı acaba ?

istemesini bilirsen verirler, çok verdiler

yahudinin bile yemeğini yedik.

ama bu son durum felaket

bu corona amerikayı duman etti.

ölen bence açıklanandan çok daha fazla

hastaneler zçmş durumda

şu son durumda kimsenin gözü kimseyi görmüyordur.

sonradan gelen ;

baktım kim söylüyor bunu ?

ahu tuğla ninemiz

ahu sana vermezler şansını zorlama.
Kapitalizmin lokomotifinde insanlık aramak zaten abes olurdu.
Ne boka gittin kalmaya devam ediyorsun o zaman? ikiyüzlü aq.
ABD de sana balık vermezler ama balık tutmayı öğretirler. işte bundan dolayı çalışmayanlara kızarlar çünkü kolunu sallasan iş yerine çarpar adamlar üreten toplum çünkü. işi olmayanların da özel bir durumu yoksa tembel gözüyle bakılır ve bizler gibi burnu büyük olmadıklarından dallarında iş bulamayan mühendis avukat doktor vb... bile kendi meslek dallarına göre iş bulana kadar vasıfsız olarak bir işe girer çalışır. (bkz: mcdonalds) (bkz: burgerking) (bkz: walmart)....
Dikiş tutturamayanlar buna benzer açıklama yaparak Türkiye de birşeyler garanti altına alıyor. Malum partinin müridleri böyle böyle artıyor.
Karı, koca mcdonald da çalışan bir ailenin çocukları ile beraber müstakil bir evde oturabildikleri ve orta sınıf bir arabaya sahip olduklarına gözlerimle şahidim. Gerisini burdan hesaplayıp karşılaştırabiliriz.
Avrupa da açım de hükumetin amq lar bu insan neden aç diye. Bu yüzden kimse amca, dayı, komşudan yardım beklemez.
DOĞRU BiR TESPiTTiR. MECiDiYEKÖY'DE KOMŞULUK GERÇEKTEN BiTMiŞ. DÜN KOMŞUYA GiDiP AMERiKA'DA AÇIM DEDiM SU VERiR MiSiNiZ DEDiM, VERMEDiLER.
Amerika'da olsam ben de açım diyen insana su vermem. Çünkü Fakirlik üretmeyen, dışa bağımlı ekonomisi zayıf ülke insanlatına mahsus bir durum.
gidip

gavurlaaa kafirleeee diye anıran yobaz güruhuna karışırsan

anca s2mi verirler

yoksa

devletin sosyal yardım sistemi var

kimseden bir şey istemene gerek yok

öyle

iban attım sağa, pere yolla bağa diyen

uzun bir arkadaşta yok

corono başladığı günden beri

kelle başı

her hafta

işsizlere 600 US dölar viriyorlar

ne didin ???????????
sanki türkiye'de her açım diyen kişinin yardımına koşuyorlar denilesi durumdur.
çünkü amerika'da su komşudan istenmez, devletten istenir.
Açsan niye su versin ekmek vermesi lazım!