bugün

(bkz: ebenin amı ali sami)
bu durum karışık ama en iyisi (bkz: baldız baldan tatlıdır)
- dur neydi şu mol kavramı..
- süreniz az kaldı yavrum cevaplarınızı kontrol edin.
- * hoca bi dur be bi acele ettirme.. ya o değilde ben ne diodum he mol orantı kurcaz simdi onu suraya yaz sunuda altına ee şimdi oranlarsak neymiş bir molünde kırkdört varsa sıfır iki molünde kac dört vardır.. ahanda espri buldum valla sınavdan sora satarım bunu bizim elemanlara cok süperim ben ya nerden nereye cevapta sekiz dermişim hahaha...

(bkz: bi siktir git)
cevabını "o halde amca baba yarısıysa ve teyze de anne yarısıysa, annemin ikizi olduğunu var sayıp ikizine anne + anne/2 dersek bu durumda annemin ikizi benim daha fazla annem olur ki elde var dayım. dayımı yengeme eklersek elime geçer kuzen. kuzen dedemin de torunuysa ve ben de aynı dedenin tohumuysam, hepimizin de ermeni olduğundan yola çıkarak diyebiliriz ki al dedemi vur yengeme, böl ikiye.. yani neymiş? yengexdede/2= kuzen+ben" formulünden eşşek değilseniz kolayca bulabileceğiniz sorudur.

haha acıyorum size küçük insanlar.. gece gece de bana böyle espriler.. hay allah gençler..
(bkz: pi yi üç alabilir miyiz)
yüzde onaltı virgül dokuzyüzellibeş idir.
haliyle;
(bkz: küsüratlı veriyim de salladığım anlaşılmasın)
1.5*yenge=amca

2*amca = baba

2*baba = dede

önce babayı bulalım, yenge cinsinden; *

baba = 1.5*yenge*2

baba = 3 yenge

dede = 2*baba

dede = 2*3 = 6 yenge

bu araştırmamda yardımlarını esirgemeyen, benimle birlikte canla başla çalışan estel'e teşekkürlerimi bir borç bilirim.
- amca baba yarısı ise, yenge dedenin kaçta kaçıdır lan?
+ olm ben o soruyu salladım, bende çözemedim.

(bkz: olası öss soruları)
2 deve kaç armut eder sen önce bunu düşün.
amca babanın neden yarısı olsun.
böyle sözlerin geçerli olduğu durumlar genelde yüzde kaç doğrudur ya da binde kaç?
matematik branşında yeni çığır açacak güçteki soru kalıbı.
denklemden amcayı çektiğimizde, yenge otomatikman çıkar. Sokakta görsek tanımayız. O zaman dede baba yarısı kıvamına gelir. Tonton yanakları yenir.
baba = dede/2
amca = baba/2
yenge = amca.

ise;

yenge = gelinkök dede.
yengeyi amcanın karısı olarak kabul ediniz.
pi yi 4 alınız. ( evet 4 bu sorularda böle)
0.5 uçlu kalem kullanınız.

(bkz: alkollüyken sınav kağıdı hazırlayan hoca)
(bkz: koh koh koh)
kpss'de sorarlarsa hiç şaşırmam.
(amca=yenge) yengeye a dersek, baba 2a, dede 4a olur. sonuç: yenge dedenin % 25'idir.
+ A şehrinden B şehrine 80 km hızla giden araçla B şehrinden A şehrine giden araç 2 saat sonra karşılaşıyorlar yol kaç km'dir?!
-?...
+bir musluk havuzu üç saatte doldurup boyuna boşalmaktadır.havuzda kim sevişti?!
-!...
+amca baba yarısı ise yenge dedenin kaçta kaçıdır?!
-?!...
+annenle ilişkim var berkecan bunu açıklamak için ortam hazırlıyordum.. ahhahhhhaayttt! şimdi ağlayabilirsin aşağılık yaratık ahhhhahahayyt!
-ühüühüüh ağzıma zıçtın matematik...
amca=baba/2

yenge=dede.x ise x=?

içler dışlar çarımı yaparsak;

amca.dede.x=(yenge.baba)/2

her iki tarafı 2 ile çarparsak;

2amca.2dede.2x=yenge.baba

yengeyi yalnız bırakırsak;*
(2amca.2dede.2x)/baba=yenge

denklemde baba bölen durumuna düşer. babalar bölücü kişiler olmadığından denklemden kaldırırsak;

2amca.2dede.2x=yenge

2x=yenge/(2amca.2dede)

2amcanın gücü 2dedeye yetmeyeceğinden parantez içi çarpım işleminin sonucu 0 (sıfır) kabul edilir.

bu durumda;

2x=yenge/0

2x=tanımsız olduğundan...

bu denklemden hiçbir halt olmaz.

offf sıkıldım...*
(bkz: ahmet buhan)
sol çerçevede görünce * de çıktı sandığım sorudur.
(bkz: peki ya yüzdesi)
yenge behlül'ün avıdır.
onu bunu bilmem ama, galiba kırk yapar.
sayısalcı olmadığımdan yanıt veremiyeceğim sorudur, ancak bilgi edinmek için (bkz küçük emrah)
amca = x
yenge = y
baba = z
dede = z^2 (babanın babası)

z/2 = x => z = 2x

x = y varsayarsak

y = 2z her iki tarafın karesi alınırsa

y^2 = 4z^2 dir.

bu demektir ki 2 yengenin çarpımı, dedenin 4 katına eş değerdir.

yengeleri seviniz.
güncel Önemli Başlıklar