bugün

(bkz: türkiye den afganistan a 75 milyon dolar yardım)
akp döneminde olmuştur ve de tam olarak afganistan'a 75 milyon dolar hibe ettiğimiz günde gerçekleşmiştir.

amasya'ya bağlı kızılca köyü'nde köylülerin tarım kredi kooperatifine olan borçları nedeniyle pek çok traktör haczedildi.

kaynak;
https://www.sozcu.com.tr/...orler-haczedildi-6139914/

video;
https://www.youtube.com/watch?v=JILsfjfX_to

ne güzel ülke ya...
cengiz inşaatın vergi borçlarını sıfırla, sabancı'ya, turkcell'e milyarlık vergi kıyağı yap, ama çiftçinin traktörünü haczet...

adamlar borcumuzu ödemeyeceğiz demiyorlar ki sana.
fahiş faiz oranlarına itiraz ediyorlar.

faiz lobisi, faiz lobisi diye ortada gezinenler en büyük faiz lobisi olmuşlar çiftçiyi soyuyorlar artık.

ülkenin kaynaklarını suriyelilere, afganlara, filistinlilere ve sair ne kadar bizle alakası olmayan, bizden olmayan varsa onlara harcayın, ama ülkede çalışana, üretene, köylüye, çiftçiye haciz gönderin...

köylüler böyle ölmüyorlar yalnız, füze atın...valla bak.
zaten tarımı hayvancılığı bitirdiniz, ülkeyi tarım ve hayvancılık ithalatında dünyanın lider ülkesi haline getirdiniz. köylere füze atın bari de rahat edin...

yazık...
çoğu zaten hep akp'ye oy verdiğinden üzmeyen durumdur.

kendi düşen ağlamaz. insanlar hakkını ararken kıçını kaşıya kaşıya nankör bunlar yeaaa diye gerinen tipler bunlar. kendi başına gelmeden anlamıyorlar bir haltı.
(bkz: faiz helaldir)
Emeğiyle yapılan çiftçilere yapılan vicdansızlık.
Kırsal kesim genel olarak “ anamla yakalasam anam suçludur” diyor. Vallahi de üzülmüyorum, billahi de üzülmüyorum.
hakikaten amasya mk. çorum sivas yozgat üçlüsünün ensesinde bunlar. traktörün kuyruk milini bunlara monte etsen bile akebeden vaz geçmezler. oh olmuş.
seçim zamanı biner lira dağıtırlar bunlara sonra akebeye laf edersen seni keserler.

çok ağır olacak ama (bkz: bokunda boğul amasya)
cuhapenin muhalefet döneminde vuku bulan hadisedir. cuhapeliler kadar cahil tipler görmedim sanıyorlar ki çiftçi olunca haciz falan gelmeyecek? napalım çifçilerse kazandığı parayı bana mı veriyor amk..
2017 yılında yargıtay 12. Hukuk dairesinin aldığı karara göre çiftçinin traktörü haczedilemez. haczedilmezlik kararı alınıp traktörler yedieminden kurtarılabilir. Ülkenin tarımını böyle öldüremezsiniz tarlalara portakal gazı sıkın, çiftçileri asın işi sağlama alın.
almanya bizi kıskandığı içindir. çünkü ; onlar haczedemiyorlar !..
umarım sadece bunlara oy veren çiftçilerdir.

zira oy vermeyenlerin bir suçu yok şu durumda.
Hemen Amasya seçim sonuçlarına bakıyoruz ve ve ve bingo hemen Bi sigara yakıp svihs diyoruz.
çiftçilerin o saatte orada ne borcu varmış.
Çiftçinin traktörü haczedilemez. Kanun hükmüne aykırı. düzeltilir işlem.
bütün ülkenin gözleri önünde "anamız ağladı" diyen çiftçiye "ananı da al git buradan" denildiğinde ve hiç kimse sesini çıkarmadığında olay bitmişti zaten.
Çay içsinler ya, çay faize iyi gelir keser atar borcu..
iyi iyi, en aZından toprakları haczedilmemiş, iki öküz alıp karasaban ile sürer tarlayı. O da olmadı karasabana kendi kendini koşar.
bir an için komünizm mi geldi dediğim haberdir. siyasal islamın ülkemizi ağlattığı bu dönemde şaşırtmamıştır. böyle böyle üretmeyen, herkese muhtaç kalan üçüncü sınıf ülkelere döndük. olsun ak*pe çiftçilerimizin yorulmasını istemiyor, o yüzden yapmıştır. reis-i ümmet <333
Akape döneminde gerçekleşmiştir. neyse ki ezanlar susmuyor, fetoculuk yapmayın.
Mazut baalı, her sene zarar ediyorum diye diye aqpye oy verenin canına aqp okur işte böyle.
Herkes hak, ettıgını alıyor işte kendi başına bir kenarda ağlamamak için zamaninda ağlayanların yanında olmak gerekirdi.
ses etmesinler yoksa bay kemal gelirde ezanları türkçe okutur.
Her millet hakettiği gibi yönetilirmiş. Zerre umrumda değil. Sadece işin farkında olup bazı koyu iktidar yanlısı olan esnaf yüzünden elinden geleni yapamayan çiftçi ve esnafa acııyorum.
çoo kötü bir şey. hadi tamam esnaf kepenk kapatır açar falan ama çiftçi abi yani.
Kooperatif ile çiftçiler arasındaki mesele. Sanki karar meclisten çıkmış. O konu çözülür de bu muhalefetin her haltı ak partiden bilme hastalığı çözülmez. Alacaklı siz olsanız köylünün donunu bile alırsınız.