bugün

Reisin yeni müjdesi. Yeni zamlara hazır olun diyeceğim de zaten zamsız günümüz yok anasını satıyım. Dur bakalım başka ne çapanoğlu çıkacak bu işin altından.

Heyecandan Metreküp bile yazamamışım aq modlar düzeltin kardeşlerim yapın işinizi.
Karadenizde bulunacağını biliyordum.
yağıyor mübarek denen durumdur. 70 yıldır olan ama gün yüzüne çıkarılmayan petrol ve doğalgazlar akp sayesinde gün yüzüne çıkıyor elhamdülillah..
toplam piyasa değeri 13.5 milyar dolardır. o da 30-40 yıl içinde çıkarılacaktır. o da zaten şimdiden 5'li çeteden birine verilmiştir, o 5'li çete bu paradan nasiplenecektir.

peki bize ne faydası olacak?

o rezervi işletecek 5'li çete lütfedip vergi öderse, birkaç milyon dolar vergi gelirimiz olur. vermezlerse de vergi barışı yapar sıfırlarız.

şu durumda yapılan bu tanıtım, organizasyon giderleri ve şovların masrafı bize girmiş bulunmaktadır.

milletimize hayırlı uğurlu olsun. doğalgaz çıkmadan bizim cebimizden para çıkıyor hamdü senalar olsun.
Evet arkadaşlar güldük eğlendik dıj güçleri çatlattık hadi pammık eller cebe o doğalgaz kolay çıkmıyor Bi %20 faturaya zam gelecektir.
Çapulcuları ve türkiye düşmanlarını çatlatacak olandır.
şimdi tabii gazın üstünü kapatan bazı şeyler alınınca gaz da
yukarı doğru hareketleniyor . mesela 128 milyar dolar , merkez
bankasındaki altınlar gibi . merkez bankası boşaltılınca banka rahatlıyor
ve gaz çıkmaya başlıyor .

merkezin bankasında dolarlar uçar
altın gümüş yel gibi kaçar

kıymetli kardeşlerim , kıymetli dostlarım durum böyle ....
Akp'nin yandaş ve yodaşlarını ilgilendiren haber. Maddi ve manevi olarak bizim ne çıkarımız olacak ki AKP-MHP hükümetinin doğalgaz bulmasından.

(bkz: iyi de bundan bize ne)
Çıkarma maliyeti ne kadar.
Doğalgaz denince akla ilk gelen
görsel
la olum inanmayın böyle şeylere

+gaz bulduk

-eeee

+bizim yancılara ateşleyin 5 - 10 milyar

-eeee

+30 sene sonra gazımız olacak

-hadi yaaa.
yerli aşı,
altay tankına motor,
göklerde ve hangarda uçak,
yollarda yerli otomobil,
kendisine 4 faz aşı bulamayınca...
gitmiş yine gaz bulmuş.

not: karadenizde peşpeşe bulunan bu gazlar ne zaman çıkar...
2023, 2033, 2043...?
çıkarma maliyeti ne kadar acep, ayrıca ne zaman millete verilecek.
doğalgazın hortumunu cebine koyarlar halk yine birşey görmez.
Bulunuyor efendim durduramıyoruz. sondaj ekipleri salavat zinciri falan kurdu herhalde attıklarını vuruyorlar.
Dolar ne zaman 8,50'nin üstüne çıksa bir yerde doğalgaz buluyoruz.

Gaz-dolar korelasyonu ters yönlü çalışıyor demek, ben ikna oldum.
Aaaa bak seeeennnn ne kadar ilgiiiinnnncccc.
Buluyorlar efendim durduramıyoruz.
Zam geliyordur ..
Canları sıkıldıkça doğal gaz buluyorlar.
Zamlar kapıyı tıklatıyor.
Akp sayesinde gaz, petrol çıktığını söyleyen mallar yakıt zamlarına nasıl bir bahane buluyor acaba?
yine gaza geldik.

bulduk denilen doğalgazları çıkarıp işletmek...
derler ya dişimizin kovuğuna yetmez mi, attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez örnekleri gibi durum bu doğalgaz meselesi.

inanın bu çıktı-çıkıyor-çıkaracağız denen doğalgazı kullanmaya kalkarsak var ya, hazır olan doğalgaz hattından ithal olarak aldığımız doğalgazdan 2-3 kat daha fazla maliyeti bulduk çıkarıyoruz dediğimiz doğalgaza öderiz.

devletin burada proje sahibi olup kaynak aktarıp maliyet, işletme, kar, yatırım vs konularına değinmeme gerek yok.
şöyle örnekleyeyim.
hani var ya...
elektrik dağıtım işi özelleşmiş, enerji üretim hakkı özel şirketlere de verilmiş, enerjide devlet tekeli ne demek oluyor diye atıp tutan cahiller ve bazı aptallar çıkıp bu sayede enerji ucuzlayacak demişti, hatırladınız mı?

evet, enerjide özelleştirme, özel sektöre açılma, sonuç; dünyada en pahalı enerjiyi kullanıyoruz.

doğalgazı bulsak ne yapacağız?
ithal ettiğimiz doğalgaz gibi yapacağız.
dünyanın en temiz en pahalı enerjisini alıp, çevrim santrallerinde yakıp, dünyanın en ucuz enerjisini elektrik üreteceğiz.
"sıradaki metreküp sevipte çıkamayan amasyalı doğalgaza gelsin" diyeceğim müjde'dir.

+sıkıştık aziz kardeşim...
-patlat reisim doğalgazlı müjdeyi.
+yerler mi lan?
-yerler reis. ne dedin de yemediler?
henüz bir faydasını göremedik . bu iş de milli uçak , altay tank projesi
gibi yılan hikayesine döndü ....
hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz az veya çok ülkeye katkısı olur dışarı çıkacak paradan da...

türkiye nin 2
almanya nın 15 aylık kullandığı gaza eşit sadece.

bele milyarlı trilyonlu rakamlar gözünüze çok görünüp de rusya veya katar olduk aq sanmayın yani.
güncel Önemli Başlıklar