bugün

amacı ve/veya eğlenilebilirliği pek anlaşılmayan kısacası pekte bi' önemi olmayan sporlardır.

(bkz: uzun atlama) * *
(bkz: at yarışı)
(bkz: curling)
amerikan güreşi.
bokstur.
çekiç atma.
saçma bir önermedir. sporun hiç bir dalı anlamsız değildir. anlamsız olan spordan zevk alamayan insanlardır.
beyzbol.
backminton. topu bile bir garip.
(bkz: golf)
spordan anlamayan kişinin ulaşamadığı ciğere mındar demesidir.
rugby.
(bkz: ya rugby duy duyur sesimi)
(bkz: curling)
(bkz: golf)
(bkz: maraton koşu)
squash denen duvar tenisi.

arkadaş bi insan neden bu sporu yapar ki? duvara topu çarptırmanın ne gibi bir zevki olabilir?
illa top ve raket kullanmak istiyorsan tenis oyna, masa tenisi oyna, badminton oyna...
ben şahsen judo yapmışlığı olan bir insan olarak (mavi kuşak), judonun ve karetenin amacını anlayamadım. misal judo puan sistemi olan bir takım oyunu, bacaklarını minderden kaldırdığın anda ağzına şıçıyorlar. adam boğmak, kol, bilek kırmak, kaburga çatlatmak hepsi caiz. yalnız "güzel hırpaladın al sana puan" demediklerinden eminim. tek bildiğim amacımızın adamı öldürmeden dövmek olduğu.
(bkz: eskrim) * *
Futbol.

Kaleye gol atınca ne oluyor. ?
Valeybol. Evet.
Körlink.
Paten amk, hoppidi hoppidi ordan oraya, yanımdan geçerken lakkk diye kafalarına vurasım geliyor.
(bkz: bocce)
eskrim ve benzeri tüm boktan sporumsular.
(bkz: polo) neden olabilir ki acaba.
Eskrim.

Arı kovanından bal alan arıcı kıyafetleriyle ucu sivri bile olmayan değneklerle birbirlerini dürtmekten ne anlıyolar bilmiyorum. Yapacaksanız gerçek kılıçla yapın.
sırıkla atlama, uzun atlama vs amacının ne olduğunu hala anlamış değilim ...