bugün

para karşılığında madde/ler edinmek.

(bkz: al gülüm ver gülüm)
En kötü tarafı poşet taşımaktır.
Kadınların erkeklerle alışverişe çıkmasının en büyük nedeni poşet taşıtmaktır bence. Alışveriş yapmaktan bile hoşlanmayan biri olarak poşet taşımak bana o kadar elzem geliyor ki! Allahtan yanımda babam var. Taşı baba!
Stres atmaktır. Öyle diyorlar.

O paraları harcadıkça rahatlarsın. Yeni yeni ciciler alırsın kendine mutlu olursun. Paran bittiği için tekrar strese girersin. Borç alıp alışveriş yapar rahatlarsın. Borca girdiğin için stres yaparsın...
yapması zevkli bi o kadar da yorucu olan eylem.
kilo almışken ölüm gelen. oysa zayıfken öyle mi, denemeden alırsın, ama şimdi göbeğim çıktı çıkacak ayy yakışmayacak, ay bunun siyahı yok muuuğ. eskiden koşa koşa giderdim param olsa da harcasam derdim, şimdi kendi çapımda param var iştahım yok amk. ama yapmam lazım.

(bkz: zoraki alışveriş yapmak)
erkekler için sıkıcı kadınlar için eğlenceli olan kelime.
Ay sonunda dibe vurmaktır.

iissyaaaaannn.
Dünyanın en eğlenceli aktivitesidir. Evet
saçma iştir,boş yere para harcamaktan başka bir şey değil amk..

misal adamın birsürü pantolonları var,tsirtleri var,gömlekleri var ama gidiyor sırf kendini kandirmak için alışveriş yapıyor.

para harcıyor.

ama o parayı birikim vs için biriktirse daha mantıkli.

ama marjinal sistem kapitalizm ona para harcamasini emrediyor.
Yemek alışverişi de sıkıntılıdır. Kıyafet de. Gidince alasınız gelir eve gelince Gerek var mıydı buna dersiniz. Orda karar vermemek ne istediğini bilip gitmek lazımdır.
Kadınların daha çok sevdiği bir eylemdir, ihtiyaçla istekleri ayırt etmek lazım ayın sonu zor geliyor yoksa...
biz erkekler için sıkıcıdır. ama yanımızda sevdiğimiz kadın olunca birbirinizi daha iyi tanımak açısından gayet anlaşılabilir bir aktivitedir. o yüzden şu virüs belası tamamen bitince sıkılmamak adına langırt masaları daha çok kurulmalı alışveriş esnasında oynanabilir sevgiliyle. biraz birbirinden farklı bir anlam oldu ama neyse. swh.
Pandemi yüzünden okula gidemediğim zamanlar bende de bir bağımlılığa evrilmişti. Bozulmuş sinirlerimi ancak bu şekilde biraz olsun yatıştırabiliyordum.
Bende bağımlılık gibi. ihtiyacım olmadığı halde durup dinlenmeden bir şeyler alıyorum. Aynı ürünün aynı renginin farklı tonlarına kadar girdim. Dönem dönem bir şeylere sarıyorum. Son saçmalığım bu. Geçici olduğunu bildiğim için kendimi frenlemiyorum. Geçmesini bekliyorum.
Gün günden zorlasan aktivite. Yeni sezon her şey çok hoşuma gidiyor ama ancak deneyip sessizce yerine bırakıyorum. Öğrenciyken bile daha az düşünerek alışveriş yapıyordum o fiyatlar nedir..
Sürekli yaptığım aktivitedir. Bugünde duramadım ucuz diye 15 adet deodrant, uçlukalem ve yağmurluk aldım. işte tek sorun uçlu kalem asla kullanmam ama sırf ucuz diye aldım.
Yine düştüm bu bataklığa ablam mont atmış bunları alır mısın diye lan baktım çocuk montu pahalanmış onu almadım gittim kendime mont aldım aq. Nasıl kurtulacaksam bu durumdan ya.
elsiwaikiki.
depresyondayken yapmak iyi gelirdi, şimdi daha çok depresyona sokuyor...
güncel Önemli Başlıklar