bugün

Şu an altındağ'da millet hâlâ sokaklarda. Suriyelilerin çoğu tahliye edilmiş. Millet evleri taşlıyor. Suriyeliler sınır dışı edilmeden bu millete rahat huzur yok.

milletin canına, malına, namusuna saldırmaya devam edecekleri çok net belli. Çankaya'daki "efendim her şeyi konuşarak çözmek mümkün" bebeleri bile boğazına kadar gelirse zinciri levyeyi kapıp fırlar. Milletin sabrını daha fazla sınamanın bir anlamı yok. Defolup gidecekler!
demografik yapı bozulmaya çalışılıyor.
Çankaya bebesi demişken size bir olay anlatayım. Anne ve babası akademisyen olan bir Çankaya cücüğü bizim Anadolu'da bir üniversiteye okumaya geldi. Bu arada arkadaş efemine bir tip. Anadolu'da "ibne lan bu" denen tiplerden yani. Neyse, bir süre çok düzgün bir Türkçeyle, çok nazik ve bir erkekten beklenmeyecek kadar tertipli olan bu arkadaş "sütlü kahve" imalarına bir gün dayanamayıp patladı. Elinde beyzbol sopasıyla gelmiş. "Ecdadınızı sikerim amına koduğumun götverenleri!" diye hönkürerek saldırdı ve çoğunu haşat etti.

Yani demem o ki, bu ülkenin genci ne kadar edepli ve kibar olursa olsun o sabır eşiğini geçtiğin an siker.

Suriyeliler ve afganlar korkak it sürüsü oldukları için toplu geziyorlar. Aslında gerçekten it gibi korkaklar. Bunların anasını avradını sikip göndereceksin. Huzur rahat vermeyeceksin.
Altındağ ankara'nın metropol ilçelerinde akp'nin en çok oy aldığı yerlerden biri (%65). Olayın geçtiği yerleri iyi bilirim oralar banliyönün de banliyösü. Abartısız söylüyorum rte %80 falan almıştır o civardaki mahallelerde. ikinci de hdp olmuştur. Söz konusu Öyle bir yer.

Afganlar ve surilerin hinterlandı da tam aslında böyle yerler. Türkiyede göçmen karşıtlığı yapan adamakıllı bir parti yok alayı populist. Meral mommy e soruyorlar mırın kırın hala entegreden bahsediyor, kk zurnayla göndereceğiz diyor. Biz zurna çalalım da adamlar oynamayacak ama, bu iş göçmenlerin inisiyatifine rızasına bırakılamaz.

Türkiyede sıfırdan bir parti kurulup alman afd'nin programını savunsa ve bir de pr yapsa %15 oy alır. Bizimkiler hala parlamenter sistem zart zurt tartışması yapıyor.
Gelip burada türko mürko diye konuşup milletin sinirlerini germeyin AMK. Suriyelinin dükkanını da sikerim parasını da! Cehennemin dibine gitsin! Hepsini toplayıp siktir etmek zorunda bu devlet yetkilileri. Milletin sabrı kalmadı.
Ümit Özdağ 26 Ağustos'ta partisini resmen kuracak. Ondan sonra iktidar düşünsün. Millet artık bu sığınmacı ibneleri ya sikip gönderir ya da siz göndereceksiniz. Bunun başka çaresi yok.
akp'nin kalesi bir ilçe'de olması anlamlıdır. reis ve tayfası din kardeşimiz diye 31 çekmeye devam etsin.
Sakinleşmez. Bugün sustursalar yarın yine patlar. Üstelik Çinçin'e sıçrarsa sabaha karşı yollardan spatulayla sığınmacı kazırlar. Bu işin artık şakası kalmadı. Nabız yokladılar, millet kalmalarını asla istemiyor.

Bu işin tek çözümü bir tane bile Suriyeli ve Afgan bırakmayıp hepsini postalamak. Vatandaşlık verilenlerin vatandaşlığı da iptal edilmeli.
altındağ'da şu an suriyelilerin arabalarını yakıyor millet. benim vatandaşım aç geziyor ama bu orospu çocuklarının altında arabası var! yeter ulan yeter!
önder mahallesini çoktan aşmış ve altındağ'ın bazı yerlerine sıçramış olaylar bütünü. millet suriyelilerin arabalarını yan yatırıyor, yakıyor.

sen 11 yıl boyunca milletin sinirlerini gerip bu orospu çocuklarını evine göndermezsen, önder mahallesine "yeni halep" denmesine izin verirsen bunlar olur. yeni halep ne demek ulan? orası önder olarak kalacak! suriyeliler bizim ülkemizden defolup gidecekler!
twitter'da altındağ halkına büyük destek var. millet suriyeliler ve afganlardan nefret ediyor anlamıyor musunuz? artık sokakta görmeye bile kimsenin tahammülü kalmadı. kızlarımızın fotoğraflarını çekip salyalar akıtarak birbirlerine gönderiyorlar. biz namussuz muyuz lan? biri bacınıza, sevdiğiniz kıza, ananıza yapsa ne yaparsınız? üstelik milletimizi katlediyorlar!
Başka ne olacağıdı dedirten sakinleşmemedir.

Elbette ki şiddet, yakma, yıkma, kendi kanunlarını koyma ve uygulama doğru değildir, tehlikelidir, kaosa neden olur.
Bunun yolu şiddet değildir.

Lakin ülkenin canına okuyan, milletin ırzına, malına, mülküne, canına kasteden bu hadsiz ve eğitimsiz tayfa, ülkeyi babasının malı zannedip, istediği hanzolugu, külhanbeyligini yapmayı kendinde hak gören korkutucu bir güruh var.
Bir yandan suriyeli' ler, öte yandan Suriyelilere rahmet okutturan afganlar!

Ben bu ülkenin vatandaşıysam, vatanıma, milletime, bayrağına bağlı bir insan olarak, bu korkunçlu güruhtan , birçokları gibi rahatsızım, huzursuzum, kaygılıyım!

Ülkemin , kanun, kural, adap bilmeyen bu göçmenlerle dolup taşmasını, sınır kapılarından, ellerini, kollarını sallaya sallaya girmelerinden huzursuzum!
Gelecekten, 5_10 yıl sonrasından deli gibi korkuyorum!

Ülkemin vatandaşı olarak, yurdun her yanını istila eden, huzur bırakmayan, sayıları ayyuka çıkmış bu göçmenleri istememe hakkım olmalı.
Bu konudaki rahatsızlığımız dinlenmeli!
Dikkate alınmalı!
Biz halkız, fesleğen değiliz!

isviçre, yaklaşık 500, evet yanlış okumadınız sadece 500 Suriyeli göçmen kabul ederken, halk referanduma gitti, onayları alındı, halka soruldu.

Ülkemin huzurlu günlerini özledik...
Bu ülke bizim!
Ne kadar reisci olsam da bıçak kemiğe dayandı. Devlet adamı eseti saygıyla selamlıyorum bizim pkklılara yapamadığımızı kendi ğlkesinindeki terörristlere yaptığı için adama kızdığım için de kendisinden özür diliyorum. Son Suriyeli gidene kadar Rteye oy yok.
ilk defa şiddetin olduğu bir toplumsal olayda, sağduyu çağrılarını yersiz buluyorum
twitter'da şimdi de islamcılar ve gerizekalı komünistler ve kürtçüler itidal çağrısı yapıyor.

yol ve yöntem belli. bütün suriyeliler ve afganları acilen ülkelerine göndereceksin. millet artık patlamak üzere. kimse çoluk çocuğun zarar görmesini istemez ama türk çocuğu zarar görürken onların umrunda değildi. twitter'daki pembe götlü mallar birkaç fotoğrafa acır hale gelmişler.
mülteci değil en başta geçici koruma kapsamında olan bu insanlar kesinlikle ülkelerine gitmeli. afganlar hiçbir statüye girmeyen insanlar onlar zaten gitmeli. altındağ halkı sinirli gergin, bir evlatları cinayete gitti tepki göstermeleri doğal amaa bu tepki böyle olmaz. ev yakarak, ateş yakarak olmaz. yapılması gereken siyasi baskı oluşturmak, şiddet ve talan değil. elimizden geldiğince siyasi baskı yapmalıyız bu insanların gitmesi için. bu insanların ülkelerine dönerek ülkelerini yeniden kurmaları gerekir, ypg ve abdnin planlarının alt edilmesi içinde dönmeleri gerekir. bu insanlar ülkemizde durdukça böyle olaylar çıkmaya devam edebilir. hem o insanlara hem halkımıza yazık.

edit: ölen kardeşimizin ailesi daha da öfeklidir. başımıza acı gelmeden bilemeyiz ama olaylar büyürse ülkemiz için kötü olabileceği için siyasi baskı yapılmalıdır diyorum.
gece gece noluyor dedirten olaylar.
insanı mutlu eden görüntüler, ne var ki ilk seçimde en az yarısı ortalık çok karıştığı için oyunu ag bartiye basacaktır.
Sakinleşmesi için hükümetin türklerin yanında olması gerekli, suriyelilerin değil. Aynı zamanda boş laflar yerine somut adımlar atmalı.
"Ortalıh çoh garıştı. Akp'ye verecem Gine"!

Ehi ehi...
Ülkenin her hangi bir santiminde bir kişi çıkıp hükümet istifa diye bağırsa yapılacak muamele ve denetim mülteciler için yapılsa hiç sinirlenmeyecek insanların haline bak.

Kim olursa olsun masum insanlara zarar vermek olmaz. Kimse bu devlet yönetemez yapının oyununa gelmesin. Gitmişler şehit edilmiş Emirhan kardeşimin babasına telkinde bulunmuşlar. Merak ediyorum ne dediniz lan,kim dedi? Canı yanan insanları düzeltiyorlar.

işinizi doğru yapın, yapamıyorsanız yardım alın.
güncel Önemli Başlıklar