bugün

selpak değil arkadaşım. her öğretmenler günü babam eve bir çuval selpakla dönerdi lan.
-çiçek
-süs eşyası(bayansa)
-parfüm

hatta olayı abartıp sınıf içinde para toplayan sınıf annelerinin öğretmene beyaz eşya aldığını bilirim.
(bkz: oha falan olmak)
not defteri ve pilot kalem almak uygundur.
(bkz: corap)
tum ilkokul hayatim boyunca aldim bunu ,ne istikrarmis arkadas.
öğretmen için çizilmiş resim, yazılmış şiir.
(bkz: ferrari)
(bkz: çam sakız çoban armağanı)
(bkz: hazırlanan kopyalar)
başbakan tarafından verilebilecek 150% zam.
(bkz: delirtmeyin yeter)
sözlükte anket yapıp sonuçlarını hocaya götürmek olabilir mesela.
duru sabun (el sabunu).
(bkz: hangi akla hizmet)
(bkz: ben yaptım biliyorum)
(bkz: meşe odunu)
(bkz: sevgi)
-kaçak sigara
-beyaz turp *
selpak.
eğer hocamız evli ise eşiyle anlaşıp ona güzel bir mekanda süper bir baş başa yemek olabilir. eğer ki evli değilse bütün sınıfla beraber cümbür cemaat yemek yenebilir.
bir aylık bedava kartuş ve fotokopi çeki
40 yaşına gelmiş ve hala evlenmemiş olup sınıfta sürekli gerginlik yaratan erkek öğrencilere iyi davranıp kız öğrencileri azarlayıp duran bayan öğretmene verilebilcek hediye bellidir.
Alışılmış ve hocanın koleksiyon yaptığı hediyelerden sıkılmış bünyenin girdiği alternatif arayışları sonucu bulduğu farklılık yaratacak hediyedir.

+ hocam, ööörtmenler * gününüz kutlu olsun
- Sağol evladım
+ açsanıza hocam *
- bu ne evladım?
+ hocam siz yorulmayın diye sınav sorularını ben hazırladım. güle güle kullanın. *
kağıt mendil.*
denenmiş bir hediye olarak;

(bkz: kırmızı tanga)
(bkz: cetvel)
daha çok çocuk dövsün aptallar.
mum olabilir. senelerce bizi sıcaklıklarıyla ısıtıp, aydınlıklarıyla bize yol gösterdikleri üzere.
babam öğretmen. balık gelmiş. baya bir alternatif olmuş.
kağıt mendil parası.. bizzat annem tarafından tecrübelenmiştir. köy öğretmenliği senelerinde bakkal kapalı olduğu için selpak alamayan öğrencisi mendilin parasını çıkarıp anneme vermiş ve "örtmeem, sen al kendine bi mendil" demiştir.