bugün

sanayi tipi firin, ocak ve davlumbaz ureten bir firma.
çay ocağından farkı olmayan yer.
üyelerinin dün idil biret in konserini basma girişimleri ile komik duruma düşmüş ocaklar.
baskin olsa bile ilk defa bole sanatsal bir organizasyonda yer almalarina sevindim. evrimlerinin gerceklesmesi icin umutlandim.!!!
idil biret konserine yaptıkları saldırıyla, ne yazık ki gündeme gelmeyi ba$armış topluluk.
"ay sanatsal bir olayı basmışlar, barbar herifler" şeklinde üzerilerine gelinmesi; isimlerindeki "ocak" sebebiyledir. buradan yola çıkarak "ocak" içeren kuruluşları ("ülkü ocağı"- "türk ocağı" gibi) kötüleyebilecekler; hatta türklüğe ve savunanlarına laf söylenebilecektir.

yapılan hareket yobazca mıdır? adamlar hassasiyetini belirtmiştir. nasıl ki; siz elinize "hepimiz ermeniyiz" pankartı alıp yürüyerek bir kısım hassasiyetleri kanata kanata kaşıyarak protestolar yapıyorsunuz; aynı şekildedir.

dövülen var mıdır? yoktur. olay var mıdır? yoktur. ortada ne var? adamlar namaz kılmışlar. vay efendim sen piyano konserinde nasıl namaz kılarsın?

bu memleketi piyano çalarak mı kurduk biz pezevenk?! isteyen istediği yerde namaz kılar. kimse buna sesini çıkartamaz!

ortada demokratik bir eylem vardır. ortada son derece yumuşak başlı bir protesto gösterisi vardır.

senin savundukların gibi polisin kafasına taş atıp, esnafın camlarını indirmemiştir kimse. veya kendisinden olmayanı öldürene kadar dövme olayı yoktur; adamlar topkapı sarayının önünde namaz kılmış, tekbir getirmiş; bundan rahatsız olmuş haspam.

adam da sen ve senin gibilerin topkapıda şarap içip piyano çalmasına tepkili. bu memleketin bu milletin köklerine göre; herhangi bir yerde tekbir ve namaz acaip karşılanmaz. bu topraklar için şehit olanların maksadıdır çünkü bu. ama şarap dediğin zaman; 10 sene evvel içilmeyen olaydır. içki içen müslüman kriterindeki adamın içmediği tek içkidir şarap. kuranda içmeyin diye adı geçiyor diye.

karşılıklı tepki var; ama sen, vay efendim evrimini tamamlamamış bilmem ne diyorsun. sonra bu adamlar barbar diyorsun. bırak alperen ocaklarını gel benim yüzüme karşı söyle de evrimini tamamlamamış diye, ağzını götüne çevirivereyim. barbarlık nasıl oluyormuş bir öğren bakalım.

faşizme; faşizmle karşı çıkılmaz. sen adamı susturabilmek için her türlü pisliği yapacaksın, sonra "demokrasi" den bahsedeceksin.

çok değil iki rekat mantık lan!
üyeleri yigitlerden oluşan büyük birligin gençlik örgütüdür, aslında bağımsız dernektir ama gönül birligi büyük birliktir.

milletin içinin daraldıgı, ulan adamlar türkiye de bunu nasıl yaparlar, dediği noktada çıkar geregini yapar bu yigitler, papa ayin yapacaktı ayasofya da, hükümetin elini güçlendirdi alperenler, papa ya hayatının gezisini yaşattılar onlarda. ayasofya da namazlı eylem yapan o yigitlere 3-4 sene hapis cezası gelmiş maalesef, faşistlerin gücü herzaman alperenlere yetiyor ama onlar yılmıyor, yıkılmıyor allah ın izini ile...
isminde meymenet olmayan cahil yuvası.
Tek hobileri tekbir getirmek olan canlı türlerini barındıran ocaklar. Yolda yürürken, çay içerken, yemek yerken, sevişirken*, uyurken, düşünürken, selamlaşırken, akıllara hiç bir şey bile gelmiyorken adamların tek yaptığı şey tekbir getirmek. Sayelerinde tüm ateistler tekbir getirmeyi öğrendi desek yeridir.
kendilerini bi b*k sanan bir nevi cocuk klübü.
yıkılmadık ayaktayız nidaları attıklarını düşündürüyor attıkları her adım. gövde gösterisi yapıyorlar ama ortada gövde yok.
ha fedailere sempatim vardır. o ayrı.
günde onlarca entry girip istatistiklerle devrim yapan abazan komünistlerden daha fazla memleket için uğras verirler.

(bkz: i belong to mustafa kayatuzu)
kendilerine edilen lafların bir tanesinin bu ocaklardan birine bağlı birine söylenemeyeceği bir gerçektir, klavyeden sallamakla da türk olunmuyordur.

not: ne ülkücüyüm, ne komunistim, ne ocuyum bucuyum, fikirlerimi paylaşıyorum.
sönecek olmasını umut ettiğim ocak.
orhan yılmazkaya' ya mersiye dizen kansız, soysuzların zoruna giden gençlik hareketi
organize politik-şiddet teşkilatı. Şiddet deyince, bombalama falan değildir uzmanlık alanları. liselerde çoluk-çocuk dövme, ramazanda sokak ortasında su içene girme, etrafta konser basma v.s. daha çok bulunur. Muhsin yazıcıoğlu da öldükten sonra, önlerinde kim duracak belli değil.
sözlüğün son günlerde acaip bi şekilde cephe aldığı siyasi bir partinin yan kollarından biri.
komplo teorileriyle kafaları çöplüğe dönmüş zevat-ı zerzevat'ın saldırmak için olmadık spekülasyonlar ürettiği kurum.

ergenekonun köpek kulübeliğini yapmadığı için, ergenekoncu dezenformasyon ustaları tarafından amerika'yla, cia'yla, siyonizm'le bile ilişkilendirildi. atılmadık iftira kalmadı.

en son da fethullah gülen'le ilişkilendirilmiş. tetikçiliğini yapıyormuş.

ne parlak zekalarsınız lan siz.
akp liler sevmediğine göre 'kesin iyidir ve sevilmesi gerekir.' diye düşündüğüm ocaklardır.
hem müslümanım deyip hem de ırkçılık yapan kendilerini bilmez insan topluluğu.
öncelikle biraz alakalı olduğu için başka bir entryle * giriş yapmak istiyorum;

öncelikle mhp ya da bbp yanlısı değilim ama sempatim var, aynı şekilde solculuğada sempatim var ama bu dediklerimizin saf haline, yani milletini yükseltme efendi insan olma dolayısı ile kültürlü insan olmaktır bahsettiğim arkadaşım biliyorum karşına reis falan ayağına kız hesabı yapan yüz karaları çıktı onlar ki insanı ben milliyetçiyim demekten utandırdılar. tarihimizi koruyoruz ayağına baskın yapanlar çıktı onlar ki milletini seven tarih profesörlerini bile utandırdılar, ama sen de ne kadar hepsi böyle demeye hazırmışsın güzel kardeşim ne farkın kaldı şimdi.
e benim de karşıma deniz gezmiş gibiler ölmez aynı bizim gibi diyen terörist devrimci karargah çıktı ben bunla bütün solu bir tutuyor muyum.

>> kişilerin gurupların yaptığı önemli değildir. bunların hepsi büyük oyunların zavallı maşaları. sloganlardan çıkıp kendi fikriyle fikir mücadelesine girmedikçe de amaç safça bu ülkeye hizmet olsada yabancı ülkelere hizmet edecektir. nefret kusmayalım cahil olduklarını bilelim guruplaştırmayalım, insanları daha fazla birbirine kırdırmayalım.
sivas katliamı, hrant dink'in katledilmesi gibi birçok yakın zaman olayında birebir parmağı olan ülkü ocakları'nın dini vurgulu sürümü. devlet bahçeli'nin ülkü ocakları'nı "ıslahının" ardından yeni konjonktürde ağırlığı daha fazla hissedilen şehir milisleri halini almışlardır. demokratmış gibi yapan muhafazakar kesimin yayın organları tarafından donarak ölen adamın ölümünün ardından fazlasıyla sahiplenilmeye başlamışlardır. o kadar ki artık sivas katliamı için sivas yangını gibi gerizekalıca bir tanımlama bile yapabilir olmuştur bunların "muhafazakar demokrat" avukatları. ergenekon tarihinde alperenlerin rolü irdelendiğinde bu avukatlık bir nevi deniz baykallığa soyunmaktır. acaba farkındalar mı?
2-3 tane serseri liseli yüzünden adı lekelenmiş gençlik hareketi. mhp ve sp'nin karışımı olarak düşünülebilir (bbp gibi). ne mhp kadar milliyetçidir, ne sp kadar islamcıdır, ama 2'sini de ararlar.

islam dinini seven ve milletiyle övünen insanların gitmesi gereken ocak'tı'. ama gaza gelmeye hazır olan "asarım keserim"ciler yüzünden, derinliği kaybolmaya başlamıştır.

fakat, bu oluşumu terör örgütü diye tanımlamak, gerçek yobazlığın bedene gelmiş halidir. hemen ogün samast'ı öne sürüyorsunuz. ama alperen ocakları asla kimseye öldürme isteği aşılamaz. islam'da Allah'ın verdiği canı Allah alır. bunu bilen kişilerin yönettiği bir ocaktan bahsediyoruz.

başka kurumlarca eğitilip dink'e göndirilmiş biri eski ao'cu diye, tüm ao'yu katil ilan edemezsiniz.

örneğin solculara bakalım. aralarında aydın olanları da var. ama gel gör ki pkk da sol bir örgüt, devrimci karargah da. şimdi ben bu örneklere bakarak tüm solu terörist mi ilan edeyim?

tarafsızlığa davet ediyorum herkesi. at gözlüklerimizi atalım.
sarayda içki rezaletine tepkilerini koyarken afiş yakıp organizatör soytarıların adam yerine konulmasına sebep olmak yerine, konser verilecek alanın kapısının önünde slogan atıp konsere giden kişilere rahatsızlık verecek yazıların yazıldığı pankartlar açmaları daha iyi olurdu. ama esasen yaratıkların bile bakan olabildiği bu ülkede, alperenlerin birkaç afiş yakmasını da çok görmemek lazım.
(bkz: MALperen ocakları)