bugün 1896 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

alo 177

 1. 1 1
  yangın ihbar hatıdır.Sıcakların arttığı şu günlerde orman yangınlarında da ne yazık ki bir artış oluyor. Bunun nedeni de ormandaki ağaçların ve otların sıcaklık nedeniyle kuruması. Kuru otlar küçük bir kıvılcımla dahi büyük bir yangına sebep olabiliyor. Bir yerde yangın çıkması için üç faktörün bir araya gelmesi gerekir. ilk olarak yanıcı madde yani ot, ağaç ve çalı gibi maddeler; ikincisi oksijen. Bu iki madde doğada var. Üçüncüsü ise tutuşma sıcaklığıdır. Bu sıcaklığın bir bölümü güneş ışınları ile geliyor. Kalan bölümü için ise minicik bir kıvılcım yeterlidir.bizler elbette ki bunun bilinciydeyiz ama hala bu konunun önemini kavrayamamıs insanları uyarmakta bize düsen en büyük görev. bu aylarda gerek sıcaklıkların artması gerekse piknik gibi aktivitelerin artmasıyla orman yangınları hızlanmıstır bizde en ufak bi duman gördüğümüzde alo 177 yi aramalıyız.
  #1910231
 2. 1 1
  orman arazilerinde en ufakbir duman görüldüğünde bile aranması geren hat.
  (bkz: erken müdahale)
  #3771005
 3. 1 1
  Ülke geleceği için en önemli telefon numarasıdır.
  #6129399
 4. 0 0
  bugünlerde akıllardan çıkmaması gereken numara. malum hava sıcak çeşitli sebeplerden yangın çıkabilir. *
  #15846046