bugün

https://scontent-frt3-1.x...1519205c3&oe=5849B9AD
babanın sözüne ihanettir resmen.namaz kılan adamın tüm günahları affolur o yüzden o iyi bir insandır ağzından pislik akan alkolikler ise çekemez namaz kılanları.
kardeşim islamda böyle şeyleri biz niye şikayet ediyoruz araplar yediği bokun üzerine oturuyor şuan.
Yoksa fetoş alnını secdeye değdirmiyor muydu?
https://scontent-frt3-1.x...58be4c5c3&oe=5859C828
şahsımdan bildiğim üzere yanlış olan tespittir. hepimiz insanız netice itibari ile şaşırıyoruz çoğu zaman bu iş namaza ibadete falan bakmaz. zaman zaman aklımdan geçen şeylerden utanıyorum eyleme geçirmediğim halde üstelik. saklamaya gerek yok..
son derece yanlış önermedir.
şöyle bir hadisin varlığından habersizdir; “Bir kimse ile münasebete girmek için, kendisinin ibadetine bakmayın. Dirhem ve dinar ile olan münasebetine bakın.”
“Kişinin namazına, orucuna bakmayın; konuştuğunda, doğru konuşup konuşmadığına, kendisine emniyet edildiğinde, güvenilirliğini ortaya koyup koymadığına; dünya kendisine güldüğünde, takvayı elden bırakıp bırakmadığına(menfaat anındaki tavrına) bakıp öyle değerlendirin.” (Kenzul-Ummal, h. No: 8435)
https://scontent-frt3-1.x...25ac648ce&oe=585EC50B
işim olmaz bu yüzden korkmam için bir sebep yok ama diğerleri dikkat etsin özellikle ticaret ile uğraşanlar.
görsel
nasıl korkmam? allahın adını ağzından düşürmeyen, namazında niyazında olan birisinin yönetiminde ülkenin durumuna bir bak! daha dün dizinde büyüdüğü büyüklerine ele ele dolaştığı imamına akıl danışarak devleti onlara teslim eden bu zihniyetin ülkeyi getirdiği durumu gördükçe korkmak değil de mide bulantısı hissetmemek mümkün değil.
Een saar vaak fıı.
Ensar vakfını düşünürsek eğer alakasız bir tespit.
Saçma bir söylem.
Sadece bir örnek.
vakti zamanında doğruluğu yaşanmış geride kalmış kabul.

dindar insan kendi halinde dinini yaşar ve faydalı olmaya çalışır çevresine.

dinci ise alnı secdeden kalkmadan gösteriş halindeyken dine ve insana en büyük zararı verir tıpkı geçmişte,tarihte örnekleri olduğu gibi ve devamında bugün olduğu gibi.
bunu yapan utanmıyor dile getiren herkese din düşmanı,alkolik (nasıl bir ilişki kuruluyorsa?) muamalesi yapılıyor. dine en büyük zararı dinciler (dindarlar değil),dini kendi hırs, intikam,açgözlülük tüm büyük günahları için kullananlar veriyor. bunu yapanları dile getirenler değil.

din konusunda ilgili davrananlar, usulsüzlüğü eleştirenleri değil,dinden en çok bahsedenleri,dini duyguları kullananları,dini kendi tüm dünyevi çıkarları için istismar edenleri ,din adına yapıldığı söylenip insana zarar verenleri-katledip öldürenleri,din içerikli dini motifli cümlelerle kitleleri yönetip yönlendirenleri uyarmalı onlarla mücadele etmeli dini korumak için.

dinine sahip çıkmak istiyorsan dindarsan dincilerin kirli ellerinden koru dini.
din adına insan öldüren ,insan hak ve hürriyetine zarar verenler kadar ,dini savunuyorum adına bu katil ve zalimlerin yaptığına ses çıkarmayıp,rasyonalize ederek,ussallaştırarak susmak ta günahtır.
Ne de huzur veren bir cümle ama.
Namaz kılıp kendinden olmayanı dövmeye öldürmeye yeltenen insanlar doldu ortalık. Hoş eskiden de vardı şimdi güç buldular. Bu yorumu ateist dinsiz bir islamafobik olarak yapmıyorum. Ama içki içmemesiyle övünüp yaradanın affetmediği tek günah olan kul hakkını cayır cayır yiyenlere, kusura bakmayın ama günahımı bile emanet edemem.
ayrımcılık nedir? nasıl yapılır?

ne zaman anlayacaksınız insanların genellenemeyeceği gereçeğini amk?

insan bu insan. orucu birayla açan insan tanıyorum ben nasıl bi kategori oluştaraksın da bunu içine koyacaksın?

biraz kafanızı kullanın saksı değil o. ağzı olan konuşuyo da kafası olan niye düşünmüyo? kafaya bile ayrımcılık yapıyosunuz. yüzünüze tükürmek isterdim ama çok kalabalıksınız fena döversiniz. amk barbarları anca dövmeyi bilin zaten.

(not: tam böyle demeyecektim ama gaza geldim sanki)
Alın secde görüyor diye Tsk'ya yerleştirelen kişiler darbe yapmaya kalkıştı, yüzlerce kişiyi katletti.

Korkmayalım mı?
Doğru olmadığı gibi tam tersi de doğru olmayan öğüt benzeri zırva.
Anlı secde gören adamdan kork,yüreği merhamet bilen adamdan korkma.
önce bir araf 16yı okumak lazım:

Şeytan dedi ki: “(Öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım.”
Korkulmalıdır.
Alnın secdede olması, o insanın erdemli, iyi ve düzgün olmasının bir göstergesi değildir.
Bu ülke, alnı secdede, gözü ve yüreği pislikte ne adamlar gördü!!!
Yaşadıklarımız, Alnı secde gören adamlardan, hele hele, Allahu akbaar" diye inleyen adamlardan dan da korkmamız gerektiğini bizlere seve seve?!? öğretti çok şükür!!!
güncel Önemli Başlıklar