bugün

almanların alamet-i farikasını oluşturur.

mesela almanya osurmak serbesttir, ama geğirmek çok ayıptır.
şüphesiz çok disiplinli olmalarıdır.
arkayı dörtlemeleri.
üstün ırk olmaları.

doşland über alles...
ana dillerinin almanca olması.
şüphesiz jiletlerinin çok kaliteli olmasıdır.
"benim yediğim bana, senin yediğin sana*" hayat felsefeleridir şüphesiz.
disiplin ve saygı .
kapitalizmi de komünizmi de diğer ülkelerden çok daha iyi bilirler.
disiplin, planlılık.
sarı kafalı olmaları.
doğuştan disiplinli ve çalışkan olmaları. fizik olarak da yapılılar.
karaciğerden kaynaklanmayan sarılık
Günümüzde Almanya'da bel ve sırt ağrılarına 'Cadı Çarpması' denir. Bu ad sadece bir hastalık gösterir, kimse bu ağrının arkasında bir cadıyı düşünmez. Bu hastalığın adı sadece dehşet verici bir yalandan çıkmıştır. Almanları Alman yapan hanzoluklarıdır.
Detay mi bilmem de saglamcidirla, caliskandirlar. Siesta nedir bilmez onlar.
mühendislikte çok ileride olmaları.
dilleri lehçeleri kaba olduğundan şarkılarının iğrenç olması.
bir işe başlamadan önce, işin bitişinden sonraki planları bile yapan bir millet olmaları.
ileri derecede ırkçı olup, ama asla öyle davranmamaları.
disiplin ve düzen ayrıca çok dakik olmaları
eğitimde farklı metotlara sahipler
(bkz: fc bayern)
Kadın erkek ilişkerinde son derece kabalar. Ne bayern ne dortmund ispanyolları ne yemeğe götürmüş ne de bir içki ısmarlamış. Ayıp lan ayı herifler.
asık suratları ve yüzeysel diyaloglarıdır.
disiplinli millettir. doğuştan mıdır eğitim sistemlerinden midir bilinmez mühendis çok çıkar bunlarda, hatta bir malın sağlamlığını anlatmak için alman malı filan denir, yani alman malıysa vurgulanır, mesela hiç "ingiliz malı abi" denmez. iri cüsselilerdir, lakin mert değillerdir, ellerindeki teknoloji gidince bi s..me yaramazlar.

ve fakat örnek alınacak çok yönleri vardır, şu almanlardaki çalışma disiplinini ve işi adam gibi yapma huylarını bi alsak önümüzde kimse duramaz. gece gece gene rüya kurdum be sözlük.
müttefik gibi durup en büyük kazığı atmalarıdır. hele çanakkaleye gönderdiği komutanların sebep olduklarını ayrıntılarıyla bir okusanız. benim gibi nadiren küfreden bir adama bile 'yakası kapalı ne kadar kelime' varsa hepsini 'açtırdı'. gerisini siz düşünün artık.
genleri. bu ne mk iki maç kazandılar diye alman hayranlığı hortladı.