bugün

gunumuzde i$ci alımı yapan $irketlerin ingilizcenin yanında istedigi bir dil olan almanca'yı ogrenme cabası dogrultusundaki arzusunu eyleme dokmektir..
mesela ben ne yapıyorum bol bol film izliyorum..gina wild hocamla her gün pratik yapıyoruz ornegin.
gina wild'dan sıkılın bünyelerin biraz daha grammer ağırlıklı çalışarak bu eylemi gerçekleştirmek istedikleri takdirde, rosetta stone ya da tell me more eğitim setlerinin almanca olanını da kullanabilmeleri mümkün olan hadise.

ha ben memnunum denirse, o zaman önerilen diğer kaynaklar:
(bkz: maximum perversum)
(bkz: die sperma klinik)
vs.
öğrenmek isteyenler ya da en azından öğrenmeye başlamak isteyenler için
http://www2.dw-world.de/turkish/deutschkurs/

(bkz: deutsch warum nicht)
wie heist du ? wie alt bist du? gibi soru cümlelerinin çok sempatik geldiği süreç.
bazı liselerde derstir. lisedeyken, gine wild hariç bir almanca kitabındaki kahramanlar olan;
dino botta, monika mai, thomas wild ve yoko ito yardımcı olur bizlere. hepsi almanca öğrenmeye çalışan şahıslar olmakla birlikte, özel hayatlarını teşhir etmekten çekinmezler. şöyle ki; şu anda sorsanız dino botta italya'nın neresindendir, içinden midir bilirim. yoko ito ne iş yapar, kocası ne iş yapar, kaç çocukları vardır, çocukları kaç yaşındadır bilirim. monika mai trendeyken nereye gidiyordu, teyzesinin adı ne, annesinin kızlık soyadı ne bilirim. ve hatta thomas wild in katıldığı konferansta yaptığı konuşma ile kredi kartının şifresini de ezbere bilirim. zaten almanca bilgim de bundan ibarettir. *

ayrıca hayatı zindan eden, almanca öğrenmenin en kıl yanı için;
(bkz: artikel)
lisede öğrenirkenki tecrübelerime dayanarak çok kolay bir dil olduğundan ve ingilizceye çok benzediğinden kolay olan durum.
(bkz: yeni başlayanlar için almanca)
almanyada yaşamak isteyen türkçe bilenler için gereksiz bir iştir.
saçma sapan artikel değişkenliği nedeniyle uzun zaman alan bir olaydır.
ingilizce bilen bir kişi tarafından yapılıyorsa kısa süre içerisinde eline yüzüne bulaştıranileceği eylemdir. Öyleki ingilizce metinleri almanca gibi okumaya başlarsınız.
Bir de kursa yazılacağınız zaman aile birleşmesi için gelenlerin olmaması büyük fayda sağlar. Aynı yerde döner durursunuz yoksa.
(bkz: kendimden biliyorum)
her cümlesi "komm an die tafel" demek kadar keyifli olsa çok kolay olur.
fen liselerinde sadece 2004 girişlilere ve 4 yıl boyunca uygulanan ikinci yabancı dil programının amacıdır.
(bkz: fransızca öğrenmek)
'her havuzun dibi aynı' cümlesini herhavzındibayne gibi telaffuz eferek abi bu cümle ne demek gibi şakalara mağruz kalınabilecek olan dil öğrenme süreci.
artikel denen şeyden nefret etmek için bir sebeptir.
(bkz: laura)

http://www.facebook.com/g...=1064501561.1312746506..1
(bkz: das ist schön)
bol balgam salgılatır. *
başlangıçta oldukça ters ve değişik gelen, sürekli sorgulatan, artikel olayına fazla takılmadan geçiş dönemini atlatabilirseniz siz de benim gibi bir gün şirinleri görebilirsiniz. o gün almanın biri size "çok güzel almanca konuşuyorsun. nerede öğrendin?" sorusunu sorar ve siz de ona sarılmak istersiniz.
(bkz: ich lerne deutsch)
sadece rammstein dinleyerek yapılamazdır.
ingilizce bilen bir kişi tarafından yapılıyorsa kısa süre içerisinde eline yüzüne bulaştırmayacağı eylemdir. Öyleki ingilizce metinleri dikkatli olduğunuz sürece almanca gibi okumazsınız.
(bkz: kendimden biliyorum)
çok saçma bir dil boşuna öğreniyorum ispanyolca bile daha iyidir.
Artikel diye uyuz konuyu bildiniz mi yazınsal olarak rahatlarsınız...
zordur, özellikle artikelleri, dativi, akkusativi, genetivi kavrayabilmek için çok kafa patlatmak gerekir. ama dili öğrendiğinizde özgüven patlaması yaşarsınız.
güncel Önemli Başlıklar