bugün

3 film birden.
Şıvaynşıtayger.

ismini almanca yazmayı bilmiyorum. Yazabilene plaket falan sunulmalı zaten.
her havzun dibi aynı......
(bkz: Gerd Müller)
(bkz: Franz Beckenbauer)
(bkz: Karl Heinz Rummenigge)
(bkz: Toni Schumacher)
(bkz: SOĞUK)
(bkz: DiSiPLiN)
(bkz: ŞiŞMAN)
(bkz: kollektif futbol) daha çocukken dünya kupası maçını izliyordum tabii ki trtde başka kanal yoktu o zaman. maçı anlatan spiker sürekli Almanyayı anlatırken kollektif futbol diyordu. Dünyada kollektif futbolunen iyi oynayan ülke Almanyaymış sanırım haksız da değilmiş yaşadıkça öğrendik.
Disiplin.
Arbeit, arbeit und immer arbeit...

40 sene çalışmış yaştan emekli etmişler, bi gözü toprağa bakıyor elinden gelse bi 40 sene daha çalışacak...
(bkz: rammstein)
(bkz: jurgen klinsmann)
(bkz: german goo girls)
(bkz: rtl)
(bkz: mercedes benz)
Grundig.
zwilling. bilen bilir.
Mühendislik.
(bkz: dirk nowitzki)
Nazi Almanya'sı döneminde kadın için biçilen rol şu şekildedir. annelik ve doğurganlık, çocuk sahibi olmak, onlara bakmak, ev işleri ile ilgilenme dışında siyasal işlere ve kariyer sahibi olmalarına engel olundu. O döneme kadar zaten kadınlar çalışma hayatında fazla yoktular. bir kara devleti olan almanya için 20. yüzyılın ilk çeyreği de bu şekilde geçti. Bunun alman aile yaşamına olumlu yönde katkı sunduğu söylenebilir. nüfus ve aile yapısının güçlü olması gibi olumlu sonuçları olmuştur. Fakat savaştan sonra alman kadınları da üretimin içinde yer almıştır.
ikinci olarak söylenecek şey disiplindir. alman disiplini denilen bir kavram ortaya çıkmıştır. insan mutlu olmak için değil üretmek için yaşar felsefesinin etkili olduğu söylenebilir.
Mercedes
Bmw
Porsche
Disiplin.
(bkz: otomobil)den başka bişey değildir.
Blitzkireg
Fall Gelb
Operition Barbarossa .
(bkz: panzerkampfwagen)
(bkz: wehrmacht)
(bkz: luftwaffe)
Max weber.
(bkz: Erwin Rommel)
görsel
Alman ekolü bana bunu hatırlatıyor beynimin içinde çoğalarak dolaşıyorlar şu an.
SiBEL KEKiLLi.
tempolu oyun, ayağa pas.