bugün

Muhtemelen defolu ürün olmasından kaynaklanır. Yani allah bozuk ürün yaratmıştır. O zaman allah yoktur.
(bkz: oksijen israfı)
vergiler yüzündendir. eskiden bu kadar vergi yoktu.
bi de büyüyü yaratıp yasaklaması var bence bu durum daha sıkıntılı.
insanların yaptıkları olumsuzluklara kılıf uydurma çabasıdır.

doğada saf içki olmadığına göre onun hammaddesini allah yapmışsa da içki haline insanoğlu getirmiştir. etkilerinin yasak olması ise tamamen bir mantığa dayanır. silahı insan yaptığı halde ham maddelerini allah yarattı diye cinayete izin verilmesini bekleyemeyiz mantıken.
seks i de yaratıp yasaklamıştır. o zaman allah yoktur.
Kuldur o kul, Allah yaratsa içeni çarpar.
müsloların uydurması.
Esas komik olan içkiyi yasaklayıp sonra da cennette şaraptan ırmaklar vaat etmesidir.
Allah yasaklamaz aklını kullan der. Yasaklamak insan icadı.
Ayrıca içkiyi değil yapılan hammaddesini yaratıyor o. Üzümden şarabı, rakıyı yapan biziz.
çok uç örnekler verirdim ama kendimi tutayım bari.
(bkz: mal beyanatı)
Sonuçta bu dünya bir sınav ve sen hangi sınavda sadece doğru şıkkın verildiğini gördün?
Kendisi ile çelişmesi ayrı bir mantıksal kuram.
Hatasız kul olmaz.
Allah hayran ve şerren ne varsa yaratır. Akıl sahibi insan bunları tercih etmez. Bu bir imtihan değil mi?
gerçekten yasaklamış mıdır?

(bkz: nahl 67) "Hurmalıkların meyvalarından, üzümlerden de sarhoş edici bir içecek ve güzel bir rızık elde edersiniz. işte bunda, aklını işleten bir topluluk için kesin bir mucize vardır."

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx
sırf orasını da allah yarattı diye ben cehenneme girmek istiyorum diyenlerin iddiasıdır.
yüce allah ın yasaklarına kimler uyuyor kimler uymuyor kendi özgür iradeleriyle karar versinler diye .

sorular olmadan sınav olur mu .
yasak olan şeyleri de yaratmasaydı elma yiyerek mi günah işleyecektin. içkiyide yarattı ki onun sözünü mü dinleyeceksin yoksa keyfini mi süreceksin şeklinde yapacağın seçim için yaratmıştır.
Allah ın boku yaratıp yasaklamadığını düşün. Bunu yermiydin.
(Gerçi milyonda bir de olsa bunu yediğini söyleyen bilimciler var)

Dünya gül ve dikenlerle kaplı kocaman bir yaşam alanı. insanoğlunun bunların iyisini ve kötüsünü ayırt edebilecek kadar zeki olduğunu düşünüyorum.
içkinin içilmemesi gereken birşey olduğunu bilmek için ayrıca bir dine mensup olmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Domuzu yaratıp yemeyin diyo madem yemiycez niye yaratıyon israf denen bişey var.