bugün

neye inandığını bilmeyen insanların polemik yaratmak için söyledikleri söz. "allah yoktur" diyenler bu polemiğe girmez çünkü onlar için olmayan bir şeyin tartışılması gereksizdir. polemiğe girenlerde ortamlarında karizma yapmak üzere böyle bir yola başvururlar ve maalesef çoğu zamanda ilgi odağı olurlar.
(bkz: sözlüğün dinden imandan çıkması)
"allah yoktur" ifadesi bilimsel bir ifade değildir. çünkü yanlışlanamaz hiçbir bilgi bilimsel değildir. insanlığın içinde bulunduğu mevcut imkanlarla bu önerme yanlışlanabilir durumda değildir...
(bkz: polemik vardır)

edit: o değil de polemik ne ki?yani tanımı belli de kelimeyi son zamanlarda amma kullanır olduk değil mi?eskiden başka kelimeler kullanmıyo muyduk biz, nedir bu her boka polemik demek abi?entellektüel mi yapıyo insanı bir bok mu yapıyo?ya da tartışmaya "polemik" diye yaklaşmak karşıdakini tırstıran bir etkiye mi sahip?"ulan adam polemik dedi, kesin kazanacak tartışmayı" korkusu mu düşüyor içimize ne oluyo bilmiyorum ki anunakoym..
ateist söylemidir.
(bkz: nietsche is dead)
(bkz: god is dead)
görmeden inanmam tezini doğrular. zira her insanın beyni yetiştirilirken bir nevi yıkanmıştır,allah,tanrı,çarpar,günaha girersin,şöyle böyle diye..e hani?
(bkz: allah vardır)
ikinci dünya savaşından sonra çekilen ızdırap, çile; dökülen kan; yok olan hayatlar karşısında insanların tanrı nerede, neden bize bunları yaşatıyor diye sorgulamaya başlamaları sonucunda varolsaydı kullarına bu acıları yaşatmazdı, demek ki yok düşüncesi.

edit : eksi oy veren salak oku da öğren, böyle bir görüş var, senin gibi mallar eksi vercek diye yazılmıcak mı?
yoksa neden Allah denilir. mesela masa yok demek için masa diye bir seyin varlıgından haberdar olmak gerekir. Allah yok demek onu varlıgına isarettir.
varsayalım ki Allah yoktur * bu güne kadar allah'a inananlar ve inanmayanlar ne kaybedecekler ? ne kazanacaklar ?

cvp: hiçbirşey

varsayalım ki Allah vardır * * bu güne kadar allah'a inananlar ve inanmayanlar ne kaybedecekler ? ne kazanacaklar ?

cvp : inananlar için ;
- oo mahmut abi hatuna bak
- huri o evladım huri

cvp : inanmayanlar için;

-abi sigaranı yakayım
-koçum dalgamı geçiyosun yanıyoruz zaten.
olmayana yoktur olana vardır diye kestirilip atılasıca başlık...
ateist lafıdır. gerçekten inanmıyorsa saygım var ama bazen bazıları farklı olmak için yapar bunu. marjinal olduklarının bir ibaresi sanırlar allah'a inanmamayı:
-allah yoktur abi ben inanmıyorum hani nerde!?
+ne vardır peki bu kadar şeyin bir yaratıcısı olmalı?
-ya vardır ama bence o allah değil.
+ya sabır! ben allah diyorum sen x de işte sonunda aynı kapıya çıkıyor. adına allah demiyorsun ama bir yaratıcı var diyorsun. marjinalsin di mi sen şimdi!? e bravo!
-!?
(bkz: ben bunu gördüm)
yeryüzünde sayıları 2 milyarı aşan insanın düşüncesi,tabi tüm çin istatistiklerde ateist olarak ele alınıyor.
cehennemde odun olacakların en sık kullandıgı cümledir...
(bkz: az önce çıktı)
doğrusu için;
(bkz: allahın sopası yoktur)
(bkz: o kadar strong bir presence var ki)
(bkz: haşa)
"allah yok yoldas var." diye biten bi de fikrasi vardir bunun.*
başlığı atanın bile çarpılacağı, tövbe edip af dilemesini gerektiren ifadedir.
birilerinin, sirf inananlarin canini sıkmak icin actigi, 'Allah vardir' diyenlerin damarina basip tahrik unsuru olusturmak vesilesiyle cevap vermesine neden oldugu sonrada atısma platformuna sebep olmaktan silinecegi basliktir. bazi konular vardir tartismaya aciktir ama bazilari yoruma bile gerek duymayacak kadar su goturmez bir gercektir. birileri burda aklinca; bılımsel mesnetlere dayanarak 'yoktur' ispatı yapsa bile Allah varligini surdurmekten vaz mi gececekki bu kadar yogun bir antiinanc propangadasi yapiliyor anlamis degilim. O, rahman ve rahimdir!
allah'ın olduğuna inanmayan kişinin, kurduğu kısa cümle. allah'ın var olduğu inancını taşıyan insanlar da, rahatsızlık yaratmaması gerekir. aynı şekilde allah vardır demek de, olmadığına inananlarda rahatsızlık yaratmamalıdır.
(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
akabinde peki yok, var mıdır denilecek garip önermedir.