bugün

%90 ı saçma argüman sunar ve sonra kendi de saçmaladığının farkına varınca küfreder.
allah yoktur demek saygısızlıktır zaten. Var olduğuna inanmiyorum denir.

birileri buna saçma demiş, bişey yoksa yokdur denir diyor. bunu diyebilek için tanrının olmadığına kesin kanıt lazım ama kesin kanıt yoksa saygı duymalısın inanlara. onların allah var demesi sana karşı saygısızlık değildir çünkü senin allahla bi işin yok ki, (senin açından) bu durum da sen onlara muhalefet olmuş oluyorsun. şimdi dağılın, tezayürata qereq yhoq.
allah vardır deyince ateistin tepkisiyle aynı olandır.
allah yoktur demek hakaretse müslümana o zaman allah vardır demek de bize hakaret olmuyor mu?

bence çok saçma, bir şey yoksa ona yok denir.

şimdi sende iki onluk var mı diyen birine hayır yok desek adam alınacak mı?

hayır, ee daha ne o zaman?

çok saçma bir tartışma bu, göte göt denildiği gibi yoka da yok denir bizim burada.
-yahu var. yeminle var. yalan mi soyleyecegim ben sana?
-tamam kardesim inandim.
mevcut entryler aksamdan kalirken mi, yoksa hala icmeye devam ederek mi giriliyor anlamak zor!

muslumanlik, yaradanin varligi yoklugu tartismasi olan sistem degil zaten. direkt yaradan odaklidir!

muslumanlik politik degil, manevi merkezli bir inanc sistemidir. insan oldurmek konusunda bazi sinirlar cizmistir, lakin dinden doneni oldurme cezasi var safsatasi kadar asagilik ve basit degildir. bilmeden, irdelemeden bu denli yazabilme kabiliyetini klavyeden aliyoruz muhtemelen...

simdi tam anlayamadim; once politik bir sistem denmis, sonra bir inanc sistemi... muslumanligin ayni entryde farkli iki aciklamasi olmaz... insanin iki farkli aciklamasi olur... -"biraz duzgun yazayim, akademik cumleler kurayim. konuya vakif olmasam da saksaklanirim belki" seklinde...

direkt hakaret edilmemis de, okuyanlar yer diye sempatik vir dille anlatilmis muslumanlik dusmanligi bazi entrylerde. her ne varsa cezasi olum diye... klavye vasitasiyla agzindan irinli sivi fiskirtmak yerine, okuyup, arastirmak, ogrenmek pek bir mantikli...

muslumanlik nerede? mevzubahs olum cezalari nerede?
bana göre vardır, sana göre yoktur, sana göre olmamasının benim için hiçbir anlamı yoktur. sonucta senin yerine cehenneme ben gitmeyeceğim ya da ben melek, peygamber değilim yani kimseyi yaradana inandırmak zorunda değilim.

ha ama allaha küfür eden biri olursa onun da ağzına çarpmakla kalmam baya kafasını patlatırım. annesine küfür etti diye cinayet çıkan bir ülkede Yaradana küfretmek gafletinde bulunulmaması lazım. Hem inancına saygı bekleyip hemde karşısındakinin inancına saygı göstermeyen insanlara saygının ne olduğunu göstermek lazım.
anne babadan müslümanlık öğrenmemiş biri olarak şu demokrasi yok, allahın varlıgı tartışılmaz, takiyye yapılır.. vs. diyen arkadaşın hangi dini anlattıgını merak ettim açıkçası. hani okulunu okumuş insanım da bu dini çıkaramadım. bilahare aydınlatırsa sevineceğim.
Kendi fikrini söylüyorsa, yani "ben allaha inanmıyorum" diyorsa, bu adama bir şey söylenmez. Tartışmam da, tartışınca adamı inandıramayacaksın sonuçta.
ama allah yoktur bunu sen de böyle belleyeceksin diye zorlarsa beni yedi sülalesini silkerim onun.
G.TÜNÜNE PAMUĞU YiYiNCE AYDINLANIRSIN AZ SABRET.
töbe bismillahirrahmanirrahim, haşa allahu akbar .
Öncelikle varlığı yada yokluğu tartışmaya açık olmayan yüce allah a yemin ederim ki, siz apaçık günah işliyorsunuz.
Önce konuyu mantık ile şöyle ele alırsak,
mesela kötü bir iş yapınca hiç mi rahatsız olmuyorsunuz? eğer yaptığınız kötü islerden rahatsız oluyorsanız siz Allah'in kalbine merhamet verilen kullarindan birisiniz. Doğru yapılan her iş Allah'in varliginin kanıtıdır. Çünkü müslümanlık mantık, merhamet, iyilik, sadaka ibadet gibi guzellikleri içinde barindiran bir dindir.

Allah yok diyenlere ileri ki günlerde Allah'in varlığını kanıtlayacak ibretlik bir olay anlatacağım.
görüşmek üzere...

Denilesi durumdur.
Allah vardır derler.
ya şu ergenlere cevap vermeyin sonra kaale alındık diye seviniyorlar.

leküm dinikum ve liyedin. senin dinin sana benim dinim bana.

uğraşmayın olm müslümanlarla inanmıyisan git ötede inanma.

niye kaale alınmak istiyosun ? demek ki zoruna giden bir şey var bir hazımsızlık var. bu bile senin yenilmişliğine bir kanıtdır.
büyük ihtimal bir tepki göremesissin çünkü kafanı almış olurlar. (bkz: ateistlere ölüm)
(bkz: tamam)

Niye uzatayım ki amk.
" allah allah ! " şeklindedir.
Bir ateist grubuna gidin atatürk e laf atın sadece laf atın bir şey diyin aynı tepkinin 100 septilyon katını göreceksiniz.Edilen küfürlerin ise haddi hesabı olmaz.

Hülasa; Kim kimsenin şeyyine karışmasın onların Allahıda Atatürk. Kendilerine maymun deyince ayıp şöyle böyle müslümana laf atınca eşitlik. (burayı küfürle doldurabiliriz.Biri etsin ben etmiyorum da.)
islam dininde irşad etmek Müslümana farz kılınmıştır. Bunun içindir ki millettekine dayatma dediğiniz şey aslında buna dayanır. Karşınızdaki iyiyi ve doğru yolu bulsun diyedir. Zaten yekten konuya Allah yoktur diye giren biri varsa çokta dolu konuştuğu söylenemez. delil, tespiti olmadan boş zırvaladığı ortadadır. Çünkü bu evrende bir şeyin yokluğunu ispatlamak yapabileceğiniz en zor şeydir. Ünlü bilim adamları bile bu işe kalkışmazken bizim Türklerde böyle bir istek var nedense. Hemen allahı haşa yok sayayım, delil tespitlerle bunu destekleyeyim. Yapamazsınız işte güzel kardeşim anla şunu. Senin aklın buna yetmez. Sen git üniversitede derslerine gir, kız tavla ne bileyim hayatını olduğu gibi idame ettir. Saçmalayarak vaktini boş yere harcama.

Zorunlu tanım: Ateist kişilerin delil tespitsiz kendilerinin harikulade zeki olduğunu düşünürcesine gösterdikleri tavra olantepkidir.
Neden böyle düşündüğünü sorarım ve ona iyi davranır hidayet dilerim. Belki o daha müslümandır.
Şehadet getirip bir kaç bin kez tövbe denmesi.
Mona Lisa tablosunun ressamı yoktur denildiğinde gösterilen tepki gibidir.
cevap vermemek.
-allah yok işte.
--nası yok lan, sende de hiç kafa yok.
-saçma saçma konuşma söyledik nedenlerini.
--yok öyle değil, birazdan olmayacak yani.
-?!?!!?
--işid'im de.
-ha tamam o zaman.
kuran a göre yapılması gereken" hadi selametle" deyip uzaklaşmaktır.
güncel Önemli Başlıklar