bugün

bu organizma öyle bir yavşaktır ki, allah'a en çok ben inanırım der ama allah adına kararlar alıp insanları müslüman değilsiniz der..

işte bu insanlara gelsin sırada ki şarkımız

(bkz: arabada beş evde onbeş)
(bkz: kendini din sanıp giren çıkandan rahatsız olmak)
bu tür yavşakların en önemli ozelliği zengin olmalarıdır.
etrafa at gözlüğü ile bakmayı severler. onlara göre herkesin bildiği yanlıştır. bir tek onlar doğruyu bilir. hatalarını ve bunun sebeplerini açıklamaya çalışırsanız saygısız cevaplar almanız kesindir. yani müslümanın alçak gönüllüğünden nasiplerini almamışlardır. belanızı allahtan bulun demek en iyisidir.
(bkz: emeviler)
+abi ben cennete gidecek miyim?
-hayir yavrum.
+ama neden?
-cunku ben sana gicik oluyom buyuk bir olasilikla tanrida.
+?????
Bu şahıslar olmadığı müddetçe kıyamet kopmayacaktır, çeşitli hadis bilimcilerce sabittir.

(bkz: kıyamet alametleri)
günün birinde Allah ın da onun için karar vereceğini göz önünde bulundurması tavsiye olunan zat-ı muhteremdir.
benzer yavşaklar ölmüş gitmiş bir adamın arkasından yaşasaydı, hepinizi severdi tantansıyla ortalıkta yavşaklık da eder.
'kalplerdekini yalnız allah bilir' denirken 'ben de bilirim' diyerek kendi kendini ateşe atmaktır.
bircok insanin da düstügü tuzaga düsen insana, sözlük yazarinin söylemidir.

allah adina karar vermek durumu genellikle "sablonsal" bir kategori olusturma, ve bu sablona uymayanlar hakkinda karar verme durumuna denir.

su kadarini söylemek gerekir ki, insanlar su veya bu sekilde birtakim sablonlara takilirlar. haddizatinda inanmayanlarin da, inananlarin ki gibi birtakim sablonlari vardir. bu sablonlar her yöne dogrultuya göre sekillenebilir.

kimi inananlarin sablonlari da kesin cizgilerle belirlenmistir. bu sablonlarin icerisinde, tipki etrafi citlerle cevrilmis bir bahcenin icindeki evdeki insanin kendini güvende hissettigi gibi, kendisini güvende hisseder. bu citlerin disindaki "kendisinden" degildir.
o disardadir. kendi citlerine göre...

bilindigi üzre inanmayan cevreler de inananlari dislarlar. bu da ayni baskalastirma islevinin tersidir. her türlü dislama yanlistir.

allah´la ilgili olarak söyleyebilecegimiz sey, o, mutlaka, herseye kendisi karar verecektir. ve "kendisi adina karar veren" sahislar hakkinda da karar verecek olan o´dur. kim neye karar verirse versin, sonucta allah´a dogru yolculuk yapilmakta oldugundan, ve kacinilmaz bir sonucla karsisinda durmak zorunlulugu oldugundan, allah adina karar veren, allah´in birtakim sorularin mutlaka maruz kalacaktir. dileriz, o sahsin kendisine yöneltilecek o sorulara cevabi vardir.
kendini müslüman zanneden suudi dölleridir. yeniden islama dönmeleri için dua etmek iyi olur.