bugün

Aslında nedene gerek yoktur. ama ateist, materyalist, satanist gibi çeşitli sapkın düşünce biçimine sahip olan insanların okuyup idrak ettikten sonra vicdan muhasebesi yaptıracak nedenlerdir.
Parmak izini ele alabiliriz. Allah kuran’da insanın yaratılışından söz ederken özellikle parmak uçlarına dikkat çekmiştir:
insan, onun kemiklerini bizim kesin olarak biraraya getirmeyeceğimizi mi sanıyor?
evet; onun parmak uçlarını dahi derleyip-(yeniden) düzene koymaya güç yetirenleriz. (kıyamet suresi, 3-4)
Tamamen dağılıp çürümüş olan bir insan vücudunun tekrar biraraya getirilmesi allah için çok kolaydır. şimdi parmak ucunuzu inceleyin parmak izleriniz hepinizde ayrı ayrıdır hatta ikiz olsanız bile kardeşinizinki sizinkinden farklıdır. dünyada hiçbir insanın parmak uçlarındaki bu çizgiler bir başka insanınkine benzemez. yani her insanın adeta kimliği gibidir bu izler.
Allah sonsuz kudret sahibi olduğu için, bu kadar ince farklılıklara kadar bizi tekrar yaratabileceğini söylemektedir. fakat bu arada biz bir şeyi daha öğrenmekteyiz bu izlerin önemi ve herkeste farklı olduğu ancak 19 yüzyılda öğrenilmiştir ama allah 1400 yıl önce yukarıda okuduğunuz ayetle kuran’da buna dikkat çekmiştir yani bu da bilimsel bir kuran mucizesidir.
daha bunun gibi birçok konu mucizevi şekilde kuran'da bildirilmiştir. parmak izi Allah'a inanmak için ufacık bir nedendir. bu kadarı bile kuran'ın allah sözü olduğunu çok net bir şekilde ortaya koymaktadır. Allah, mucizelerle dolu olan kuran için şunları söylemektedir:
Onlar hâlâ kuran'ı iyice düşünmüyorlar mı? eğer o, Allah'tan başkasının katından olsaydı, kuşkusuz içinde birçok aykırılıklar (çelişkiler-tutarsızlıklar) bulacaklardı. (nisa suresi, 82)
(bkz: kainat)
cenneti vardır. karılar, seksler, sınırsız alkol falan.
(bkz: 404 not found)
kuranı kerim'i kalpten bir hisle dinlemek yeterlidir. unutulmasın ki allah (cc) insana şah damarından daha yakındır.
inanmamak için nankör olmak lazım. köpek bile sahibine nankörlük yapmıyor.
(bkz: pascal)
(bkz: ya çıkarsa)
tesadüflere inanmamak.
müslüman olmak yeterli bir sebeptir.
bugün allah için neyi kopyalayıp yapıştırdın?
Mete Han'a, Attila'ya, Kürşad'a, ilteriş'e, Bilge Kaan'a, Kılıç arslan'a, Çengiz Kaan'a, Hülagü Han'a, Alparslan'a, Yıldırım Beyazıt'a, Ulular ulusu Aksak temur'a, Çelebi Mehmet'e 2. murat'a, Fatih Sultan Mehmet Han'a, Ve son olarak da Başbuğ Bozkurt Mustafa Kemal Atatürk'e bakmak yeterlidir.
Kimsenin bizi anlamadığı zaman sırtımızı dayamak için.
eğer ki allah varsa, inanmayanların götüne girer.
eğer ki allah yoksa, inanmayanlara da , inananlara da bişey olmaz. çünkü zaten allah yok.

bu sebepten inanmak en mantıklısı. ya allah varsa?
rabb’imizin varlığı delil gerektirmeyecek kadar açıktır ne var ki, varlığı her şeyden açık olan o yüce yaratıcı, zatı itibarıyla gözlerin bizzat göremeyeceği, idrak edemeyeceği kadar da yüce ve eşsiz bir varlıktır. bu itibarla yüce yaratıcı kendisini bize, zat’ıyla değil, yaratmış olduğu eserler ve göndermiş olduğu rehberlerle tanıtmak istemektedir. o’nu bize anlatan veya bizi o’na götüren deliller sayısızdır. bu delillerin en büyükleri şunlardır:
1 kâinat
2 kur’an-ı kerim
3 peygamber efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem)
kalbiniz kırıldığında zulüm gördüğünüzde, beddua etmeseniz dahi, sizi üzen kişi veya kişilerin size yaşattıklarının kat kat kötülerini yaşamaları.
(bkz: ilahi adalet)
Bir sürü şey yıllardır söylenir, yok şu yazıyor bu yazıyor ama hepsi kuran'ın inmesinden yıllllaaaaaar sonra bulundu , en birinci kuran bildi diye.

Ulan bilim bunu yeni anlıyor, bu vesile ile siz müslümanlar da kuran'daki ayetlere bakıp "haaa demekki allah bunu demek istiyormuş lan bu ayette" diyorsunuz. Peki orta çağdaki insanlar bu ayetlere bakıp ne anlıyormuş? Ben bunu çok merak ettim hacı.

Ayrıca, inanmaya neden olmaz. içinden gelir inanırsın. Gelmiyorsa da sktr et anlaki sana lazım bi'şey değil.
binlerce peygamber ve getirdikleri
herşeyin özü kuran yeter. yeter ki bir kere tarafsız oku anlarsın ne anlatmak istiyor.
akıl olması kafidir.
nedenleri sayıp bitirmemiz mümkün değil. kusursuz yaratılmış insanlar, böcekler, ağaçlar, çiçekler, doğa, güneş, ay, gece, gündüz, mevsimler, her mevsimin meyvesi ve sebzesi... ilk akla gelenler.
allaha inanmak daha karlı diye inananlar en fazla göte gelecek kişiler haberleri yok.
ilahi adalet.ah etmeye gerek olmadan tanrı adaletini devreye sokar.anlayana tabi.
aslında nedene gerek yoktur, siz hep başkaları tarafından ezilin yeter, avunacak bir şey ararken kendinizi orada bulacaksınız.
bu dünyada kaybettiğim sevdiklerimi, yolun yarısında ayrıldığım güzel insanları başka bir yerde yeniden bulma ümidi. bu bile bana yeter. onları sonsuz karanlığa ve yokluğa uğurladığıma inanmaktansa, uzaklardan bir yerlerde beni beklediklerine inanmak daha iyidir. belki de sadece bu sebeple kimilerinin inanmadığı yaratıcıya inanmaya devam edeceğim, ölene kadar.
eğer insanda akıl, zeka varsa zaten en basitinden evrene bakınca kusursuz yaratıldığını görür evrenin. daha hala büyüklüğü bilinemeyen evrenin bu kadar kusursuz bir şekili tesadüfen almadığını bilir. al sana bir inanma vesilesi daha.
sakalli hic bilmedigim birinin ruyama girip 3 gun sonra buyuk felaket olacak.korkma size birsey olmayacak. evinizde 3 kuran var ve herbirinin icine bir sakalimi koydum. demesiyle uyanmam bir oldu. daha cocuk sayilirim. inanmiyorum da boyle seylere. 3 gun sonra 99 depremi oldu. inanayim mi filan derken aklima kuran geldi. herhangi bir sayfasindan tutup actigimda sakali gordum ve dizlerim cozuldu. yigilip kaldim. ister inanin ister inanmayin. gercek olaydir.