allah ın inançsızlara sövmesi

 1. 1.
  hoşgörü dinimizde ne yazıkki var olan durumdur. müslümanlığımdan şüphe ettirmiştir. öncelikle kesin olan allah vardır. bize şah damarımız kadar yakındır.
  inançsızların oha falan olacağını durumdur. inandığımız kitap kuran-ı kerim'e bakarsak yalan söylediğimi anlayacaksınız.

  (bkz: araf 179)
  Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık(140) (hazırladık.) Kalbleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. işte bunlar gafil olanlardır.

  furkan suresi 44. ayet;
  Yoksa sen onlardan çoğunun söz dinlediğini, yahut aklını çalıştırdığını mı sanıyorsun?Doğrusu onlar yolu şaşırmada davarlar gibi, hatta daha da şaşkındırlar.

  tevbe suresi 28. ayet;
  Ey iman edenler! Müşrikler bir pisliktirler. Artık bu yıldan sonra Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar. Eğer yoksulluktan korkarsanız Allah sizi dilediğinde lütuf ve ihsanıyla zenginleştirecektir. Allah gerçekten alîmdir, hakîmdir.

  bakara suresi 65. ayet;
  Andolsun, sizden cumartesi (günü) yasağı çiğneyenleri elbette biliyorsunuz. işte Biz, onlara: "Aşağılık maymunlar olun" dedik.

  maide suresi 60. ayet;
  de ki: "allah katında cezası bundan daha kötü olanları size haber vereyim mi? onlar, allah'ın lanetlediği ve gazabına uğrattığı, içlerinden maymunlar ve domuzlar çıkardığı kimseler ile şeytanlara tapan kimselerdir. işte bunların yeri daha kötüdür ve onlar doğru yoldan daha çok sapmışlardır."

  cuma suresi 5. ayet;
  Kendilerine Tevrat yükletilip de sonra onu taşımayanların durumu, kitaplar taşıyan eşeğin durumu gibidir. Allah'ın âyetlerini yalanlayanların durumu ne kötüdür. Allah zalim toplumu doğru yola iletmez.

  bakara suresi 171. ayet;
  O kafirlerin durumu, sadece bir çağırma ve bağırmadan başkasını duymaz bir kulakla haykıranın durumuna benzer. Sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler, akıl da etmezler.

  allah'u teala inançsızlar için çok doğru laf etmiş ama kendisi biz müslümanlar için indirdiği ayetlerde inançsızlara bu tür ayetlerde bulunmuştur.

  fakat lütfen biz dinimiz gereğince inançsız insanlara sövmeyelim.
  enam suresi 108. ayet;
  Allah'tan başkasına tapanlara sövmeyin; sonra onlar da bilmeyerek Allah'a söverler."
  #6001925 :)
 2. 2.
  diğer inançsızların allaha söverek günaha girmemesi için düşünülmüştür. biz sövmeyiz o söver. lâkin biz söversek onlar da allahımıza söver. kötü olur onlar için.
  #6002147 :)
 3. 3.
  günaha girer.
  #6002168 :)
 4. 4.
  kendi yarattığı kullara, kendini görmedikleri için inanmıyorlar diye söven bir allah, ve bu allaha tapan insanlar. anlamak güçtür...
  #6814256 :)
 5. 5.
  tüm kudretin elinde olduğu bir varlığın bir olgunun yarattığı bir şeye kötü davranması gibi mantıksız kelimelerle dolu cümleler kurmak ne kadar mantıklı bilmem. Allah (c.c) insanlardan imansızları yaratmayıp dünyada herkes müslüman olsaydı bizim meleklerden pek bir farkımız kalmazdı. kuran-ı kerimde geçen tüm ayetler insanların ibret alması içindir imansız bir insanın yolun sonunda neler ile karşılacağının anlatılmasıdır. yani gittiğin yolun sonunda ne olduğunu bilerek gitmektir bunun nesi kötü ?
  #6814345 :)
 6. 6.
  (bkz: allah a dava açmak)
  #6814371 :)
 7. 7.
  allah'ın koskoca allah'a yakışmayan bir hareketidir.
  #7079277 :)
 8. 8.
  (bkz: anlam karmaşası yaşamak)
  (bkz: Güvercinle fare)
  http://www.ahmedhulusi.org/yazi/kuraniokumak.htm
  #7079369 :)
 9. 9.
  allah sövmez.
  zaten insana can veren allah'tır. onu var eden nimetlerle donatan kendisidir. en inançsız kişiye bile yaşamının son anına kadar imkan vermektedir, onu nimetlendirmektedir.

  yukarıda bahsi geçen ayetler, onun yaratılışındaki delilleri görmeyen, müslümanlara zulm eden, dine karşı savaş veren kişiler hakkında allah'ın verdiği örneklerdir.

  sövmekle alakası yoktur.
  #7079461 :)
 10. 10.
  açıkça kuranda yazarlar. tebbet suresinde ebu leheb'e elleri kurusun, velid bin muğire'ye de aşağılık, zenim, kahrolası, müşriklere pislik demiştir.
  #34924739 :)