bugün

kahvaltı etmeden viski aradığını anladığın andır. opsiyonel olarak kustuktan sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ettiğin andır.
alkol almadan sevgiliye siktir git diyememek mesela. içince kendin olabiliyorsan, duygularını ancak bu şekilde gerçek olarak ifade edebiliyorsan alkolik olmalısın da zaten dimi sözlük.
kaçış yok dediğin andır, sözlüğe girip bu başlığı açasın gelen andır. benim başıma da gelen andır.
kafanı duvarlara tekrar tekrar vurmak istediğin andır.. duvarın başındaki ağrıyı almadığını gördüğün ve iğrenç bir şekilde kustuğun halde bunların hiçbirini yaşamıyormuşçasına gidip yine arsızca sizi köle gibi bağlayan o kadehe sarılıp kafana diktiğin andır... aç karnına aklına ilk gelenin tek bir şey olduğu andır.. çoktur bu anlar.
ananın örekesini gördüğün andır. şimdi bir ömür sıçmaya devam edebilirsin.
hayırlı olsun anıdır.
o rutin baş ağrısı yok mu o baş ağırısı kolayca anlamanıza yardımcı oluyor .
anlamak, kabullenmek zordur. tek kaçışın olan alkolün esiri olduğunu bilmek tüm kalelerinin yıkılması demektir. en sevdiğin, kendini en iyi hissettiğin halinin seni öldürmesidir. celiskidir bastan ayağı o an. her şeyi unutturdugunu sandığın alkol, tasları birer birer diziyordur en unutulmazindan ve içten ice meydan okuyordur bırak beni 'yiyorsa' diye.
rakı olmadan balık, bira olmadan patates kızartması yiyemediğin andır. efkarlandıran, alıp uzaklara götüren şarkıları alkol almadan dinleyemediğini anladığın andır.
sevgiline "(al kol)larına beni" derken aklına alkolün gelmesi durumudur.*
Boğazın kurumuştur, alkolle ıslatırsın.. *
alkolün işine değil de işinin alkole engel olduğunu düşünmeye başladığın an.
Abi böyle daha gündüzden bu gece içecem ben yaaa dağıtıcam dediğin, aynı anda böyle kollardan başlayan kan çekilmesi olayıyla vuku bulan olaydır..Biz adi alkolik değiliz sevim..
içki içmeden geçmezse lanet susamışlık hissiniz, baş ağrısı çekiyorsanız içmediğiniz zaman anlarsınız.

(bkz: nasıl alkolik oldum ders 1)
Tekel bayici abinin para eksik çıkınca sıkıntı yok yarın akşam verirsin dediği anda anladım her gün içtiğimi. Bi duraksama oldu napıyorum lan ben dedim ama çok uzun sürmedi sonra yine içmeye devam ettim. Umarım bir gün bırakırım.
Abi herkesin acıdan uzaklaşmak için aldığı bir uyuşturucu var. Bazıları için din, bazıları için şöhret, ilgi, saygı. Bazıları için ise alkol, çay, beyaz.
Cuma gununu iple cekmen. Bazi cumartesi kahvaltilarini birayla yapman. Her dolabi actiginda viski sisesiyle goz goze gelip dolabi geri kapatman.
(bkz: alkolik oldum)
elindeki şişeye bakıp "Ulan madde bağımlılığı geçirdim, onu kendi başıma, hiç yardım almadan bıraktım, ama bunu bırakamıyorum, bırakmak da istemiyorum" dedikten sonra büyük bir yudum almak.