bugün

Alkol gibi kötülüklerin anası olan maddeyi satan birine destek olmaktır. Evet.
diyanet'in gerçek müslüman alkol satılan yerden alısveriş yapmaz açıklamasının ardından düşündüren sorudur. ama evet ben alkol satılan yerden alışveriş yaparım, bi iki bira alır çıkarım çünkü.
Bir soru.

Alkolden alınan vergilerden gelen maaşın durumu nedir hocam?
aslında en güzeli eczanelere de vereceksin tüketilen alkol satış ruhsatı, görücez o zaman gerçek müslümanlarla bunun şovunu yapanları.
alkolü nereden alıcaz diye düşündüren sorudur.
" diyanet doğruları mı gösteriyormuş ki " dedirtir.
alköl satılmayan tükanın önünden bile geçmiyorum lan..

ahshafgaa soruya gel..
alkol almak için evet.
Bir soru, en sinir bozucu olanından.

Yaparım, hem de tillahına kadar!
Domuz eti satan yerden de, kurbağa bacağı, salyangoz satan yerden de yaparım.
Zira, insanları ötekileştirmeden, her insana ve inanca hizmet veren profesyonel işletmelere ve zihniyetlere bayılırım.
Uygar olmak budur!
Diyanetin Migros ve Carrefoure'a karşı açık tutumudur. Ancak o diyanet kendi maaşlarının ağır sigara, alkol ve petrol vergilerinden geldiğini iyi bilsin. Bir de ben bu firmaların sahibi olsam, hemen tazminat davasını açarım. Açıkça kanunlara aykırı söylem var. Makam sahibi konuştuklarıyla makamı bağlar. Sokakta ki adam bunu söyler, sözlükteki sıradan bir yazar bunu yazar düşünce özgürlüğüdür...

Alkol haram islam dininde o zaman sen diyanet işleri başkanı olarak alkol üretimi ve satışını yasaklayan fetva yayınla. Fetfasını çıkaramıyorsan susup oturacaksın.
bu ülke ne çektiyse ayıklardan çekti zaten. alkol satılmayan yerden alışveriş yapmıyorum ulan. migrosu tercih ederim her daim.
Peki ya diyanetin, alkol ve tutun urunlerinden alinan fahis vergiler uzerinden gecindiginden haberi var mi ?
diyanetin amacı alkol satan market bırakmayarak içki içenlere toplum baskısı uygulamak.
maaşları, mersedesleri, devletin parasıyla yasadışı olarak yaşadıkları lüks hayatları içki içenlerin ödediği vergilerle sağlanıyor bir de.
kendisini besleyen sahibinin elini ısıran çomar misali.
bunu duyduktan sonra bilhassa yaparım. islamı sizden öğrenecek değiliz.
zaten çok değil 3-5 sene sonra bunlar hala başımızda olursa tekel bayiliği gibi bir meslek grubu kalmayacak, bu zamlar kasıtlı olarak yapılıyor, yoksa bir iktisatçı arkadaşım anlatmıştı aldıkları vergilerde çok artış yok çünkü millet evde alkol yapmaya başladığı için otomatikman mükellef sayısı düşüyor ama vergileri her yıl arttırdıkları için hiç birşey değişmiyor aslında aynı vergiyi alıyorlar.
yakında evde alkol üretenlerede müdahale eder onlara da saçma sapan vergiler getirirler, şunu hep söyledim yine söylüyorum bir yerde islam varsa orada farklı düşüncelerin,hayat tarzlarının barınmasına izin vermez, fırsatını buldu mu yasaklamaya başlar.
Evet..

Alkol almak zorundayım..

Manavda satılmıyor..

Alkol satılmayan yerden alış veriş yapmam.
saat 10’dan sonra ise çalışanı, tezgahtarı “ulan alkol istemesin de tatsızlık çıkmasın” diye hafif bir gerendir.
madem ülkeye giriyor bu alkoller, ben neden o marketlerden alışveriş yapamıyorum? Bence ufak bir mantık hatasına yakalanmışız
Diyanet din işlerini bırakmış belli ki.

Yazık ülkeme.
Alkol satılmayan yerden alkol alabilen varsa zaten önünde saygıyla eğiliyorum.
Herkes 101 ve şoka mı gitsin.
Evet ben alkol satılan yerden alişveriş kesinlikle yapmam.Sonucta Allah'ın haram ettiği bir içeceği satma tercihine karşılık bende herhangibir ürünü o marketten almama tercihinde bulunuyorum . Bazı sığ fikirli bağnaz arkadaşlar olayları çarpıtarak enteresan yerlere taşımışlar .
hem günah hemde dinen caiz değildir. net..
Alışverişin kralını yaparım ama alkol hariç.
Ne olmuş.
alkol satmayan yerden asla alis veris yapmam.