bugün

boyununun üzerinde zonklayan bir gülle ile uyanıp bir daha içmemeye yemin etmektir.
içenide, satanıda, icat edeni de. kötüyüm sözlük, anlayış bekliyorum.

(bkz: Aşırı alkol tüketimi hafızayı zayıflatıyor)
(bkz: Alkol meme ve akciğer kanserine neden oluyor)
(bkz: Alkol beynin kontrol mekanizmasını çökertiyor)
kaltıktan hemen sonra kendine gelmek için duş alınması muhtemel sabah.
iğrenç bişeydir. hangover olarak adlandırılıyor sanırım. gece özellikle bir kaç içkiyi karıştırdıysanız, ertesi gün yataktan kalkamayabilirsiniz. feci bir baş ağrısı ve onu takip eden mide bulantısı baş gösterir bünyede. birşeyler yiyeyim belki geçer dersiniz, yediğiniz iki lokma şeyi de anında çıkartırsınız. ağrı kesici alıp, uyumaya çalışıp, geçmesini beklemekten başka yapacak bir şey yoktur.
insan berbat hisseder kenidini ama herşeyin bir çaresi olduğu gibi bu sorunun da bir çaresi vardır. sadece ve sadece bir bira içmek. gariptir ama hakikaten çivi çiviyi söker sözünün kanıtıdır.
eğer hatun kişilerle sabahlanmışsa , sabahın gidişatı doğaçlama olur genelde mutsuz sonla biter eğer gece er kişilerle sabaha ermişse herkes 'ben ne yapmışım lan' nidalarıyla sağa sola bakar , telefonunu karıştırır , en tadı çıkarılası anlardır.
yatmadan önce içilecek bir bardak şekerli suyla gayet sakin-sağlıklı uyanabileceğiniz sabahtır. ( alkolden önce bir bardak süt yahut bir çay kaşığı zeytinyağı içilmişse hele bebek gibi kalkılır. )
çok enteresan bir sabahtır. eğer üç-beş kişi içtiysen, sabah herkes birbirine yakın saatlerde uyanır. genelde o sabah çok muhabbet olmaz. herkes dünden kalan dağınıklığı toparlar. ne kadar dağınık olursa olsun, çok ilginç bir biçimde o dağınıklı beş dakika içinde yok olur. evde geceki gürültünün aksine büyük bir sessizlik vardır. genelde bomboş diye sıfatladığınız biri varsa, olum gidip bi votka daha alayım içelim mi lan, der mesela. o halen sarhoştur, ona bulaşmamak gerekir. midede hafif bir ağrı, kahvaltı yapmama isteği, güne başlamaya üşenme, içtiğine pişman olma, hatta kimi insanlar için dini açıdan düşünüp bir daha alkol almamayı düşünme... vs.

ilginç bir şey gözlemediğimi sanıyorum ki alkol alınan gecenin sabahında, insanlar kendi karakterlerini çok belli ederler. ciddi bi adamsa, o sabah özellikle çok ciddidir. sululuk yapan biriyse, o sabah sululuğu iyice abartır. karakterler o sabah çok ilginç bir biçimde yansır.

eğer içen grup, evden çıktıklarında halen beraberlerse ve yolda bir tanıdık görürlerse, hepsi hararetli hararetli içtikleri geceyi anlatır. lan ne konuşmuktuk, ne saçmalamışız ha, sen şöyle yaptın, ben öyle yapmadım onu sen yaptım, tvyi açan kimdi lan gibisinden tam olarak ne olduğu hatırlanmayan muhabbetler akla gelmeye başlar.

velhasıl-ı kelam, çok enteresan bir sabahtır, alkol alınan gecenin sabahı. eğer ki içen gruptan ayrılıp, tek başınıza kalıyorsanız, nedeni bilmeyen bir hüzün çöker üzerinize ya da tam zıttı olur. farklı bir mutluluk vardır.

neyse, uzattım sözlük. huknç. *

dn: votka, viski ve ne gerek varsa birayı karıştırıp o sabah ne olduğunu merak eden varsa bana mesaj atsın. * *
limonlu sodaya muhtaç kalınan zamandır kendileri.
bir daha içmeyeceginize dair kendinize sözler verdiginiz sabahtır.tabi o sözler başınızdaki agrı ve kalbinizdeki pişmanlıktan kaynaklanan ve tutulmamak için verilmiş sözlerdir.
(bkz: nerdeyim ben)
dün gece içtiğiniz hödö den bir duble içmekle mal gibi bakan bünyeye enerji depolayarak güne devam edebilirsiniz. yalnız bol bol naneli sakız falan çiğnemeniz tavsiye olunur.
kendine gelinmesi için ayran-soda içilen sabah.
bir arkadaşımın nefis yorumu, sanki midemi biri kesmiş parça parça yapmış böyle hissediyorumdu.
ama mideniz sanki yerinden çıkmış gibidir. yoktur onun tarifi. başınız ağrıdan çatlar. su bile içemezsiniz.
tam da bu sabahtır. elde sedergineler ile dolaşır insan sürekli bi böğürtü halinde ve o özlü sözleri söyler; o son kadehe içmeyecektim hacut.
sabahın yedisinde her zamankinden daha dinç bir şekilde kalkarsınız. ağzınızda iğrenç bir tat olacaktır. efes pilsen içtiyseniz bu tat daha da artar. ağzınız diliniz kurur su içersiniz. dün gece ne içtiğinizi ne yaptığınızı hatırlamaya çalışırsınız. puzzle gibi yani. bir daha bu kadar içmeyeceğim dersiniz hayatınıza devam edersiniz.
filmlerde genelde baş ağrılı-huysuz bir sabah olarak yansıtılır.
sen kimsin lan
ben abbas
abbas abi akşam bi şey olmadı dimi?
tam olarak şu andır. bu sabahtır. kafa yerine acı vermesi için makine konulmuş gibi zonklar.
Sabah demek de zordur. Çünkü öğlende kalmışınızdır. Neyse efendim ama kafanın içinde ağaçkakan olduğunu düşündüren sabahtır.
hamallığın tavan yaptığı andır. *
akşamdan kalmalığın son raddesinde yani tam bahsedilen bu sabahta kafada olanların aslında gerçekte neleri önemsediğinizi belirleyebileceği nadir anlardandır. tabi ağız ile içildiyse.
önce 0.5 lt su. bir 20 dk sonra da soguk bir bira bu ağrıyı giderecektir.

(bkz: çivi çiviyi söker)
(bkz: sarhoştum hatırlamıyorum)
tahin yenerek rahatlatılabilen sabahtır. yoksa tövbe edersiniz içkiye. pistir.
alınan alkolün miktarına ve o gün ne yapmanız gerektiğine bağlı olarak değişen sabahlardır bunlar.

kararında içilindiyse mesela, her sabah gibi kalkılır derse ya da işe gidilir, yoksa, tatil günüyse kahvaltı edilir tembellik yapılır burda sorun yok.

alınan alkol fazla ve yatmadan önce bunun farkına varılmışsa yatmadan önce bir bardak suya limon sıkıp yatmak iyi gelir. bi bardak suya limonu sıkıyosun, içmene bile gerek yok yani o kadar etkili. şaka tabi iç gene. sabah kalkıldığında başağrısı mide bulantısı varsa kızarmış ekmekli peynirli bir kahvaltı üstüne bol su içmek, işe okula gidildiğinde sade türk kahvesi üzerine yine limonlu soda içmek etkileri azaltmaya yardımcı olur.ama en güzeli bunlarla uğraşmamak tabi, gece ne içtiysen aynısından bi tane daha içersin pırıl pırıl olursun. çivi çiviyi söker aga mecbur; nabıcan.

elbette kararında tüketmek en mantıklısı. karaciğeri de cüzdanı da üzmmeye gerek yok zira. dırink responsibli hatta. hadi selametle.
güncel Önemli Başlıklar