bugün

Ali Ayşeyi seviyor parçası içine işliyor adamın.
Buyrun: http://www.youtube.com/watch?v=aplAdFlgwXY

(bkz: Ali ayşeyi seviyor)
siyasi fikrini şimdi öğrendiğim ama ne olursa olsun dinlemekten vazgeçmeyeceğim sanatçı. ali ayşeyi seviyor şarkısını herkesin dinlemesini isterim.
(bkz: ali kınık türkiye nin değeri bilinmemiş cevheridir)
ülkücü bir şarkıcı. ali ayşe'yi seviyor şarkısı oldukça güzeldir.
ah be ali! sen beniim her gün damarıma baskmak zorunda mısın?

http://www.youtube.com/watch?v=5WXNuq4Yaug
ilk defa lise yillarinda ali ayse'yi seviyor sarkisiyla tanistigim*, daha sonra baska hicbir sarkisini dinlemedigim*, o zamanlar liselerde cok popüler olan sarkici.
sarı gelin şarkısını rapci ergen kardeşime beat yaptığım sanatçı.
be adam..

bu sözleri nasıl yazdın nasıl besteledin hangi yürek bunları yazabilecek kadar büyük olabilir. her bir türkü de buram buram aşk buram buram sevda buram buram yiğitlik kokmaz ki. her türkünde insanı alıp taaa bilmem nerelere götürülmez ki.

kocaman yüreğinle içimizi ısıtıyorsun.

''boynumuz yiğit boynudur bükerse yalnızca sevda büker''
çocuklar bile biliyor, ali ayşeyi seviyor sözleri ile içten ve masumane bir parçası ile beni benden alan, ülküdaşım, protest sanatçı. büyüktür kendisi.
"bildiğin gibi değil" adlı parçası yürek burkan sanatçı, fikir adamı.

ben bu hayata asiydim,
böyle değildim.
bir yıldız kaydı ömrümden, ben dilemedim.
işte, herşeye sırtımı dönüp koşuyorum
sarı güller kahrolsun,
ıslak gözler, beyaz mendil kahrolsun
kahrolsun bu kaldırım, bu nezaket, mutluluk dilekleri
canım yanıyor canım,
bildiğin gibi değil...'
bir yerde okumuştum hatırlamıyorum,sanırım kendisine en uygun tanım buydu:
"solcu olsaydı efsane olurdu"
hani derdik hayat yalan
ölüm bize oyuncaktı
dünyada tek kalsak bile asla yılmak olmayacaktı.
Biz ne günler gördük reis
ne kavgalar verdik reis
gelen vurdu yıkılmadık
buda geçer ey koca reis.
kendisini bizzati tanıdığım ve tanımaktan onur duyduğum sanatçı ağabeyim.

bildiğin gibi değil ali ağabey...
ali ayşeyi seviyor.
sesi buğulu gelir ama bi kadar da hoş gelir kulağa

Varsın olmasın sonumuz
Menekşemiz kurusun
Şu üç günlük dünyada
Koy namımız yürüsün

Çocuklar bile biliyor
Ali Ayşe'yi seviyor.
ülkücü camianın önemli sanatçılarından biri... sesi detone olsada dinletir kendisini. ama şüphesiz ki daha iyi sanatçılar çıkarabilmiştir ülkücü camia.

(bkz: ahmet safak)
Adamın hasıdır.Davamızın ve gönlümüzün sesidir.
Dinlenilesi sanatçıdır.
ankarada ki bir konserine gitme şerefine de nail olduğum ülkücü hareketin en iyi seslerinden biridir.güzel ülkemiz artık ''bildiğin gibi değil'' reis.
deşer de geçer!

http://www.youtube.com/watch?v=VC-IIbqXURk

ek: ülkücü kafasıyla dinlemeyin sözlere, sese odaklanın. *
hakettiği değeri henüz göremeyen şarkıcı. Gerçi umrunda mıdır? Sanmıyorum. Buna rağmen kendisini taparcasına seven bir kesim de var. Şarkılarına diyecek laf yok zaten. Ali ayşe'yi seviyor, bildiğin gibi değil, son şarkıyı çal kemancı, koca reis... Her bir şarkısı bir başka güzel. Yolu bahtı açık olsun.
ayse diye bir sevgilisi olmayan ama varmis gibi empoze ettirilip bunda da basarili olan milliyetci sanatcimiz, cok beyfendi olup cok da mutevazidir kendisi.

not: tanismadim la sizi kandiriyorum, genelde sanatcilar oyle oluyor ya ordan yola ciktim.
Gerçekten iyi adamdır, iyi sanatçıdır. Sadece şarkıları, türküleri değil şiirleride harika olan davamızın, yüreğimizin muhteşem sesidir. Üç kez konserine gittim hepsinde muhabbet etme, teşekkür etme fırsatı bulduğum, büyük sanatçı. Yeni albümü nisan ya da mayıs ayında çıkacak inşallah. O sazıyla biz onunla dünyaya meydan okuyoruz.
bozkurtların gür sesidir.alayına isyan şarkısı mutlaka dinlenmelidir.
bir kaç şarkısını beğenerek dinlediğim, efendi kişiliğe sahip sanatçı. siyasi görüşü ile sanatını karıştırmayacak kadar profesyonel bir sanatçıdır. mesela bir ali ayşe'yi seviyor, bir son şarkıyı çal kemancı, bir hadi unutsun hadi isimli eserleri herkes tarafından sevilen eserlerdir. sonuç olarak ;o iyi bir sanat adamıdır.
güncel Önemli Başlıklar