bugün

(d. 1958, Adana) Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. Sanat hayatına, Adana'da amatör tiyatro topluluklarında çalışarak başlayan Ali Gül, Tiyatro Bölümü mezunudur. Ankara Birlik Tiyatrosu ve Ankara Sanat Tiyatrosu gibi özel topluluklarda çalıştı. Uzun yıllar AST kadrosunda bir çok oyunda çeşitli roller üstlendi. Tiyatro oyunculuğunun yanısıra, kamera karşısına geçerek çeşitli sinema ve dizi filmlerde de rol aldı. Çasod üyesi olan sanatçı, yoğun şekilde seslendirme çalışmaları da yaptı.*
krayip korsanlarında kaptan barbossa yı seslendirmiştir.
yılmaz erdoğanın seslendirdiği mevlana'nın etme şiirinin başında kısa bi dörtlük okur.
dublaj sanatçısı.
Genelde "Siyahi" aktörleri seslendiren usta sanatçı.
hayır kararını temellendiren videosu ile akp rejimini kızdıran ve bu yüzden az önce önce tutuklanan 21 yaşındaki üniversite öğrencisidir.

http://t24.com.tr/video/h...vci-tutuklama-istedi,6165

bakın şu an diyarbakır'da pkklı piçler şingir şingir oynuyor, birine bile müdahale yok. bu çocuk uygar bir insan gibi fikrini açıkladığı için tutuklanıyor.

biz böyle bir idareye hayır demeyeceğiz de ne diyeceğiz ?
Adam gibi adam insan gibi insan bilinçli genç bir vatandaşımız.

Emeğine, aklına Sağlık.

Çektiği Hayır videosunda hakaret, gercek dışı içerik ve ya suç unsuru olabilecek detay yer almıyor.
Anlasılan Sadece anayasa teklifindeki bir kaç noktayı çok güzel açıkladığı için sussun diye ona ve o onun nezdinde hepimize gözdağı veriliyor.
tutuklanmasının vicdanen kabul edilebilecek hicbir dayanağı yok.
Yarın öbür gün hepimizi susturamasınlar diye hayır.
tam adı muhammed ali gül olan, adına kurban olduğum canım kardeşim.

akp rejiminin atadığı, ve referandumdan evet çıkarsa türk adalet sistemine benzerlerini dolduracağı hakimler tarafından tutuklanmıştır.

sadece hayır dediği için bunları yaşıyor.

senin için hayır diyeceğiz ya muhammed ali !

pkklılar meydanlarda havlarken senin içeri girmene hayır diyeceğiz !
Yalan propagandanız neticeye varamadan patlamıştır birdahaki sefere artık arkadaşın deyimiyle hayırlı işler.
Videonun sonunda zaten bu video tutarsa tutuklanırız diyordu çocuk. Geleceği gördü.
Enteresan bir şekilde hala video sebebiyle tutuklandığını düşünenler var arada tutukluk yapıyor sanırım kendilerine gelirler.
kendisi felix değil arkadaşlar.

laf anlamayan malum parti militanları götten şoplanmış bir tweet atmadan şöyle açıklayacağım.

1) felix jirjinski hesabı darbe girişimi esnasında(taa 7 ay önce) akp'nin bu olaydan galip çıkması halinde çok katı bir yönetime evrileceğini söylemiş.

2) muhammed ali gül adlı gencimiz hayır kararını temellendiren videosuyla yasal haklarını kullanıyor.

3) felix'in 7 ay önce yazdıklarını, hayır videosu ortalığı kasıp kavurduktan sonra muhammed'in boynuna asıyorlar.

ya güzel kardeşim... işinize gelince twitter'dan terör örgütü propagandası yapanı iki haftada buluyorsunuz. bu felix'i 7 ay boyunca nasıl bulamadınız ? al ben de kamber de souza'yım o zaman.

madem felix dediğimiz kişinin muhammed'in ta kendisi olduğunu şıp diye bulabildiniz, niye video patladıktan sonra harekete geçtiniz ? hiç dikkat çekici gelmiyor mu size zamanlama ?

siz yaptıklarınızdan, bildiklerinizden emin değilsiniz ki...
Niye şimdi tutuklanıyor diye sitem edenler var zamanlama önemli tabi burda hata devletin arkadaşı tutuklamakta geç kalmış çünkü.
Tam şu anda hayırcıların batırdığının resmi olan başlıktır ve inatla yalanı sürdürme peşindeler bende inatla bırakmıyorum görün bunları yeri gelince milleti mağduru oynamakla suçlayanlar oyunun kralını nasıl yapıyor görün.
"aferin lan... beğendim" gibi uyduruk bir kanıtla felix jirjinski olduğu savlanan türk genci.

madem feliks değilmiş, tebrikleri niye alıyormuş...

bitanem, kurban olduğum kardeşim, bak son kez anlatıyorum. madem bu adam feliks'in kendisi; iki sene önce ifşa edilen feliks'i polise küfrettiğinde niye mahkemeye vermediniz ? türk polisine küfredildiğini görüp susmuş iseniz, sizin de hoşunuza gitmiş o zaman ?

bu dolulukta iddiaya bu dolulukta savunma yapabiliyorum dikkat ettiyseniz.

çocuğa ısrarla sen feliks'sin diyorlar. o da ben değilim, ben müslümanım diyor. ama dikkat edin, bütün bunlar çocuk hayır videosu çektikten sonra oluyor ne hikmetse. hayır demesiyle alakası yokmuş lol.
bilişim şubeden network pairing raporu bile gelmeden tutuklanmış.

eskiden dava açılırken şifa niyetine olsun diye polis fezlekesi gelirdi mahkemeye. maaşallah yeni türkiye buna bile ihtiyaç duymuyor.
ali, guzel bir vidyo hazırlamış, sunmuş.

keyifle seyrettim tekrar.

geçenlerde halk teve'de seyrediyordum. araya kemal'in konuşması girdi, pat dye kesimişlerdii.

ali vesilesi ile ortamda göt kafalı yancıları da tekrardan görme tanıma şansımız oluyor.

Ali'nin sosyal medyada bilmenne adı ile bilmemne diye twitt attığı iddia ediliyormış.
seninde itin götün de zıplayan sıradan bir boklu bir pire olduğun iddia ediliyor. ne yapacağız.

ne güzel işi, birini içeri aldıklarında bu iddia ediliyorcu yancı borazanlar götlerinin öttürmeye başlıyorlar.

bir de atatürk'e minin beyni ile diktatör demeye çalışan bir it gördüm.
lan çıngıraklı hayırsız ördek. senden gelecek hayır eksik olsun. sen eksik ol. hayır cephesi seninb gibi tiplerle kirlenmesin.

taktik açık ve net. sosyal medyada eleştiri yapanların üstüne çök. sonra yancı ve bokcu tayfa ile uzerine çullan.
hep ırkçı hollanda ve nazi artığı almanyanın işleri bunlar.
felix jirjinski hesabının sahibi olmasının tek bir dayanağı var: federasyoncu bok böceklerinin öyle iddia ediyor olması...

türk çocuklarına böyle saldırıyorlar işte. sen şusun, şöylesin, şunu ettin, şöyle çaktın... ee niye ? çünkü bu bok böcekleri öyle diyor.

referandumda türkler bu yazgıya hayır diyecekler !
15 temmuz gecesi yazdıkları için tutuklandıysa, 8 aydır tam olarak neyi bekliyordunuz?
akp rejiminin kalemşörlerinden ersoy dede'ye göre fetö tarafından tutuklanmışmış.
~~
Tek garip olan şu.. Adama ait olduğu saptanan hesaptan yazılanların en yenisi 6 ay önceye ait.. Ama adam tam da “hayır” videosu çektikten sonra tutuklanmış.. Biraz yukarıdan bakarsanız resmin büyüğünü göreceksiniz..

Yerinde bile olsa.. “Acaba o video çekilmeden önce bu kişinin kim olduğunu saptanamaz mıydı?” diye sormak geliyor insanın içinden.. Hele de şortlu kıza tekme atan saldırganı ilk celsede serbest bırakan hakimin FETÖ’cü çıktığı düşünülünce..
~~
durmayacağız.

şeyh sait'e fatiha okuyanlar sokaklarda rahatça gezerken muhammed ali'yi size yedirmeyeceğiz !
tutuklanması reddit'te aldığı 19.500'lük bir hitle yabancı sosyal medyada yer bulmuştur.

https://www.reddit.com/r/...ent_in_jail_after_his_no/
V For Vendetta filminin ana karakterini seslendiren kişidir.
Spartacus dizisinde Batiatus'u seslendiren kişidir.
Flash televizyonundaki sururi adlı filmde bizim meşhur sarı reis Cahit Kaşıkçıları seslendirmiştir.