bugün

Sacha Baron Cohen in başrolde olduğu 2002 yapımı komedi filmi. güzeldir, izlenmelidir, izlemeyen kınanmalıdır.
her izleyişimde karnımda ağrılar bırakan fırlamalık ötesi bir film. türkçe seslendirmede ki 'ben bir bızırım' kısmı yarılmaya sebebiyet verebilir.
ali g kabineye bakan gibi bir şey olarak girmiştir. ingiltere'de var "bakan gibi bir şey" titri de şimdi hatırlayamadım tam adını.

a: ali g
hükümet üyesi 1/2: h1/2

a: bu ülkedeki en önemli eksiklik ne?
h1: okul?
h2: hastane?
a: hayır! yeteri kadar formda kadın yok.

hükümet kararı: göçmenlik kanunu "güzel kadınlar ülkeye girebilir" olarak değiştirilir.
gerçekten izleyenlerin hiçbirini pişman görmediğim en çok güldüğüm filmlerden biri.nokta esprileri vardır.
(bkz: ayrıntılı plan)
(bkz: güven testi)
başlangıcındaki rüya ve köpek tarafından uyandırılma sahnesi ile yarılmaya başlayıp, sonuna kadar gülmeye devam edeceğiniz bir film.
başbakan odasındaki kırmızı düğmeyi ali g ye gösterirken.

b-kırmızı düğmeye dokunmamla bütün dünya yok olabilir.
a-bunu söylemeniz çok tuhaf çünkü(o sırada düğmenin üzerine düşer gibi yapar.
b-burdan uzak dur
a-sadece bir yeri havaya uçursak
b-elbette hayır
a-galler gibi işe yaramaz bir yerde olabilir
b-aliii!!!!
a-galler başbakanı annen için fahişe demiş ama
b-galler başbakanı benim zaten
a-o halde annen hakkında böyle şeyler söyleme
komediden çok ali g'nin sululuklarını anlatan film. pek de beğenilecek bir yanı yok açıkçası.
güldüğüm ender yabancı komedi filmleri. he evet amerika'da yaşasam bana da komik gelecek filmler var. *
bu bölümden sonrası sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif;
yabancı komedi filmlerine gülmeyip, dizilerine bayılıyorum niye acaba?
yarım yarım yarılmama sebep olmuş harika film.
Komedi filmi. Bazı sahnelere Aldırılmadan izlenildimi güzel gidiyor.
en komik sahnesi ali g'nin parlamentoda yaşadıklarıdır. özellikle de "zenci olduğum için böyle yapıyorsunuz di mi?" demesi sert güldürür.
Rivayete göre penisi fil hortumu kadarmış.
Replikleri akla geldikçe gulümsetir.

Siz lezbiyenleri çok iyi anlıyorum repliği mesela.
görsel