18 nisan 2014, cuma
2078 başlık

algı yönetimi

 1. 33
  duygu, güdü ve muhakemelerini etkilemek amacıyla, izleyicilere, seçili enformasyonu ve sinyalleri taşıyan ya da inkar eden faaliyet.
  tanım halkla ilişkiler açısından önem arz etmektedir. anlatmak istediğim kısmı ise; öncelikle abd'nin sonrada avrupa devletlerinin yöntem olarak algı yönlendirmesini uzak ara iyi yönetmesiyle ilgilidir. başkanın adamları filminde bunu çok iyi anlatırlar ve kitlelerin ak dediğine kara dedirtmeyi becerebilme yeteneğine sahip olduklarını gösterirler.
  #5046373
 2. 22
  çok güncel kavramlardandır. bir dolu tanımı yapılmaktadır. en doğrusu " ben seni dövüyorum ama senin iyiliğin için dövüyorum" mantığının çağdaş kavramlarla dile getirilmesidir.

  döven:
  - heee seni dövüyorum ama sor hele niye dövüyorum.
  dövülen:
  - sormuyorum ulan. * * *
  #14354188
 3. 11
  post modern bir yönetişimin bir diğer parçası.

  kitleleşirken olumsuzladığınızı kitleleştirmemelisiniz ! HAKLI OLMAK YETMiYOR ?

  algı kitle süreç ehil güven istişare yönetişim tekrar sosyal medya gönüllülük yeniye adapte adanmışlık havuz ittihad politik zamanlama konumlandırma yol yöntem toplum manipülasyon dalgakıran uslup geri bildirim neden sonuç zemin inşa...

  yönetişim zor şey. zemin inşa operasyonel bir tekrar içinde seyretmeli. burda yeni olana adapte olmakta önemli. ehil olan kısma geçildiğinde bu kısım biraz can sıkıcı. örneğin sizi ehil olduğunuz için bir yere getirdiğinde sizden daha ehil olanı bulduğunda düşünmeden sizi o alandan almalı. alırken bunu kırmadan dökmeden yapmalı. tabi burda o alana konumlandıracağınız bireyler bu noktayı biliyor olmalı.

  merkezi tepeler olmalı. bu daha çok havuz gibi düşünülmeli. 12 çeşmeli bir merkez olarakta düşünülebilir bu havuz. besin kaynağı yani. yol & yöntem & yönlendirmenin veri bankası. sıradan ama etkisel.

  istişare ile yapılan çalışmaların geri bildirimlerine göre değişiklere açık olan durum değerlendirmeleri. organize edeceğiniz kitlenin uslubunu iyi analiz etmeniz gerekiyor. yani bu her şeyi kontrol etmek isteyenlerin en büyük artısı. toplumların sinir uçlarını biliyorlar. bu kısmı açmayacağım konu değil şu an. ona göre kelimeler seçeceksiniz. görsel alanı o bağlamda ilerleteceksiniz. gönüllülük ve adanmışlık burda kendine hissettirecektir.
  #21971481
 4. 00
  akp hükümetine eliyle yakın medya aracılığıyla yapılandır.

  savcı öz hakkında sayfa sayfa iftira belge yayınlıyorsun,
  ağaoğlu çıkıyor ben ödedim manasına gelen şeyler söylüyor,
  başbakan çıkıyor 22 kez yurtdışına çıktı açıklaması yapıyor.

  sonra savcı iddialar ispatlanırsa istifa ederim ispatlanamazsa iddia sahiplerinden aynı erdemli hareketi beklerim diyor.
  ne haberini yapıyorlar, ne de tamam kabul diyebiliyorlar.
  halbuki belge açıklayanlar o kadar eminse belgelerinin gerçek olduğundan savcının açıklamalarını manşetten vermeliydi.

  ama vatandaşın aklında şu kalıyor adam dubaide ağaoğlunun parasıyla lüks tatil yaptı milkaları bile yedi.
  hocaefendinin duasına amin demekten başka bir seçenek kalmıyor.
  o duayı bile algıları yöneterek beddua gibi lanse ettiniz ya...
  #22501496
 5. 00
  Eğitimin içindeki ajan, Sağlıklı beyin düşmanı.
  #23414534
 6. 00
  Yeni dünyanın en büyük silahı. Algıyı yönetmek insanı insanlığı yönetmektir.
  #23414647
algı yönetimi ile alakalı başlıklar