bugün

bu sene sık sık yapılacak karşılaştırma.

biri futbolcudur, adamdır. biri teknik direktör olamamıştır, adamdır derdim ama demiyeceğim şu bilgiyi öğrenene kadar;

görsel
alex takımını şampiyon yapmıştır. Aykut işe aziz'in verdiği kadroları sahaya sürmekten başka ne yaptı abura goyim?
aykut kocaman alex benim rekorumu geçmesin demiş olabilir mi?

edit : olamaz.
Alexin sikerek alacagı versus ikilemidir.
seyirciler alexten yana, başkan aykut kocamandan. böyle giderse kulüp karışır.
karşılaşmanın galibinin çarşamba akşamı belli olacağı mücadeledir.
ortada gittikçe büyüyen bir sorun var. iki fenomen inanılmaz bir mücadeleyle birbirlerine gücünü göstermeye çalışıyor. şimid bu ikili inanılmaz bi güç gösterisinde. bu durum aslında aykut'un hocalıkta genç olmasından kaynaklanıyor.otoritesini kabul ettiremediğini gösteriyor.

sonuç itibarı ile şampiyonlar ligine kalırsan kazanan kocaman adam aykut kocaman, elenirsek kralex de souza. hayırlısı ne diyelim.
(bkz: bir alex değil)
ismi geçen her iki kişiye de bir şey kaybettirmeyen mücadeledir. asıl kaybeden fenerbahçe taraftaları oluyor. şimdiden ikiye bölünmüşler. özellikle yaşça büyük fenerliler aykut kocaman konusunda ısrarlıyken, genç fenerliler ( grup olan değil ) alex'den yana.

zaten bu kadar zaman anlaşmaları mucizedir. sonuç ne olursa olsun fenerbahçe taraftarı kaybedecektir ki şimdiden düşünülmesi gereken budur.
aziz aykutun arkasındayım mesajı vermiştir.
alexin suyu inceden ısınmaya başlamıştır.
dün gece bu versus fenerbahçe'yi avrupadan etmiştir.
guluncek vs dir. Alex acımadan aykutun eline verecektir.

2. Entry maksat olay anlasılsın.
alex'i orta saha oyuncusu zannedenlerin yorum yaptığı karşılaştırma. adam ben forvet'im diyor siz hala orta saha oyuncusu deyin.
alex sikip atmıştır dün akşam bi kere daha..
alex de souza, aykut da kocaman.
2'si de fenerbahçe'nin efsanevi oyuncularındandır.

2'si de futbolcuğunda çirkeflik göstermemiş topunu efendice oynamış futbolcular olmuştur.

Lakin alex yaşı 35 olmasına rağmen bile rakiplerin en çok korktuğu futbolculardan biri oluyorsa alex her zaman bir adım öndedir.
alex şu haliyle aykut kocamandan daha iyi teknik direktörlük yapar.
fenerbahçe'ye zarar vermeye başlayan karşılaştırmadır. ikisinin de yeri ayrıdır.
zamanında ali şen'in harcadığı aykut, şimdi intikamını alex'i harcayarak alıyor.
ikisi de canımız ciğerimiz. ikisini de seviyoruz ama şöyle bir gerçek var, alex bitti diyenler de var bitmedi diyenler de. ama aykut kocaman ın teknik direktörlüğünü kabul eden adam gibi bir tane otorite yok. anlayan biri varsa bize de anlatsın.
bu gece sonucu(FB 2-2 Marsilya) artık alex'in galibiyeti hak ettiği bir üstünlük yarışıdır. Dk 75. Alex çık, Cristian gir. Sow çık, Bienvenü gir. 2 gol ye. Aykut git, alex kal!
Aykut kocaman'dan alex'i dinledik. cikti basin toplantisinda konustu. hak verdigimiz yönler de oldu. fakat alex'in agzindan aykut kocaman'i dinlemedik. dinlesek büyük ihtimale kadiköy alex diye inlerdi.

bir futbolcu aptal degildir. takimin yanlis oynatilip oynatilmadigini görür. ki bahsettigimiz kisi alex ise, kesinlikle görüyordur. egosu sismis diyorlar. ben hic zannetmiyorum 10 yildir egosu olmayan adamin birden ego sahibi olacagini.

Yine fenerbahceyi düsünüyor olmali. baskan da hatali aciklamalar yapiyor.

Surda acikca belirtelim, dün aykut, aykut diye götünü yirtan baskan, yarin kendi götünü kurtarmak icin alex'i teknik direktör yapmak isteyecek.
alex de souzanın her zaman kazanacağı kıyaslamadır. çünkü istatistikler böyle diyor yakın zaman yeni nesil fenerbahçeli taraftara 140 gol 160 asist izletmiştir kaptan alex. yani 10 senede 300 kez alex taraftarı mutlu etmiştir.
alex, aykut kocamanın tırnağı olamaz efendim.

aykut kocaman gerçekten emek vererek oynamıştır fenerbahçede, gerçek bir fenerbahçelidir. alex ise çocuk gibidir. azcık eleştirilse ben gidiyorum moduna girmiştir, yıllar yılı. aldıkları paraları günümüze uyarlarsak aykut kocamanın aldığı ücret alexin ücretinin yanında devede kulak kalır. aykut efsane olmayı hak eder ama alex onun kadar hak etmez.
aykut kendi zamanındaki dandik takımlara 174 gol atmıştır, alex ise malum.
aykut bu kulübün evladıdır, alex ise yıldızcıktır.