bugün

alevilerin kendine has fiziki özellikleridir.

benim açımdan büyük bir merak konusudur. saçlarını neden kızıla boyuyorlar mesela anlayamıyorum.
(bkz: cadı avı) *
(bkz: pos bıyık)
genelde esmerler.
kemikli yapıları vardır kızları zayıf ve yüz hatları belirgindir.pek güzel olmazlar.
esmer veya az da olsa kumral olanları vardır.
hayvanların genel özellikelri, bitkilerin çiçekli ve çiçeksiz olmak üzere iki çeşit olması gibi "insanı" sınıflandırma amacı güden anlamsız konu başlığının ürünüdür.

aleviler de senin benim gibi insandır işte; onların da iki gözü, bir ağzı, iki kulağı var ve bazı insanımsılardan farklı olarak beyinlerinde "et" yerine "akıl" var.
alevilik genetikle ilgili bir şey olmadığından genel fiziksel özellikleri diye bir şey olamaz.
2 göz
1 burun*
1 ağız *
2 ayak *
1 mide
1 pankreas

(bkz: daha saysam aklın çıkar ismail)
sarımtırak bir renge sahiptirler üstelik esmerdirler (?!)
insan gibi insanlardır. eline, beline, diline sahip olanlardır.
(bkz: gözleri)
fiziksel bilmem ama karakteristik olarak biraz geniş, rahat tipler olduğunu düşündüğüm insanlardır. Bakış açıları çok avrupaidir sanki.
''senin gibi nefes alıyorlar da senin gibi düşünmedikleri kesin,alevilerle arandaki tek fark onlarda beyin var sende yok''diye cevap verilesi durum.. nedir olum sizin bu alevilerle alıp veremediğiniz.. kıçınıza kızgın demir şiş mi sokuyr adamlar.. zaman geliyor 100 tane sünni bir alevi etmiyor.. o kadar da adamlar, o kadar da ''insan''lar..
genel itibariyle sesleri yanıktır.
insan yaftalamanın en kolay olduğu konudur.

başlık alevilerin fiziksel özelliklidir amma ve lakin girilen entrylerin çoğu ''aleviler iyi insandır, sünnnilerden iyidir, aleviler size ne yaptı'' gibi alakasız lakırdılardır.

bu konuları başka başlıkta başka zamanda ve başşka mekan da tartışabilir. alevilerin inançları konusunda ne düşündüğümü onlara karşı tavrımın ne olduğunu belirtebilirim. ancak ortada öyle velveleci bir güruh var ki beni alevi düşmanı olarak göstermeye çalışıyor. yazıklar yazıklar yazıklar olsun.
nefret soylemine ornek teskil edebilecek bir baslik,

ne olmasini bekliyorsun kuyruklari mi? ,
boyle fasitcik enciklerini haddi zamaninda alevi mi belledi cami avlusunda anlamiyorum.
diğerlerinden farklı olarak bir çoğunun kafalarının içinde beyin vardır ve bu tip aptalca anket yapmazlar.

bu beyinden kaynaklı insan özellikleri taşırlar.
çoğu ticarette iyidir. doğru konuşur. sözünde durur. durum böyleyken neye inandıklarını anlayamadığım kimselerdir.

"allah birdir. muhammed onun kulu ve elçisidir". (bkz: işte o kadar)
sadece esmer olduğuna kanaat getirilebilir, çünkü doğu kökenlidir büyük bir çoğunluğu. ki bu yaptığım genelleme bile çok sığ. zira her doğulu esmer olmak zorunda değil. böyle saçma bir başlık açan yazarı da saygıyla andım zaten... ''alevilerin fiziksel özellikleri'' imiş... senin benim gibi insan işte! inancı farklı diye, siması da mı farklı olacak?

(bkz: başlık sıçmak)
sık yapıda kaş ve kirpiklere sahiplerdir. özellikle kirpikleri kalın telli ve uzundur. tıpkı hrant dink, etyen mahçupyan ya da kim kardashian gibi.

bu arada şunu da söylemekte yarar var. insanların etnik özelliklerini araştırmak faşizm değildir. faşizm belirli ırkları ayırıp diğerlerinden üstün tutmak ya da diğer ırkların asimile edilmesine çalışmaktır.
fiziksel özelliklerini belirleyelim ya da bir kalıba sokalım ki kapılarına gamalı haç çizebilelim başlığı.
alevilik ırksal bir durum olmadığı için saçma olan bir ayrıştırma çabasıdır.
çok saydam bir durum olup inançsal bir özelliğin sorgulanmak istenmediği başlıktır. yanlış anlayıp yaftalayanlara yazıklar yazıklar yazıklar olsun.
aleviler öpsün sizi arkadaş, faşistliğin dibine vurdunuz ne biçim insanlarsınız be!

ırkçılığın en az olduğu ülkelerden biri diye bahsedilen türkiyede konuşulanlara bak.

(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya)