bugün

işinizi yapın.
Haksız fesihtir efenim ve eğer açacak olursa işe iade davasını kazanacaktır o işçi.
alevi türkün hasıdır... esas sünniyi kovar aleviyi işe alırım aq... ne çalar ne çırpar... sadıktır vefalıdır...
mallıktır.
mantık dışı onursuzca bir davranıştır. çalışan personelin dürüstlüğü, çalışkanlığı, efendi,düzgün bir insan olması önemlidir alevi, sunni, ateist, kürt, laz yada hangi etnik köken yada dine mensup olursa olsun bu işvereni ilgilendirmez.
en iyisidir.
islam hani hoşgörü diniydi kardeş?
Salaklıktır.
Ben Sünniyim ama aleviler daha dürüst... Malum bir kısmı hariç, bilen biliyor ayrıntıya gerek olmadığı için yazmıyorum.
Suç işlemediği müddetçe ayrılıktır. Çünkü çalışmak ekmek parası demektir. Bir kişi bu davranışı din adına yapıyorsa çok yanlış yapıyor demektir. islam insanlara adalet ve güven sunan en mükemmel sistemdir. O halde böyle bir sistemde ekonominin tabana yayılması gerek. Onun içinde dil ve din ayırımı yapılmaması gerek. Alevilerin yada başka inanca sahip kişilerin işsiz ve aç olmasını savunan bir din topluma refah ve huzur getiremez. Allah un dini bu olamaz. Bundan dolayı bir insanı mezhep yada inancından ötürü işinden kovmak fasizanliktir.
alevilerin bazıları çok fena orospu çocuğu yavşak piç onun bunun çıkarttığı çarığı sikik, bazıları da dünyada görüp görebileceğiniz en düzgün insanlardan biri, sünnilerde de var bundan, ezdisinde de, musevisinde de insanı inancına göre sınıflamak biraz önyargıcılıktır. konu kapandı yönetim kilit.
bu kadar alevi işçi gördük işyerinde . kürtlerden bin kere makbul millet. bak bir değil bin kere diye yazdım. abartısız .
(bkz: alevilerin mağdur edebiyatı) nın son örneği.
Patronun da alevi olduğuna delalettir.

Bizdenmiş maaş ödemiyoruz zaten, şantiyede pis epey kanser etmeden çıkartayım şunu demiş olabilir.

Öyle bir şeyler işte..
insanlari mezheplerine gore ayirmak, saygisizlik yapmak ucuzluk,cahillikten baska birsey degil.bunun trollemesi bile hos bir davranim degil bana gore.ve sunniyim ama saygisiz degilim.ben boyle dusunuyorum diye herkes benim gibi dusunmek zorunda degil.
inancı, mezhebi, dini ne olursa olsun yapılmaması gerekendir. inançlı olsan da olmasan da kul hakkıdır ulan bi kere.

bu aleviler için değil, deistler ya da ateistler içinde geçerlidir. o onun inancı, ahiret denilen yerde benimle birlikte mi cezalandırılacaksınız sorusu sorulmalıdır ilgililere.

not: alevi falan değilim.
Evvela cem evlerinde mutlaka ' Ya allah ya muhammed ya ali ' yazdığını hatırlatmakla başlamak isterim. Aleviliği buna rağmen inançsızlıkla suçlayanlar bir kere gerizekalı, onlara açıklama yapmak ne kadar mantıklı olacak bilmiyorum ama, be beynine tükürdüğümün malı bi sen mi biliyorsun ateistlik ne demek, koca bir millet bilmiyor mu bu terimi de kendine alevi desin ?
Annen seni emziremedi sana hamileyken ölüm orucu tuttu da şansa mı doğdun sen az gelişmiş beyinli mal bu insanların sana ne zararı var maymun kılıklı ?
Bir millet düşünün ki hiçbir zulme sesini çıkarmamış, camiilerde fetva verilmiş haklarında " öldürün " denilmiş. Sonra sen bu insanların müslümanlığa soğuk yahut mesafeli ve doğru yorumlamadığından gel bahset burda. Ecdadına tükürdüğüm benim dedem her perşembe cem izlerken hüngür hüngür ağlar mal herif bu adam mı inançsız sen ona kurban ol bit beyinli.
Neyse bu kısımdan sonrası aleviliği anlamak ve öğrenmek isteyen insanlara gelsin;
Alevilik, öncelikle türkiyedeki aleviler için bir kültür niteliğinde aslında. Öyle bir kültür ki, eline-beline-diline hakim ol emriyle yürür, buna uygun hareket eder. Kapısına geleni geri çevirmez, harama el uzatmaz, birçok müslümanın aksine (biz gayrimüslümüz ya) taciz, tecavüz nedir bilmez. Kültür diyorum çünkü cem evlerinde bulunan hocalara giderseniz size namazdan, oruçtan bahseder, bunu inkar etmez. Sadece bizim kıldığımız vakitler değişiktir, tuttuğumuz orucun gün sayısı farklıdır der. Bu durumda bir mezheptir alevilik. Fakat doğrudur kendi milleti bunu pek bilmez. Çünkü kendi milleti sürekli bazı arkadaşlarımızın söylediği gibi müslüman olmamakla suçlanmış ( bu da nasıl bir suçsa artık ) ve dinden soğutulmuştur. Yoksa biliyorum siz diğer arkadaşlar gibi beyinsiz değilsiniz bir düşünün, hz aliyi çok sevip, onun namaz kılarken hançerlendiğini bilip yani bunu inkar etmeyip de namazı inkar etsin ?
Yıllar önce alevilerin bulunduğu evler işaretlenip bu evdekiler teker teker öldürülmüştür. Bu insanları dinden soğutanlar, zamanında vaaz veren hoca sıfatlı şerefsizlerin yatacak yeri yok bu bilinene ayrıca inanan birini inanmamakla suçlamak da kişiyi dinden çıkarır bu da unutulmaya. Şimdi korkudan titre işte it (burası örümcek beyinlilere gelsin ).

Gördüğünüz üzere alevilik bir mezhep aynı zamanda da bir yaşama biçimidir. Hz aliye aşık olmaktan gelir.

Velev ki hepsi yalan olsun. Göt lalesi ne bu öfke ne bu nefret ? Sadece benim diye sahiplendiğin peygamberin, başından aşağıya çöp döken yahudi komşusunu korumamış mıydı zamanında ? Sen bunu sağda solda anlatıp gururlanmak için mi dinledin zamanında kuran kurslarında, bunu mu öğretiyorlar size dinleyin, övünün ama uygulamayın mı diyorlar ? Benim diyen sizler, sadece kutlu doğum haftasında bilirsiniz peygamber efendimizin yaptıklarını dinlemeyi. Ertesi gün mahalleden geçen kızın götüne ( bizim burda göte, göt denir ) bakarken, en yakın arkadaşınızın dedikodusunu yaparken de unutursunuz. Sonra kalkıp millet, mezhep değerlendirirsiniz.

Sizi az kıvrımlı beyin sahipleri allah hepinizi ıslah etsin dedirten başlıktır.
tanım: gerizekalı

Sünniyim.
Bu ülkede kürt nefreti bitse alevi nefreti devam eder alevi bitse başka bir sacmalikla ugrasiriz. Velhasil bi turlu insanca yasayamadik su cografyada.
Utanç vericidir.
sanki çalıştığınız çoğu iş veren müslüman da derdiniz alevi oldu. sanayide bir çoğu yabancı yatırımcı hatta kimisi yahudi. o zaman onların parasinida almayın bu kafa ile. tabi söz konusu para olunca isler değişiyor dimi!
--spoiler--
delinin biri bi kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış.
--spoiler--
Bunu yapan kişinin insan olmadığını düşündüğüm durumdur. Hiç kimse hiç bir kişiye dili ,dini, mezhebi için ayrımcılık yapamaz.
bir sözlük trollünün yazdığını ciddiye alıp "ne biçim müslümanlık bu yaaee" tribine giren tipleri gösteren olay.
(bkz: yok artık)
(bkz: mobbing)