bugün 2277 başlık
kapat

alevi kızları

1. 9 4
    sizin bizim gibi aynı ülkeyi aynı kültürü aynı değerleri paylaşan insanlardır.

Yıllar sonra gelen edit: Başlık bana kalmış.
  2. 44 9
    genelde standardın üzerinde bir eğitime bilgiye ve kültüre sahiptirler, kendileriyle bir çok insandan daha fazla dialog ve köprü kurmak mümkündür.
    sosyal sorunlar ve problemlerle yakinen ilgilenir çözüm üretmek için çaba sarfederler, felsefe hakkında doğuştan bilgi sahibidirler. yardım sever ve müzik konusunda yeteneklidirler.

ama fakat lakin; aşk konusunda fazla dikkatlidirler, kendilerini her zaman güvende hissetmek isterler bu yüzden biraz soğukturlar, kalpleriyle değil mantıklarıyla hareket ederler, bunun sonucunda onlar kazanır, erkekler kaybeder...

(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
  3. 21 -15
    tabu olan kızlardır. konuşulmaz bu konuda, döverler.

ama kendileriyle konuşulur, dolaşılır, sevişilir. iyi kızlardır, rahattırlar. sözcüleri vardır, onlar kasar biraz.
  4. 11 9
    kadın erkek ayrımına fazla maruz kalmadıkları için kendilerine güvenleri genelde tamdır. bu yüzden de pek çok erkek standart yollarla yaklaşamaz onlara. candırlar.
  5. 10 7
    genelde parlak siyah, dolgun ve sağlıklı saçlara sahip kızlar.
    sanırım genetik bi özellik.
  6. 14 4
    kendine güveni olan,dürüst,anlayışlı ve esmer güzeli kızlardır.
  7. 21 -19
    siyasi görüşleri uç sınırlarda olan biri olarak bir saptama yapıyorum(sözlük resmim anlatır her şeyi). sosyal ortamım dışında bir kızla tanıştım. kızın güzelliğinden ziyade hâl ve hareketleri beni oldukça etkiledi. sonra bir kaç karşılaşmamız daha oldu, dedim ki işte tam bir türk kızı. tabii şekilde vakur duruşumu koruyarak popüler kültür yavşaklarına benzemedim ama kızla da bir etkileşime giremedim. sosyal paylaşım sitesinden kızın profiline bakayım dedim, bakmamla elim ayağım titredi kız aleviydi. saçma sapan beğendiği sayfaları görünce kahroldum, bir de her alevi gibi deniz gezmiş resmi koymuş profiline. o an her şey bitti ama alevi kızları hakkında artık daha çok radikal düşünmüyorum. alevi kızlarının hepsini kapsayacak genellemeler yapmamak gerek. tabii bazı şeyler değişmiyor yakın arkadaşıma eğer bir aleviye aşık olursam beni zehirleyerek öldür, hakkım helaldir dedim.
  8. 26 -8
    genelde pek guzel olmazlar. dogruya dogru.
  9. 2 0
    geçenlerde dolmuşta karşılaştığım kızdır. boynunda da bir tane zülfikar'ın kolyesi vardı.
  10. 13 8
    islamiyeti secmiş müslüman kızdır. başka ne olabilir ki? karakteristik özelliklerini belirtmek sizi sacmalamaktan öteye götürmez.

şöyle ki, kim ne yazarsa yazsın, kim ne söylerse söylesin, asıl gerçek olan, yaşananlardır. o yaşanan aleviliğe baktığımızda da , her alevinin en başta, " eşhedü enla ilahe ilallah ve eşhedü enne muhammeden abdühü ve resulühu" dediğini, kur'an-ı kabul ettiğini görürüz. değişik gibi gözüken tarafları ise ehl-i beyt'e muhabbetleridir. geriye, sadece yaşanan bölgenin ve tarihin getirdiği bazı folklorik unsurlar, kültürel farklılıklar kalmakta.
    menfaatlerini, kargaşada, bölmede parçalamada gören siyasiler ve yabancı mihraklar bu mevzuuyu tarih boyunca saptırmışlardır. bu durumda işin özünü araştırıp, tarihe bakmak gerekir. kulaktan dolma bilgiler sizi sadece kuyuyunun dibine sürükler.
    hz ali'nin yolundan gittiğini söyleyen aleviler. ne gibi bir yol izlemekte? hz ali'nin yolu hiç şüphesiz peygamberimiz hz. muhammed(s.a.v.)'in yolunun ta kendisidir. şöyle ki hadis-i şerifte: "seni(hz. ali'yi) ancak mümin sever ve sana ancak münafık buğz eder" denmiştir. zaten alevilik bir din değildir. alevilik, islam dini içersinde yer alır. terimin anlamı ise ali'ye mensup olan demektir. ve o hz. ali ki islamiyeti ilk kabul edenlerden, efendimizin amcaoğlu ve de damadıdır.
    insanlara cehaletlerini tanıtmak imkansızdır. Zira cehaleti tanıyabilmek için de bilgi lazımdır; dolayısıyla cehaletini görebilen cahil değildir.
  11. 16 -12
    kendileriyle boş muhabbet ettiğiniz sürece sorun yaratmayacak kızlardır yoksa saçmalamalarını çekemezsiniz.
  12. 5 -3
    (bkz: tuncelili alevi kürt solcu bir kıza aşık olmak)
  13. 9 3
    güzel insanlardır.
  14. 9 -4
    çok güzel kızlardır. evlendikten sonra istisnasız hepsi çöker.
  15. 9 3
    çiçek parçalarıdır kıyılmaz güzelliklerdir.
  16. 10 4
    Onlarcasıyla tanışıp arkadaş, dost ve sevgili olmuş biri olarak;
    - Gözleri çok güzel, sizi alıp götürür
    - Dürüst ve samimiler
    - Ne istediğini bilip net olarak dile getirirler,
    - Siyah ve dolgun saçları vardır,
    - Genellikle eğitimli ve kültürlü olurlar ve asla muhabbette sıkılmazsınız.
  17. 5 5
    insanlıkları iyidir , güzellikleri göreceli.
  18. 9 1
    kendileriyle çıktığınız zaman abileri ve 876 tane kankası tarafından dövülebilme ihtimaliniz vardır.
  19. 7 3
    --spoiler--
    genelde standardın üzerinde bir eğitime bilgiye ve kültüre sahiptirler, kendileriyle bir çok insandan daha fazla dialog ve köprü kurmak mümkündür.
    sosyal sorunlar ve problemlerle yakinen ilgilenir çözüm üretmek için çaba sarfederler, felsefe hakkında doğuştan bilgi sahibidirler. yardım sever ve müzik konusunda yeteneklidirler.

ama fakat lakin; aşk konusunda fazla dikkatlidirler, kendilerini her zaman güvende hissetmek isterler bu yüzden biraz soğukturlar, kalpleriyle değil mantıklarıyla hareket ederler, bunun sonucunda onlar kazanır, erkekler kaybeder...

--spoiler--

abi bunun gelisi ne kadar
  20. 7 0
    alevi erkekleriyle evlenmedikleri takdirde büyük uyum problemleri ortaya çıkar, özellikle aileler arasında.
  21. 10 -8
    yeşil parkayla gezerler. ideolojik olarak aleviler karşı tarafta yer aldıklarından olsa gerek, kızları itici gelir. belki normal gözle baksan güzeldir, ama boşver.
  22. 15 1
    nedense hoplattığım hatunların hiç birisi alevi değildi ya türbanlı yada yezid anlaşılan bazıları için bok atmak için yanlış yer.
  23. 6 4
    alevi ailelerden doğmuş kızlardır. yıllarca izole edilmiş bir dünya da yaşadıklarından tüm aleviler gibi genlerindeki türklük sünnilerden daha yüksektir. bu yüzden daha esmer olurlar. güzel yada çirkin olabilirler, ama herşeyden önce insandırlar ve haklarında böyle ayrımcı ifadeler kullanmakta yanlış olur.
  24. 11 3
    güven dolu,evlendiğinde bir ömür boyu evinde yaşayabilecek kızlardır. hem kültürüyle hem güzelliğiyle sizi fetheden kızlardır.
  25. 10 2
    evleneceğim kızın mezhebidir. bir kere sevdiler mi çok severler çok bağlanırlar ama kendinizi ilk başta kabul ettirmeniz zordur. kimilerinin gözleri saf türkmen olduklarından dolayı çekiktir ve çok güzel sıcak bakışları vardır. insanlık olarak mükemmeldirler. içlerinde kötülük yoktur. genelde içleri dışları birdir. *
alevi kızları ile alakalı başlıklar