bugün

sürekli ''yine yapar mı?'' korkusuyla yaşamayı kabullenmektir.
cinsiyete göre değişkendir.
affedici bayansa genel kollektif bilinç çok yadırgamaz.
netekim uzun süre sinemamız dahi aldatan erkeğin eşi tarafından şu yada bu sebeple affedilişi işlemiştir.
ha filiz akınla başlayan avrupai, intikam alan bayanı istina sayabiliriz.
özünde hiç bir insana layık olmayan en aşşağılayıcı olaydır.
tamam gönlün kaymıştır birilerine. belkide nefsine yenik düşeceğini anladın.
hadi hiç olmadı eşinden artık nefret ediyorsun.
boşan o zaman eşşek sıpası.
en azından karşındakini insan yerine koy.
ha yok eşin illada afedeceğim diyorsa beline kuvvet. o zaten hak ediyordur.
tabi burda sosyal baskı yada maddi zorunluluktan dolayı başka hiç alternatifi olmayan mazlumları ayrı tutmak lazım.
onlara zaten hayat vurmuş eşi olacak dana çok rahat vurur. garibimde birşey yapamaz.
gurursuz olmaktır. ama her zaman değil.
belki de aldatılan eş gerçekten çok cahildir, işi-gücü, kimsesi yoktur ve çocuklarıyla beraber karnını doyurabilmek için eşine ihtiyacı olan bir kadındır. veya erkektir. bilinmez.
büyük konuşmayı sevmemekle birlikte; ben sanırım affetmezdim diyorum.
çaresizliktir.
Aldatan eşi affetmek ne demek ya. Olsa olsa hoş görmek olur. Ya ayrılırsın ya hoş görürsün. Ama hoş gördüm diye kendini aldatmayacaksın, gerçekten hoş görüyorsan devam edeceksin, yoksa ayrılacaksın, dünyayı kendine de ona da ziyan etmeyeceksin.
eskiden çok kesin reddettiğim, ama son zamanlarda daha yumuşak bakmaya başladığım, tekrar gözden geçirdiğim durum.
affetmek diye bir şey yoktur. ha bu demek değil ki çekelim vuralım. en iyisi çekip gitmektir bu kadar basit.
Tadı kaçmış, güvenin ve yoldaş olma kavramının yitip gittiği bir ilişkiyi, devam ettirme çabasıdır..
iflâh olmaz bir ilişkidir!
(bkz: affedilen eşin tekrar aldatması) diye başlık açılmasına sebebiyet verecek affetme durumudur.
TMK md.161/3 e gore aldatan eşi affeden tarafın dava hakkı yoktur. Bu da bi kenarda dursun.
ekonomik bağımlılıktan, çocuklardan ya da var olan düzenin değişmesini göze alamamaktan kaynaklanan ama her şartta özsaygı kaybına neden olan durum.
herkes yaşadığını bilir tabii ama böyle bir şeyi sineye çekmek, kişinin kendine yapabileceği en büyük haksızlıklardan biri.
League of legends da +1 milyon ustalik puanli alistar main oldugunuzu gosterebilir.