bugün

taptıgım, kendisi gibi olmak icin can attıgım, hicbir seyi umursamayan, bir elinde birası bir eli göbeginde kanepeye yayılmıs haliyle "iste olay budur" dedirten sahsiyet**
futbol* bursu ile üniversiteye gidecekken sevgilisi peg 'in hamile kalması üzerine liseden sonra onunla evlenip ayakkabı satmaya başlayan ve hayattan ümidini kesmiş dizi karakteri. bu adamın yaptığı hatayı yapmayıp basketbol bursu ile üniversiteye gidip oradaki en zengin kızlardan birisini araklayan lucas 'ın* babasının hali ortadadır*. bir reklamdaki gibi "hayat yaptığın seçimlerdir".
polk lisesi'ndeyken bir maçta tam dört gol atmıştır.
(bkz: bahtsız bedevi)
(bkz: Ed O Neill)
(bkz: halk kahramani)
bundyloji ögretisinin tek temsilcisidir
çorabından yemek yapan, ücretini ödemeden karısıyla restorandan kaçan,ayakkabı satıcısı gerzek aile babası..
(bkz: her erkeğin içinde bi al bundy yatar)
polk high mezunu ünlü şahsiyet.
idolüm. emekli olunca onun gibi bir hayat sürmek istediğim insan. bir insan bu kadar mı şahsiyetli olur, bu kadar mı kendine has olur tanrım.
biraz mal bi adam olsa da kelly ve peg'in yanında çok daha zekidir..
iğrenç karısı ve çocuklarıyla yaşayan bir akşam yemeğine hepsini satmaya hazır olan iyi aile babası.
hayatta babam olması için en çok benimsediğim, her tarafından karekter fışkıran, hazıcevap ayakkabı satıcısı..
Diziyi* izleyen herkesin belleğinde yer eden yegane karakterdir. Bakışları, hareketleri ve tavırları zaten hiç birşey yapmasa gülmekten yerlere yatırır. Bu karakterin bu kadar sevilmesinin nedeni, söylemek isteyip söylenilmeyeni söylemesi, rutinden gelen bıkkınlığı dışa vurması ve değer yüklediği ama etrafındakiler için anlam ifade etmeyen konularda idealistliğini bozmamasıdır.
Al'in çok sıkı felsefik veya üzerine düşünülebilecek tavırları ve diyalogları vardır, büyük beklentilerden hiç de imrenilmeyecek bir hayata inen biri olması bunun nedeni olarak görülebilir. Ama aslında o istediği hayatı yaşamaktadır, bazı bölümlerde bir süreliğine hep özendiği adamlar gibi yaşama şansı olmuş, ama o normal hayatına dönmüştür.
Bunun yanında Al, aslında çok düşünceli ve fedakar bir baba ve ev reisidir. Ailesinin maddiyatçı bireylerden ibaret olması onun dezavantajıdır. O, herşeye rağmen ailenin en kalbi temiz üyesidir. Belki de bu samimiyet onu seyirciye sevdiren faktördür.
Ayrıca (bkz: ed o neill)
Erkek hayatı boyunca erkektir,kadınsa karın olana kadar seksidir sözünü sarfederek gönlümde taht kurmuş kişilik
gelmis gecmis en komik karakterlerden biridir. usengecligi, karısından nefret edisi, playboy dergisi koleksiyonu, tv ve tuvalet keyfi, ayakkabı satıcısı olması ve cocuklarının adını unutması en belirgin ozellikleridir. kanımca samimi ve gerceklige yakınlıgı sayesinde tutulmustur.
daha önce Türkçe Dublajlısını seyredemeyen fanlarının çok şey kaçırdığı iyi aile babası.

edit: *
ünlü seri katil olan albert fish ve ted bundy'den esinlenilerek oluşturulduğunu düşündüğüm ismi taşıyan psikopatımsı dizi karakteri.
ayakkabıcıların kralı, biricik aile babası, bir çok erkeğin idolü, hatta bir çok erkeğin ta kendisi. en büyük başarısı lisedeyken bir futbol maçında attığı 4 goldür. kendisi loser foreverdır. no ma'amin kurucusu ve bir numaralı savunucusudur.
sadece suratını izlemek yarılmak için yeterli olan karakter
no mam kulübü kurucusu yüce karakter.
- Peg, seni bana dokunmaman konusunda daha once uyarmistim.
- Bir erkek butun hayati boyunca erkektir ama bir kadin karin olana kadar seksidir.
- Pardon Peg, seni duymadim. Kendimi nasil oldurecegimi dusunuyordum da...
- Her basarili erkegin arkasinda evli olmadigim bir kadin yatar.
- Peg, seninle evli olmayan herkesi kiskaniyorum.
- Bir ulkeyi mahveden seyler, bilgisayarlar ve kadinlardir.
- Sigorta evlilik gibidir. Surekli bir seyler odersin ama geriye hicbir sey alamazsin.
- Ask sadece kor degil ayni zamanda aptaldir.
- Bud, ise yaramayan her seyi atamayiz. Atsaydik su anda evde bir annen olmazdi.
- Eve gidiyorum.. Niye oldugunu bir tanri bilir.
- Hayatimdan nefret ediyorum.. Uyuyamiyorum, yemek yiyemiyorum, karimi arka bahceye gomemiyorum bile.
- Acele edin. Son gelen Peg'in yanina oturur.
- (Çocuklarına) Annenizle evliyim, cezalandirilmayi hak ettim.
- Tehditler bana islemez, ben zaten cehennemdeyim.
- Peg, eger bana birazcik deger veriyorsan, beni seninle sevismeye zorlama.
- (Peg için) Yatagimda o lanet kadin varken uyuyamiyorum.
- Seni seviyorum Peg...saka yaptim.
(bkz: polk high)
(bkz: 33)
(bkz: budweiser)
(bkz: dodge)
(bkz: chicago cubs)
(bkz: efsane)
"seks yapmak için çocuklarınız evde olmaması gerekir, iyi seks yapmak için karınız evde olmaması gerekir"

AL BUNDY